Portāls ielādēsies pēc 15 sekundēm
Uz Jauns.lv
Izglītības un zinātnes ministre Ilga Šuplinska. (Foto: LETA)

Šuplinska: tiesa nav mēģinājusi saprast LU rektora vēlēšanu procesu 23

Politika
2019. gada 30. septembrī 21:21 2019. gada 30. septembrī 21:21
  Jauns.lv / LETA
Administratīvā rajona tiesa nav mēģinājusi saprast Latvijas Universitātes (LU) rektora Indriķa Muižnieka ievēlēšanas procesu, šodien Latvijas Televīzijas raidījumam "Panorāma" šādu viedokli pauda izglītības un zinātnes ministre Ilga Šuplinska (JKP).

Vaicāta, vai pēc šāda tiesas lēmuma viņa varētu atkāpties no amata, Šuplinska atbildēja - "Nē!" 

"Drusku nesaprotama ir šī tiesas reakcija uz abu sēžu rezultātu neapstiprināšanu. Principā skaidri redzams, ka tiesa nav mēģinājusi saprast vēlēšanu procesu, kas tika norādīts kā būtiskākais, kāpēc pievērst uzmanību vēlēšanu rezultātiem," pauda ministre. 

Jau vēstīts, ka valdība augusta beigās pēc ilgām diskusijām nolēma neapstiprināt Muižnieku LU rektora amatā, jo IZM skatījumā rektora vēlēšanās ir pārkāpta Augstskolu likumā un likumā "Par Latvijas Universitātes Satversmi" noteiktā LU rektora ievēlēšanas kārtība un noteikumi. Par LU rektora pienākumu izpildītāju tika iecelts Gvido Straube, kurš arī atzina, ka pats uz rektora amatu kandidēt neplāno.

Prasot atcelt valdības izdoto administratīvo aktu, Muižnieks vērsās Administratīvajā rajona tiesā. Viņš arī lūdza noteikt pagaidu liegumu jauna rektora ievēlēšanai, kas nozīmētu, ka līdz strīda izšķiršanai pēc būtības LU nevarētu tikt pie jauna rektora.

Šodien Administratīvā rajona tiesa lēma apturēt Muižniekam nelabvēlīgo Ministru kabineta lēmumu. Tas nozīmē, ka līdz brīdim, kad lieta tiks izskatīta pēc būtības, jūnijā notikušās rektora vēlēšanas ir uzskatāmas par leģitīmām. Šobrīd vēl nav zināms, kad tiesa lietu skatīs pēc būtības.

Apturot Ministru kabineta rīkojuma darbību, tiek apturētas visas ar to radītās tiesiskās sekas. Tādējādi līdzšinējais LU rektora pienākumu izpildītājs Straube zaudē rektora vietas izpildītāja statusu un par rektora pienākumu izpildītāju ir atzīstams Muižnieks. Tāpat šobrīd ir zudis tiesiskais pamats atkārtoti organizēt rektora vēlēšanas, skaidroja tiesā.

Tiesa atzina, ka pastāv pamats pagaidu aizsardzības piemērošanai, jo pārsūdzētais rīkojums ir pirmšķietami prettiesisks un tā darbība varētu radīt būtisku kaitējumu, kura novēršana būtu ievērojami apgrūtināta vai neiespējama.

Tiesas lēmums stājas spēkā nekavējoties. Lēmumu var pārsūdzēt Administratīvajā apgabaltiesā 14 dienu laikā no tā pieņemšanas dienas. 

Muižnieks aģentūrai LETA sacīja, ka tiesas lēmumu uzver kā priecīgu vēsti. Viņš tuvākajā laikā plāno pārrunāt tālāko darbu ar kolēģi Gvido Straubi, kuru valdība iecēla par LU rektora pienākumu izpildītāju.

Tikmēr Ministru prezidents Krišjānis Kariņš (JV) aģentūrai LETA sacīja, ka respektē tiesas lēmum un sagaida Šuplinskas priekšlikumus par turpmāko rīcību.

Citi šobrīd lasa

Brokastojiet citā laikā, un garantēti zaudēsiet lieko svaru 3
Murgiem un šarlatānu biznesam Covid-19 rada jaunas iespējas 3
Vai roku dezinfekcijas līdzekli drīkst lietot arī tad, ja beidzies derīguma termiņš? 9
Skatīt visus komentārus

Из-за эпидемии коронавируса Елизавета II и принц Филипп впервые за два года живут вместе

«Надо худеть»: архивный снимок с Задорновым заставил Галкина задуматься о диете