Portāls ielādēsies pēc 15 sekundēm
Uz Jauns.lv
Jaunievēlētais Rīgas domes priekšsēdētājs Dainis Turlais. (Foto: LETA)

JKP piekrīt rosināt Rīgas mēra Daiņa Turlā atcelšanu no amata 37

Politika
2019. gada 4. jūnijā 14:59 2019. gada 4. jūnijā 14:59
  Jauns.lv / LETA
Lai pārliecinātos, vai Rīgas mēram Dainim Turlajam (GKR) joprojām ir vairākuma atbalsts, Jaunā konservatīvā partija (JKP) piekritusi parakstīties par ārkārtas sēdes sasaukšanu, kurā Turlajam izteiks neuzticību, pēc tikšanās ar domes priekšsēdētāju pastāstīja JKP frakcijas vadītājs Jānis Ozols.

Ozols pastāstīja, ka šodienas sanāksmē Turlais iepazīstinājis ar savu vīziju par pašvaldības turpmāko darbu un "patīkama" esot bijusi atziņa par to, ka visi strīdīgie jautājumi turpmāk jāpārrunā arī ar opozīciju. "Desmit gadu laikā tas būtu unikāls notikums, ka ar opozīciju kāds ko mēģinātu pārrunāt," pauda Ozols.

Vienlaikus viņš norādīja, ka pirms tam Turlajam esot jāpierāda, ka viņam joprojām ir balsu vairākums, tādēļ gaidāms ierosinājums par neuzticības izteikšanu mēram.

Opozīcija šajā jautājumā plānojot balsot par Turlā atstādināšanu.

Nedēļas sākumā parakstu vākšanu par Turlā atstādināšanu ierosināja opozīcijā esošā "Latvijas attīstībai" frakcija, kuras sastāvā ir astoņi deputāti. JKP frakcijā ir deviņi domnieki, kas nozīmē, ka Turlā atstādināšanu varētu rosināt jau 17 deputāti.

Turklāt jaunizveidotās "Neatkarīgo deputātu frakcijas", kurā apvienojušies četri no partijas "Saskaņa" izslēgtie deputāti, pārstāvji preses konferencē iepriekš atzina, ka, lai arī iepriekš par Turlo "balsojuši ar mierīgu sirdi", tagad jautājums par viņa atstādināšanu varētu būt aktuāls.

Kopumā šādas sēdes sasaukšanai nepieciešami 20 deputātu paraksti. Kopš iesnieguma saņemšanas brīža ārkārtas sēde par priekšsēdētāja atstādināšanu no amata pašvaldībai jāsasauc divu nedēļu laikā.

Citi šobrīd lasa

Kas notiks ar Rīgas centra "spoku" - Vidzemes tirgu?
VIDEO: bruņots students atklāj uguni universitātē Krievijā; gājuši bojā astoņi cilvēki, vairāk nekā 20 ievainoti 8
Krievijas vēlēšanu teātrī piedalās arī "starptautiski novērotāji" no Baltijas valstīm 5
Skatīt visus komentārus

"Тело 12-летнего подростка": в Сети обсуждают тощую фигуру МакSим 1

Рассекретившую дочь от друга-гея Наташу Королеву заподозрили во лжи