Portāls ielādēsies pēc 15 sekundēm
Uz Jauns.lv

Pūce: Rīgas pagaidu administrācija būs trīs cilvēku sastāvā

Ziņas
2020. gada 6. februārī 21:02 2020. gada 6. februārī 21:02
  Jauns.lv
“Diez vai Pūces kungam ir ideja mani iecelt par Rīgas domes pagaidu administratoru, bet es plānoju līdz atlaišanai vadīt Rīgas domi. Tai pašā laikā es ceru, ka netiks savākti 34 deputātu paraksti, jo turpināt, es ļoti atvainojos par izteicienu, murgu, kas ir šobrīd, nav ne pieņemams, ne pieļaujams,” pēc Rīgas domes sēdes, kurā bija paredzēts lemt par viņa atstādināšanu, bet netika nodrošināts deputātu kvorums, RīgaTV 24 raidījumā “Preses Klubs”, sacīja Oļegs Burovs. Savukārt VARAM ministrs raidījumā skaidroja, ka Rīgas pagaidu administrācija būs trīs cilvēku sastāvā, kuri, atbilstoši likumam, varēs pieņemt visus lēmumus, ko šobrīd pieņem dome un domes priekšsēdētājs."

Pēc Burova teiktā, viņa vēlmes sakrītot arī ar frakcijas “Gods Kalpot Rīgai” viedokli, kas ir - pēc iespējas ātrāk atlaist Rīgas domi, lai pēc iespējas ātrāk varētu startēt jaunās vēlēšanās, lai 25.aprīlis – plānotajā vēlēšanu dienā, varētu vēlreiz sagaidīt balsojumu no rīdziniekiem. 

“Es šobrīd vairāk domāju par saimnieciskiem jautājumiem. Šodien, rīt, es plānoju konsultēties ar finanšu departamentu un plānoju parakstīt rīkojumus, kas dod iespēju pieņemt lēmumus, negaidot budžeta apstiprināšanu, un, ņemot vērā, ka ir atļauts rīkoties ar 1/12 daļu no ikgadējiem ienākumiem, tādu rīkojumu es parakstīšu vai nu piektdien vai pirmdien, par to es publiski informēšu arī sabiedrību,” par nākamajiem soļiem informēja Burovs.

Burovs arī solīja organizēt turpmāko darbu tā, lai administratoram vai administratoriem, kas nāks strādāt, būtu vieglāk.

Komentējot Burova teikto, Vides aizsardzības un reģionālas attīstības ministrs (VARAM) Juris Pūce RīgaTV 24 raidījumā “Preses klubs” sacīja:  “Atbilstoši likumam par pašvaldībām administratoru nosaka Saeima un nosaka to likumā, ar kuru tiek atlaista dome. Ministru kabinets, piedāvājot likumu, piedāvāja trīs kandidātus. Tie ir civildienesta ierēdņi no valsts pārvaldes - no VARAM, Finanšu un Tieslietu ministrijas. Šī pagaidu administrācija būs trīs cilvēku sastāvā, kuri, atbilstoši likumam, varēs pieņemt visus lēmumus, ko šobrīd pieņem dome un domes priekšsēdētājs”.

Pūce arī minēja, ka pagaidu administratoru laiks būs ierobežots, jo līdz sanāks jaunievēlētā dome, tai, visdrīzāk, sanāks strādāt divus, trīs mēnešus.

Turpinot VARAM ministrs arī laboja Burova kungu, jo, ja nav apstiprināts pašvaldības budžets, tad likums par budžetu un finanšu vadību nosaka, ka ir jāapstiprina budžeta plāns. Ja tas jau nav izdarīts, tad pēc Pūces teiktā, Burovam to vajadzētu izdarīt, jo tas ir viņa pienākums. 

“Šajā budžeta plānā drīkst segt tikai tādus izdevumus, kas ir kārtējie, gan arī tās saistības, kas ir uzņemtas pirms tam, iepriekšējā gadā. Nedrīkst uzņemties jaunas saistības,” sacīja Pūce.

“Mana pārliecība ir, ka pagaidu administrācijai nāksies apstiprināt ne tikai pagaidu plānu, bet arī Rīgas domes gada budžetu. Jaunā dome pie šāda scenārija varētu sākt darbu ātrākais maija beigās,” komentējot situāciju Rīgas domē sacīja Pūce.

Citi šobrīd lasa

Reklāmplakāts, kas satracināja Rīgas policiju 13
Tā dēvēto “antivakseru vēstuli” parakstījusī Valsts kontroles darbiniece Krapāne iesniegusi atlūgumu 31
Vairāk kā mēnesi pēc Covid-19 vakcīnas saņemšanas mirusi 30 gadus veca skolotāja, trīs bērnu mamma
Pievienot komentāru

Ольга Серябкина показала неопубликованные фотографии со своей свадьбы

Моисеев признался, что свою юрмальскую квартиру оставит в наследство Орбакайте