Portāls ielādēsies pēc 15 sekundēm
Uz Jauns.lv
Volodimirs un Olena Zelenski - Ukrainas pirmais pāris. (Foto: EPA/Scanpix)

FOTO: kā dienu Rīgā pavadīja Ukrainas prezidents Zelenskis un viņa kundze Olena 12

Ziņas
2019. gada 16. oktobrī 19:36 2019. gada 16. oktobrī 19:36
  Jauns.lv / LETA
Vizīti Rīgā Ukrainas prezidents Volodimirs Zelenskis kopā ar kundzi Olenu pavadīja ļoti blīvā, piepildītā grafikā. Zelensku pāri no rīta sagaidīja pie Valsts prezidenta pils, un visas dienas garumā sekoja viens pasākums pēc otra.

Zelenskis Rīgā apliecināja, ka Latvija ir Ukrainas draugs. Ukraina savas tiesības izcīna, par to maksājot briesmīgu cenu, tāpēc ir prieks, ka Latvija šajā sarežģītajā posmā stāv līdzās Ukrainai, pēc tikšanās ar Valsts prezidentu Egilu Levitu žurnālistiem sacīja UkrainasValsts prezidents Volodimirs Zelenskis. 

Zelenskis pauda, ka ļoti priecājas atrasties viesmīlīgajā Latvijas zemē, piebilstot, ka vizīte Latvijā atklās jaunu lappusi "mūsu draudzīgo tautu un valstu attiecībās". Kaimiņvalsts vadītājs uzsvēra, ka Latvija ir viens no Ukrainas tuvākajiem kaimiņiem, kas labi saprot Ukrainasizaicinājums. "Esmu pateicīgs par solidaritāti un atbalstu Ukrainas suverenitātei un teritoriālajai nedalāmībai, kā arī zināmu praktisko palīdzību," sacīja Zelenskis.

Vairāku pasākumu virkne

Šorīt notika svinīgā ziedu nolikšanas ceremonija pie Brīvības pieminekļa, tikšanās ar Saeimas priekšsēdētāju Ināru Mūrnieci (VL-TB/LNNK), kā arī saruna ar Ministru prezidentu Krišjāni Kariņu (JV). Vizītes turpinājumā Zelenskis apmeklēja Rīgas Ukraiņu vidusskolu, Latvijas Okupācijas muzeju, aplūkoja pieminekli, kas veltīts ukraiņu dzejniekam un māksliniekam Tarasam Ševčenko, un tikās ar ukraiņu diasporas pārstāvjiem. Vizītes noslēgumā viņš Rīgā, Antonijas iela 6, atklāja piemiņas plāksni, godinot pirmās Ukrainas Tautas Republikas diplomātiskās misijas Rīgā izveidi 1920.gadā.

Citi šobrīd lasa

Noskaidrojies patiesais hercogieņu Ketrīnas un Meganas attiecību izjukšanas iemesls 10
Histēriskos smieklos sieviete stāsta par neveiklāko brīdi mūžā, parādoties kailai meitas attālināto mācību tiešraidē 2
"SpaceX" kuģis veiksmīgi startējis uz kosmosa staciju 4
Skatīt visus komentārus

Любимое развлечение: принцесса Диана брала сыновей в «секретные поездки»

Жена Игоря Крутого рассказала о сложностях воспитания 16-летней дочери