Portāls ielādēsies pēc 15 sekundēm
Uz Jauns.lv

VIDEO: aculiecinieks Oskars nofilmē virpuļstabu Iecavā 11

Ziņas
8. jūlijā 22:05 2019. gada 8. jūlijā 22:05
Jauns.lv
Turpinoties negaisiem un lietavām visā Latvijā, Iecavā aculiecinieks nofilmējis virpuļviesuli, liecina vairāki ieraksti "Facebook" vietnē.

Oskara Rumbenieka video. (Foto: Ekrānuzņēmums)

Virpuļstabs plosījies Iecavā 8. jūlija vakarā, saulei rietot.

Jau ziņojām, ka aizvakar spēcīgais negaiss plosījās daudzviet Latvijā, bet Balvos tas bija sevišķi nelaimīgs kādai ģimenei, kas zaudēja dzimtas mājas.

 Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrija (VARAM) kompensēs 50% no pabalsta, ko Balvu novada pašvaldība izmaksās viesulī cietušajām saimniecībām, aģentūrai LETA apstiprināja ministrijā.

Ministrijā skaidro, ka no valsts budžeta programma "Līdzekļi neparedzētiem gadījumiem" VARAM pašvaldībai var kompensēt 50% no pabalstu summas, ko tās izmaksājušas dabas katastrofas laikā cietušajiem iedzīvotājiem mājokļa daļējai atjaunošanai.

Pēc VARAM teiktā, Balvu novada pašvaldības priekšsēdētājs Aigars Pušpurs (LZS) informējis, ka iedzīvotājiem patlaban nav nepieciešama palīdzība, ierādot pagaidu dzīvojamo platību. Vienlaikus viņš informējis, ka ārkārtas sēdē tiks pieņemts lēmumus, ka iedzīvotāji var saņemt pabalstu sešu minimālo mēnešalgu apmērā. Līdz šim pabalsts bija noteikts trīs minimālo mēnešalgu apmērā.

Pagaidām kopējie nodarītie zaudējumi zemnieku saimniecībām vēl nav apzināti.

Vienlaikus ministrija informē, ka paralēli vēl ir radīti zaudējumi arī pašvaldības īpašumā esošajiem kapiem, par ko pašvaldība varētu pieprasīt kompensāciju tad, ja zaudējumi pārsniegs 1400 eiro.

Kā ziņots, saimniecības Balvu novada Bērzpils pagastā, kas aizvadītās nedēļas nogalē cietušas no virpuļviesuļa, no pašvaldības varēs saņemt līdz 2580 eiro atbalstu, informēja novada domes priekšsēdētājs Pušpurs.

Citi šobrīd lasa

Izmeklētāji publicē VIDEO, kurā redzams krievu profesora-slepkavas dzīvoklis
VIDEO: cilvēkus šokē šoferis, kurš no skolēnu autobusa izmet mazu zēnu 2
Ballīte, kas paliks atmiņā: jaunietei Francijas naktsklubā uz grīdas piedzimst bērns 3
Skatīt visus komentārus

Соседка доцента-расчленителя слышала последние слова жертвы

Герцогиня Меган и принц Гарри отказались встречать Рождество с Елизаветой II