Portāls ielādēsies pēc 15 sekundēm
Uz Jauns.lv
Brīvības iela. (Foto: LETA)

Četras būves Brīvības ielā 93 sakārtos piespiedu kārtā 1

Runā Rīga
2019. gada 16. septembrī 20:03 2019. gada 16. septembrī 20:03
  Sadarbībā ar Rīgas pašvaldību
Pirmdien, 16. septembrī, Rīgas domes Pilsētas īpašuma komitejas sēdē deputāti apstiprināja lēmumprojektu par nekustamā īpašuma Brīvības ielā 93 sastāvā ietilpstošo būvju sakārtošanu piespiedu kārtā.

Sakārtošanai paredzētais nekustamais īpašums, kas kopīpašumā pieder vairākām juridiskām un fiziskām personām, sastāv no dzīvojamās ēkas Brīvības ielā 93A, dzīvojamās mājas Brīvības ielā 93B, garāžas Brīvības ielā 93 un garāžas Brīvības ielā 93C.

Jau 2014. gadā Rīgas domes Vidi degradējošu būvju komisija lēma, ka abas dzīvojamās ēkas iekļaujamas tā sauktajā „graustu sarakstā” kā B kategorijas vidi degradējošas būves. 2015. gadā tās tika klasificētas jau kā A kategorijas grausti, piemērojot tām nekustamā īpašuma nodokļa paaugstināto likmi 3 % apmērā.

Būves atrodas valsts nozīmes pilsētbūvniecības pieminekļa „Rīgas pilsētas vēsturiskais centrs” teritorijā un UNESCO Pasaules kultūras un dabas mantojuma objekta „Rīgas vēsturiskais centrs” aizsardzības zonā.

Nacionālā kultūras mantojuma pārvalde ir kvalificējusi abas dzīvojamās ēkas kā ēkas ar nelielu kultūrvēsturisku vērtību, un, ņemot vērā to stāvokli pēc ugunsgrēka, ir piekritusi to nojaukšanai bez papildu nosacījumiem.

Lēmumprojekts par sakārtošanu piespiedu kārta paredz īpašniekiem ne vēlāk kā sešu mēnešu laikā no šā lēmuma spēkā stāšanās dienas, izstrādāt nepieciešamo dokumentāciju būvju sakārtošanai tādā apjomā, lai pilnībā novērstu to radīto bīstamību un apdraudējumu cilvēku drošībai, un pēc dokumentācijas saskaņošanas Rīgas pilsētas būvvaldē uzsākt būvju sakārtošanas darbus. Visi sakārtošanas darbi pabeidzami ne vēlāk kā desmit mēnešu laikā no šā lēmuma spēkā stāšanās dienas.

Lēmums par sakārtošanu piespiedu kārtā stāsies spēkā pēc tā apstiprināšanas Rīgas domes sēdē.

Citi šobrīd lasa

Kurā zodiaka zīmē dzimušās ir vislabākās sievas 5
“Zem formas tērpa slēpjas mīlulis," tā iepriekš domāja policista, kurš vainojams afroamerikāņa nāvē, sieva. Tagad iesniegusi šķiršanos 17
Viņi nogalina paši savus maizes devējus: konflikts starp biškopi un rapšu lauka saimnieku 14
Pievienot komentāru

Любимое развлечение: принцесса Диана брала сыновей в «секретные поездки»

Жена Игоря Крутого рассказала о сложностях воспитания 16-летней дочери