Portāls ielādēsies pēc 15 sekundēm
Uz Jauns.lv
Eiropas Parlamenta vēlēšanas 20.vēlēšanu iecirknī Emīla Dārziņa mūzikas vidusskolā. (Foto: LETA)

Neoficiālie rezultāti no vēlēšanu iecirkņiem: pēc lielākās daļas balsu saskaitīšanas izvirzījies stabils līderis 387

Ziņas
25. maijā 21:29 2019. gada 25. maijā 21:29 | Papildināts, 26. maijā 02:38
Jauns.lv / LETA
Eiropas Parlamenta (EP) vēlēšanās nobalsojuši kopumā 473 084 cilvēki jeb 33,51% no kopējā vēlētāju skaita, liecina Centrālās vēlēšanu komisijas apkopotie dati.

Tādējādi 2019.gada EP vēlēšanās piedalījušies procentuāli vairāk vēlētāju nekā 2014.gadā, kad tajās piedalījās 445 225 vēlētāji jeb 30% no balsstiesīgajiem valsts iedzīvotājiem.

Pēc 90% balsu saskaitīšanas stabilu pirmo vietu gūst "Jaunā Vienotība"

Eiropas Parlamenta vēlēšanas Latvijā

  Iespējamie Eiropas Parlamenta vēlēšanu rezultāti Latvijā 04:07

 

  Eiroparlamentā varētu iekļūt vairāku sarakstu līderi 04:02

Pēc aptuveni 90% balsu saskaitīšanas secināts, ka par "Jauno Vienotību" nobalsoja aptuveni 26% vēlētāju, par "Saskaņu" - 18% vēlētāju, par nacionālo apvienību "Visu Latvijai!"-"Tēvzemei un brīvībai"/LNNK - aptuveni 16,2%. Apvienību "Attīstībai/Par!" atbalstīja ap 12,2% vēlētāju.

Par partiju "Latvijas Krievu savienība" nobalsoja 6,5% vēlētāju, par Zaļo un zemnieku savienību - ap 5,4%. Savukārt Latvijas Reģionu apvienību atbalstīja 4,9% vēlētāju, bet Jauno konservatīvo partiju - 4,3%.

Pašreizējie vēlēšanu rezultāti liecina, ka EP varētu iekļūt vairāku sarakstu līderi - Valdis Dombrovskis (JV), Nils Ušakovs (S), Roberts Zīle (VL-TB/LNNK), Ivars Ijabs (AP) un Tatjana Ždanoka. Pa diviem mandātiem varētu iegūt JV un "Saskaņa", kur ar otrajiem numuriem attiecīgi startēja Sandra Kalniete un Andris Ameriks. Savukārt tas, vai VL-TB/LNNK arī iegūs divus mandātus, lielā mērā būs atkarīgs no šī politiskā spēka un ZZS galīgajiem rezultātiem.

  Pēc lielākās daļas iecirkņu rezultātu apkopošanas aina būtiski nemainās 02:32

Apkopoti aptuveni 80% balsu.

Lielāko atbalstu līdz šim saņēmusi "Jaunā Vienotība" - ap 26%, par "Saskaņu" nobalsojuši 17,6% vēlētāju, par nacionālo apvienību "Visu Latvijai!"-"Tēvzemei un brīvībai"/LNNK - aptuveni 16,2%. Savukārt apvienība "Attīstībai/Par!" saņēmusi ap 12% vēlētāju atbalstu.

Par partiju "Latvijas Krievu savienība" nobalsoja 6,4% vēlētāju, par Zaļo un zemnieku savienību - 5,6%, par Latvijas Reģionu apvienību - 5%.

  Pēc 70% balsu saskaitīšanas stabilu pirmo vietu gūst "Jaunā Vienotība" 01:02

Lielāko atbalstu līdz šim saņēmusi JV - ap 26%. Tad seko "Saskaņa" ar 17,8% vēlētāju balsīm un nacionālā apvienība "Visu Latvijai!"-"Tēvzemei un brīvībai"/LNNK - ar aptuveni 16%. Savukārt apvienība "Attīstībai/Par!" saņēmusi nedaudz virs 11%.

Partija "Latvijas Krievu savienība" ieguvusi 6,53% vēlētāju atbalstu, bet 5% barjeru arī pārvarējusi Zaļo un zemnieku savienība un Latvijas Reģionu apvienība.

  ZZS priekšvēlēšanu laikā sajutusi sabiedrības pulsu 00:45

Kā stāsta ZZS EP vēlēšanu saraksta līdere Dana Reizniece-Ozola, ZZS priekšvēlēšanu laiks bija īpaši vērtīgs, kandidātiem tiekoties ar iedzīvotājiem un uzklausot viņu domas un rūpes, nevis mēģinot balsstiesīgos uzrunāt caur plakātiem.

Reizniece-Ozola reizē norādīja, ka noskaņojumu bojāja tas, ka vēlēšanas tika organizētas "tik neprofesionāli" un ka daudz lielāka aktivitāte būtu tad, ja vēlētājiem būtu ērti nobalsot.

  Pēc aptuveni 60% balsu saskaitīšanas rezultāti būtiski nemainās 00:38

Lielāko atbalstu līdz šim saņēmusi "Jaunā Vienotība", bet nedaudz mazāks atbalsts ir "Saskaņai", nacionālajai apvienībai "Visu Latvijai!"-"Tēvzemei un brīvībai"/LNNK un apvienībai "Attīstībai/Par!".

Tāpat 5% barjeru varētu pārvarēt arī partijas "Latvijas Krievu savienība" un Zaļo un zemnieku savienība.

Nav droši zināms, ka EP būs pārstāvētas partijas, kuras ar nelielu balsu pārsvaru pārsniegs 5% barjeru. Tas būs atkarīgs no aprēķina, kas būs jāveic atbilstoši likumā noteiktajai matemātiskajai formulai.

  Saskaitīti 50% vēlētāju balsu 00:26

Pēc aptuveni 50% balsu saskaitīšanas lielāko atbalstu saņēmusi "Jaunā Vienotība" (JV), bet nedaudz mazāks atbalsts ir nacionālajai apvienībai "Visu Latvijai!"-"Tēvzemei un brīvībai"/LNNK (VL-TB/LNNK) un "Saskaņai".

JV ir saņēmusi vairāk nekā 26% balsu atbalstu, tad seko nacionālā apvienība "Visu Latvijai!"-"Tēvzemei un brīvībai"/LNNK ar aptuveni 17%, "Saskaņa" - ar aptuveni 16%, kā arī apvienībai "Attīstībai/Par!" - ar aptuveni 12%.

Tāpat 5% barjeru varētu pārvarēt arī Zaļo un zemnieku savienība, Latvijas Reģionu apvienība un partija "Latvijas Krievu savienība".

Tuvu 5% barjerai ir arī Jaunā konservatīvā partija. Partija "Progresīvie" saņēmusi virs 2%, bet "KPV LV" - aptuveni 1%.

  Pēc aptuveni 40% balsu saskaitīšanas EP varētu iekļūt seši politiskie spēki 00:07

"Jaunā Vienotība" ir saņēmusi vairāk nekā 25% vēlētāju atbalstu, tad seko nacionālā apvienība "Visu Latvijai!"-"Tēvzemei un brīvībai"/LNNK ar aptuveni 17%, un nedaudz no šī rezultāta atpaliek "Saskaņa". Virs 10% vēlētāju atbalsta ir arī apvienībai "Attīstībai/Par!".

Tāpat 5% barjeru varētu pārvarēt Zaļo un zemnieku savienība un Latvijas Reģionu apvienība. Tuvu šai robežai ir arī partija "Latvijas Krievu savienība" un Jaunā konservatīvā partija.

  Arī partija "Progresīvie" notikušās vēlēšanas svin neformālā gaisotnē 00:06

 

  Pēc aptuveni 30% balsu saskaitīšanas līderos joprojām "Jaunā Vienotība" 23:40

Kopumā ir 1000 vēlēšanu iecirkņu, bet apkopoti rezultāti par aptuveni pusi vēlēšanu iecirkņu.

JV ir saņēmusi vairāk nekā 25% vēlētāju atbalstu, tad seko nacionālā apvienība "Visu Latvijai!"-"Tēvzemei un brīvībai"/LNNK un "Saskaņa" ar līdzīgu vēlētāju atbalstu - aptuveni 16%.

Tāpat nepieciešamo 5% barjeru pārvarētu "Attīstībai/Par!" un partija "Latvijas Krievu savienība".

  "Progresīvajiem" mandāta iegūšana EP būtu nozīmīga partijas attīstībai kopumā 23:33

Kā norāda partijas valdes priekšsēdētājs Roberts Putnis, mandāts partijas attīstībai ir nozīmīgs, jo dod vairākus ieguvumus, tostarp starptautiskā tīkla, kā arī ekspertīzes un analīzes iespējas, kuras "Progresīvajiem" šajā līmenī patlaban neesot. Tāpat Putnis norādīja, ka mandāta iegūšana nozīmēšot profesionālu personālu, kurš brīvajā laikā varēs nodarboties arī ar partijas jautājumiem un politisko darbu.

Putnis sacīja, ka tāpat EP mandāta iegūšana dos "pavisam citu tribīni", no kuras runāt arī par partijai nozīmīgiem Latvijas politikas jautājumiem. "Protams, ir atšķirība, vai runā Putnis, partijas priekšsēdētājs, kas saņem valsts finansējumu, vai runā EP deputāts. EP ir cits līmenis, kurā iespējams aizstāvēt savas idejas," sacīja politiķis.

Viņš norādīja, ka "Progresīvie" pēdējās dienās sajutuši lielu jauniešu atbalstu.

  Tikmēr "Attīstībai/Par!" birojā ballīte rit pilnā sparā 23:22

 

  Rubesa prognozē labu rezultātu "Attīstībai/Par!" 23:15

Politiķe pauda pārliecību, ka "Attīstībai/Par!" būs ieguvusi vismaz vienu vietu un norādīja, ka jautājums ir par to, vai rezultāti būs vēl labāki un tiks iegūtas divas līdz trīs vietas.

Rubesa gan reizē piebilda, ka nav laba prognožu veicēja un ka politiskajos procesos viņa ir jauna, nesen pievienojusies dalībniece. Viņa pauda pārliecību, ka EP noteikti ir ievēlēts partiju apvienības saraksta līderis Ivars Ijabs.

  JKP cer uz aptuveni 10% vēlētāju atbalstu EP vēlēšanās 23:13

Kā skaidro Jaunās konservatīvās partijas valdes locekle Juta Strīķe, viņasprāt, JKP kandidāti un biedri šādu rezultātu varētu panākt, balstoties uz priekšvēlēšanu kampaņas laikā veikto personisko aģitāciju, kas vairāk izpaudās kā sarunas ar potenciālo elektorātu, nevis reklāmas plakātiem.

Tajā pašā laikā, Strīķe pauda, ka arī 5% līdz 10% vēlētāju atbalsta partija uzskatītu kā labu rezultātu. "Ceram uz pēc iespējas mazāku pretvalstisko spēku klātbūtni EP. Jo būs lielāks aktīvo vēlētāju skaits, jo zemāks rezultāts būs šiem spēkiem," sacīja JKP valdes locekle.

  "Jaunā Vienotība" pateicas saviem atbalstītājiem 23:11

 

  Pēc aptuveni 350 iecirkņu rezultātu apkopošanas līderos izvirzījusies "Jaunā Vienotība" 23:03

Vēlēšanu dati gan var ievērojami mainīties, ņemot vērā, ka ir apkopoti rezultāti salīdzinoši mazam vēlēšanu iecirkņu skaitam. Kopumā ir 1000 vēlēšanu iecirkņu, bet apkopoti rezultāti par aptuveni 350 vēlēšanu iecirkņiem.

JV ir saņēmusi vairāk nekā 20% vēlētāju atbalstu, tad seko nacionālā apvienība "Visu Latvijai!"-"Tēvzemei un brīvībai"/LNNK un "Saskaņa", bet nedaudz virs 10% lietu atbalsta saņēmusi "Attīstībai/Par!".

Tāpat nepieciešamo 5% barjeru pārvarētu Zaļo un zemnieku savienība un Latvijas Reģionu apvienība. Tuvu 5% barjerai ir arī partija "Latvijas Krievu savienība" un Jaunā konservatīvā partija.

  Aktīvākie vēlētāji starp lielajām pilsētām bijuši Valmierā 22:03

Komisijas dati atklāj, ka Valmierā kopumā nobalsojuši 40,11% vēlētāju, savukārt Rīgā minētajā laika periodā nobalsojuši 38,06% vēlētāju.

Tajā pašā laikā Jūrmalā šogad EP vēlēšanās nobalsojuši 36,25% vēlētāju, Liepājā - 32,84%, Jelgavā - 30,52%, Ventspilī - 29,18%, Jēkabpilī - 29,11%, Rēzeknē - 27,97%, bet Daugavpilī - 23,97%.

  Latvijas vēstniecība Otavā padalījusies ar foto no vēlēšanu iecirkņa 21:58

 

  Ārvalstīs nobalsojuši vairāk nekā 1400 Latvijas pilsoņu 21:54

Kopumā balsot ārzemēs bija pietiecies 3191 iedzīvotājs, tostarp 1284 pieteica balsošanu pa pastu.

Visvairāk vēlētāju bija gaidāmi iecirknī Beļģijas galvaspilsētā Briselē - 409 vēlētāji, no kuriem nobalsojuši 299 jeb 73,11%, otrs populārākais iecirknis ir Apvienotās Karalistes galvaspilsētā Londonā, kur pieteikušies balsot 134 Latvijas pilsoņi, bet nobalsojuši 88 jeb 65,67%, bet trešais populārākais ir iecirknis ir Vācijas galvaspilsētā Berlīnē, kur pieteikušies balsot 124 Latvijas pilsoņi, bet nobalsojuši 106 jeb 85,48%.

100% aktivitāte bijusi desmit iecirkņos - iecirknī Krievijas pilsētā Kaļiņingradā, kur nobalsojuši visi četri vēlētāji, un Pleskavā, kur vēlējuši visi pieci vēlētāji, iecirknī Indijā (Ņūdeli), kur nobalsojuši visi seši vēlētāji, iecirknī Turcijā (Ankara), kur arī nobalsojuši visi seši vēlētāji, iecirknī Kazahstānā (Nursultana), kur nobalsojuši visi septiņi vēlētāji, un iecirknī Azerbaidžānā (Baku), kur nobalsojuši visi 10 vēlētāji.

Tāpat visi vēlētāji savu balsi atdevuši Uzbekistānā (Taškenta), kur nobalsojuši visi pieci vēlētāji, iecirknī Ēģiptē (Kaira), kur balsis atdevuši visi četri vēlētāji, iecirknī Korejā (Seula) balsis atdevuši visi astoņi vēlētāji, bet Moldovas iecirknī Kišiņevā - visi pieci vēlētāji.

  Šajās vēlēšanās balsotāju aktivitāte bijusi augstāka nekā 2014.gadā 21:44

Šī gada vēlēšanās nobalsojuši kopumā 471 132 cilvēki jeb 33,37% no kopējā vēlētāju skaita un tādējādi 2019.gada EP vēlēšanās piedalījušies procentuāli vairāk vēlētāju nekā 2014.gadā, kad tajās piedalījās 445 225 vēlētāji jeb 30% no balsstiesīgajiem valsts iedzīvotājiem.

  Darbu turpina vēl pieci Latvijas ārvalstu iecirkņi 21:43

No 22 Latvijas ārvalstu iecirkņiem darbu turpina pieci.

Pēc Latvijas laika, līdz plkst.3 darbu turpina ASV un Kanādas iecirkņi, savukārt līdz plkst.22 darbu turpinās Lielbritānijas un Īrijas iecirkņi.

  Eiropas Parlamenta vēlēšanas Latvijā beigušās 20:00

Šodien plkst. 20.00 Latvijā noslēgušās Eiropas Parlamenta vēlēšanas. Oficiālie rezultāti gaidāmi naktī no svētdienas uz pirmdienu, kad nobalsojušas būs visas vēlēšanu dalībvalstis.

  "Progresīvo" politiķe partijai prognozē apmēram 7% vēlētāju atbalsta 19:47

Partijas "Progresīvie" EP vēlēšanu kandidāte Antoņina Ņenaševa piebilda, ka partijas rezultātu prognozēšana patlaban esot sava veida loterija. Viņasprāt, uz priekšvēlēšanu aptaujām arī īsti nevar paļauties, ņemot vērā, ka daļa iedzīvotāju, kuri tajās piedalījās, neplāno balsot vēlēšanās.

Ņenaševa norādīja uz vairākiem aspektiem, kas varētu ietekmēt atbalstu partijai, tostarp vēlēšanu sistēmas tehniskās problēmas, kas bija vērojamas iepriekšējās balsošanas laikā.

Vienlaikus Ņenaševa pauda viedokli, ka "Progresīvo" elektorāts ir ļoti motivēts, vēlas pārmaiņas un "patiesi progresīvu Eiropu".

  Pēdējo dienu fotogrāfijas modes tendencēm seko arī komponists Guntars Račs 19:46

 

  Ziņo par vēl vienu balsu pirkšanas gadījumu 19:21

Valsts drošības dienestā ir saņemts vēl viens signāls par iespējamu balsu pirkšanu Eiropas Parlamenta vēlēšanās.

VDD norādīja, ka dienests kopumā saņēmis divus signālus par iespējamu tā dēvēto balsu pirkšanu, kur vienā gadījumā informācija neapstiprinājās, bet vienā gadījumā pārbaude vēl turpinās.

Dienests līdz šim saņēmis 18 tā dēvētos signālus par iespējamiem pārkāpumiem EP vēlēšanu norisē - galvenokārt līdz šim saņemtie signāli saistīti ar vēlēšanu organizatoriskiem jautājumiem.

  Rit pēdējās vēlēšanu minūtes 19:18

Vēl tikai dažas minūtes, līdz plkst. 20.00, Latvijas iedzīvotājiem dota iespēja nobalsot Eiroparlamenta vēlēšanās.

  Tviterī izraisījusies diskusija par personu ar īpašām vajadzībām iespējām nobalsot 18:57

 

  Gaidot iespēju nobalsot, iecirkņos dzirdami dažādi viedokļi 18:55

 

  Ždanoka vēl nevēlas komentēt LKS izredzes EP vēlēšanās 18:52

Viņa norādīja, ka "jāgaida rezultātus." Ždanoka tikai piebilda, ka vēlētāju aktivitāte šajās vēlēšanās ir lielāka nekā daudzi domāja.

  Vēlētāju aktivitāte sarukusi Latvijas cietumos 17:53

Kā vēsta Ieslodzījumu vietu pārvaldes apkopotā provizoriskā informācija, vēlēšanās cietumos piedalījušies 1295 ieslodzītie. Balsotāju ziņā izcēlušies divi lielākie Latvijas cietumi - Daugavgrīvas cietumā nobalsojuši 328 ieslodzītie, savukārt Rīgas Centrālcietumā pie vēlēšanu urnām devās 300 ieslodzītie.

Salīdzinot ar iepriekšējām EP vēlēšanām 2014. gadā, vēlētāju aktivitāte cietumos kritusies par 17%.

 

  Tikmēr Elīna dalās ar padomu, kā lietderīgi izmantot neizlietotos biļetenus 17:48

 

  Žurnāliste Ilze Nagla padalījusies ar foto no Briseles vēlēšanu iecirkņa "kabīnes" 17:45

 

  Jelgavnieki esot aizvainoti par plānoto pašvaldību reformu, tāpēc nebalsojot 17:42

Jelgavas novadā līdz sestdienas plkst.16 pie vēlēšanu urnām devušies 19,46% no balsstiesīgajiem, kas ir viens no zemākajiem rādītājiem valstī.

Novada mērs Ziedonis Caune uzskata, ka viens no iemesliem šādam rezultātam ir lauku darbi, taču Caune pieļāva arī, ka iedzīvotāji šādi izrādījuši savu nostāju pret plānoto pašvaldību reformu, Pūces paziņojumiem ap to un aizliegumu rīkot novadā iedzīvotāju aptauju. Caune vēlreiz uzsvēra, ka novads spēj pastāvēt kā atsevišķa administratīvi teritoriālā vienība, turklāt vienmērīgi attīstot visus pagastus.

Vēl zemāka aktivitāte ir Daugavpils novadā, kur vēlēšanās līdz pēcpusdienai piedalījušies tikai 14,9% no balsstiesīgajiem.

  Pilsoņus balsot aicina arī Latvijas premjerministrs Krišjānis Kariņš 17:37

 

  Starp lielākajām pilsētām lielākā vēlētāju aktivitāte novērota Valmierā 17:30

Līdz šim starp lielākajām pilsētām lielākā vēlētāju aktivitāte bijusi Valmierā, bet mazākā - Daugavpilī.

Valmierā līdz plkst. 16 kopumā nobalsojuši 34,78% vēlētāju, savukārt Rīgā minētajā laika periodā nobalsojuši kopumā 32,62% vēlētāju.

Tajā pašā laikā Jūrmalā līdz šim kopumā nobalsojuši 29,26% vēlētāju, Liepājā - 27,95%, Jelgavā - 25,1%, Ventspilī - 25,04%, Jēkabpilī - 24,87%, Rēzeknē - 23,1%, bet Daugavpilī - 20,54%.

  Ārvalstīs nobalsojuši vairāk nekā 1000 Latvijas pilsoņu 17:21

Sestdien EP vēlēšanās līdz šim nobalsojuši 1053 Latvijas pilsoņi, tostarp piecos iecirkņos nobalsojuši visi, kuri tajā plānoja balsot.

Pēc CVK datiem, kopumā balsot ārzemēs pietiecies 3191 iedzīvotājs, tostarp 1284 pieteikuši balsošanu pa pastu.

Visvairāk vēlētāju sagaidāms iecirknī Beļģijas galvaspilsētā Briselē - 409 vēlētāji, no kuriem līdz šim nobalsojuši 299 jeb 73,11%, otrs populārākais iecirknis ir Apvienotās Karalistes galvaspilsētā Londonā, kur pieteikušies balsot 134 Latvijas pilsoņi, bet līdz šim nobalsojuši 48 jeb 35,82%, bet trešais populārākais ir iecirknis ir Vācijas galvaspilsētā Berlīnē, kur pieteikušies balsot 124 Latvijas pilsoņi, bet līdz šim nobalsojuši 28 jeb 22,58%.

Vairāk nekā 100 vēlētāju sestdien tiek gaidīts arī iecirknī Zviedrijas galvaspilsētā Stokholmā - 110 vēlētāju, taču līdz šim paziņots, ka šajā iecirknī nobalsojuši 34 vēlētāji jeb 30,91%.

Tajā pašā laikā iecirknī Īrijas galvaspilsētā Dublinā sestdien balsot plāno 54 Latvijas pilsoņi, bet līdz šim paziņots par deviņiem vēlētājiem, kuri nodevuši balsi, tādējādi aktivitātei veidojot 16,67%.

100% aktivitāte bijusi piecos iecirkņos - iecirknī Krievijas pilsētā Kaļiņingradā, kur nobalsojuši visi četri vēlētāji, iecirknī Indijā (Ņūdeli), kur nobalsojuši visi seši vēlētāji, iecirknī Turcijā (Ankara), kur arī nobalsojuši visi seši vēlētāji, iecirknī Kazahstānā (Nursultana), kur nobalsojuši visi septiņi vēlētāji, un iecirknī Azerbaidžānā (Baku), kur nobalsojuši visi 10 vēlētāji.

  Starp reģioniem līdz plkst.16 aktīvākie vēlētāji ir Rīgā 17:14

Līdz šim, iekļaujot iepriekšējās dienās nodotās balsis, Rīgā (bez iecirkņiem ārzemēs) nobalsojuši 32,62% vēlētāju.

Seko Vidzeme, kur līdz šim nobalsojuši 29,38% vēlētāju, Kurzeme - 24,94%, Zemgale - 23,91%, bet Latgalē balsot devušies 19,77% no kopējā šīs reģiona vēlētāju skaita.

  Divi iecirkņi ziņojuši par problēmām ar vēlēšanu urnām 17:13

Vienā gadījumā kastes plombes nebija pietiekami cieši pievilktas, bet otrā gadījumā - četru plombju vietā bija tikai divas.

  Aģitācijas aizlieguma pārkāpumi konstatēti Ķengaragā un Dobeles novadā 16:30

Rīgā, Ķengaraga apkārtnē šodien aiz stāvošu automašīnu vējstikliem tika novietoti kādas partijas vēlēšanu aģitācijas bukleti. Tikmēr dienas laikā policijas rīcībā nokļuva arī informācija par izvietotu aģitācijas plakātu Dobeles novadā.

Policija nekādus būtiskus incidentus vēlēšanu iecirkņos nav novērojusi.

Iepriekšējās dienās, kad vēlētāji arī varēja nodot savu balsi, policija reģistrēja septiņus pārkāpumus, kas saistīti ar vēlēšanu aģitācijas materiālu izvietošanu.

  Daugavpils mērs Elksniņš apšauba vēlēšanu leģitimitāti 16:09

Neizsūtīto paziņojumu dēļ Eiropas Parlamenta (EP) vēlēšanu leģitimitāte ir apšaubāma, pauda Daugavpils mērs Andrejs Elksniņš (S).

Viņaprāt, zemā vēlētāju aktivitāte pilsētās un arī citviet nav nekas pārsteidzošs, jo EP vēlēšanās tā vienmēr ir zemāka nekā gadījumos, kad jāievēl vietējā pašvaldība vai Saeima. Saskaņā ar Centrālās vēlēšanu komisijas (CVK) datiem Daugavpilī līdz pusdienlaikam savu izvēli izdarījuši 15,47% balsstiesīgo, kas ir sliktākais rādītājs lielo pilsētu vidū.

Jaunievēlētais Daugavpils domes priekšsēdētājs Andrejs Elksniņš. (Foto: LETA)

"Es kā jurists apšaubu vēlēšanu leģitimitāti, jo nav izpildītas visas likumā noteiktās prasības," pauda pilsētas mērs, skaidrojot, ka ne viņš, ne liela daļa iedzīvotāju pilsētā nav saņēmuši paziņojumus par vēlēšanām, kas, pēc viņa domām, nemaz nav izsūtīti.

Tā kā EP vēlēšanas Eiropas Savienības dalībvalstīs notiek dažādos datumos, uzaicinājumi, viņaprāt, ir ļoti nozīmīgi. Viņš arī piebilda, ka to nosūtīšanu nosaka likums.

Pašam Elksniņam izdarīt izvēli vēlēšanās esot bijis viegli, jo pastāvējusi tikai viena iespēja, par ko balsot.

  Lielu vēlētāju aktivitāti Saulkrastu novadā mērs skaidro ar vasaras sezonas sākumu 15:53

Daudzi, tostarp politiķi, ir sākuši vasaras sezonu savās vasarnīcās, un darbus dārzā apvieno ar vēlēšanām, augsto vēlētāju aktivitāti novadā komentēja Saulkrastu novada domes priekšsēdētājs Normunds Līcis.

  Lielbritānijā balsot mēģinājusi iepriekš par britu kandidātiem novēlējusi latviete 15:40

Latvijas vēstniecībā Lielbritānijā izvietotajā iecirknī mēģinājusi balsot jauna sieviete, kura iepriekš jau novēlējusi par britu kandidātiem, pastāstīja iecirkņa priekšsēdētāja Dace Liberte.

Viņa sacīja, ka jaunā sieviete ieradusies iecirknī noskaidrot, vai iespējams nobalsot par Latvijas izvirzītajiem kandidātiem Eiropas Parlamentā (EP), lai gan iepriekšējās dienās balsojusi par britu kandidātiem. Uz to viņa saņēmusi noliedzošu atbildi.

  Pārgaujas novadā aicinājumu uz vēlēšanām saņēmis retais 15:10

Iespējams tas ir viens no iemesliem, kādēļ iedzīvotāju aktivitāte vēlēšanās ir zema. Dalka teica, ka jaunākās paaudzes vēlētāji vairāk seko līdzi informācijai medijos, kā arī viņi saņēma paziņojumus elektroniskās deklarēšanās sistēmā (EDS), kamēr gados vecāki cilvēki gaidīja vēstuli ar aicinājumu uz vēlēšanām, bet to nesaņēma.

  Iecirkņu darbu apgrūtina vēlētāji, kuri nezina savu balsošanas vietu 14:47

Vairākos iecirkņos cilvēkiem bijusi neizpratne, kurā vēlēšanu iecirknī šajās Eiropas Parlamenta (EP) vēlēšanās balsot .

  Riebiņu novada vadītājs: Iedzīvotāji vēlēšanās saskata "cīņu par lielajām algām" 14:30

Iedzīvotāji Eiropas Parlamenta (EP) vēlēšanās saskata "politiķu cīņu par lielajām algām", zemo vēlētāju aktivitāti novadā komentēja Riebiņu novada domes priekšsēdētājs Pēteris Rožinskis.

  Dublinā nobalsojuši tikai 3 Latvijas pilsoņi 14:24

Īrijas galvaspilsētā Dublinā sestdien balsot plāno 54 Latvijas pilsoņi, bet līdz plkst.12 bija nobalsojuši trīs jeb 5,56%.

  Kāds vēlētājs mērojis ceļu no Indonēzijas uz Japānu 14:19

Latvijas vēstniecībā Japānā, Tokijā, kāds latvietis EP vēlēšanās ieradies nobalsot no Indonēzijas.

  Ārvalstīs līdz pusdienlaikam nobalsojuši 203 Latvijas pilsoņi 14:13

Eiropas Parlamenta (EP) vēlēšanās sestdien līdz plkst.12 nobalsojuši kopumā 203 Latvijas pilsoņi, liecina Centrālās vēlēšanu komisijas (CVK) apkopotie dati.

Balsošanai vēlēšanu iecirknī ārvalstīs iedzīvotājiem bija jāreģistrējas iepriekš - līdz 7.maijam. Vēlētāji ārvalstīs var nobalsot tikai sestdien, proti, iepriekšējā balsošana ārvalstīs nebija iespējama. Ārvalstīs esošajiem bija iespēja arī balsot pa pastu, tomēr arī tai bija iepriekš jāpiesakās.

Pēc CVK datiem, kopumā balsot ārzemēs pietiecies 3191 iedzīvotājs, tostarp 1284 pieteikuši balsošanu pa pastu.

  Ušakovs atklāj, kāpēc bija pazudis no publiskās telpas 14:03

"Saskaņa" līderis Nils Ušakovs pēdējās nedēļās pazudis no publiskās telpas un nav arī piedalījies publiskajās debatēs "cilvēku riebuma pret ''Saskaņu" dēļ"

  Policija sākusi administratīvo lietvedību par aģitācijas bukletu novietošanu aiz automašīnu vējstikliem Ķengaragā 13:55

Valsts policija (VP) sākusi administratīvo lietvedību par to, ka Rīgā, Ķengaraga apkārtnē šodien aiz stāvošu automašīnu vējstikliem novietoti kādas partijas vēlēšanu aģitācijas bukleti.

Partijas nosaukumu policijā neatklāja.

Jau ziņots, ka Latvijā arī šodien, Eiropas Parlamenta (EP) vēlēšanu dienā, ir spēkā aģitācijas aizliegums.

  Līdz pusdienlaikam lielākā vēlētāju aktivitāte bijusi Valmierā 13:51

Eiropas Parlamenta (EP) vēlēšanās līdz šim starp lielākajām pilsētām lielākā vēlētāju aktivitāte bijusi Valmierā, bet mazākā - Daugavpilī, liecina Centrālās vēlēšanu komisijas (CVK) apkopotie dati.

Komisijas dati atklāj, ka sestdien līdz plkst.12 un arī iepriekšējās dienās Valmierā kopumā nobalsojuši 26,72% vēlētāju, savukārt Rīgā minētajā laika periodā nobalsojuši kopumā 23,2% vēlētāju.

  Džūkstes pagastā reģistrēts vēlētājs neveiksmīgi mēģina nobalsot Sarkandaugavā 13:44

Tukuma novada Džūkstes pagasta vēlēšanu iecirknī reģistrēts vēlētājs šodien neveiksmīgi mēģinājis nobalsot Bērnu un jauniešu centra "Laimīte" telpās Sarkandaugavā .

Vīrietis, ierodoties 149.vēlēšanu iecirknī Sarkandaugavā, paziņojis, ka jau laikus ir veicis pārreģistrāciju no Džūkstes uz Rīgas iecirkni. Pārbaudot datus sistēmā, iecirkņa darbinieki konstatējuši, ka pārreģistrācija nav veikta, un vīrietis nevar savu izvēli paust Rīgā.

  "Progresīvo" līdere Anča paziņo, ka šodien ir svarīgi nepalikt mājās 13:23

Šodien ir svarīgi nepalikt mājās, lai vēlāk nevajadzētu gausties par Eiropas Parlamenta (EP) vēlēšanu rezultātiem, vēlēšanu iecirknī teica partijas "Progresīvie" saraksta līdere Gunta Anča.

  Kariņš "Jaunās Vienotības" izredzes vēlēšanās vērtē kā labas 13:18

Ministru prezidents Krišjānis Kariņš (JV) "Jaunās Vienotības" izredzes Eiropas Parlamenta (EP) vēlēšanās vērtē kā labas.

  Eiropas Komisijas viceprezidents priecīgs, ka vēlētāju aktivitāte ir augstāka nekā pirms pieciem gadiem 13:07

Eiropas Parlamenta (EP) lēmumi aizvien vairāk ietekmē Eiropas Savienības iedzīvotājus, līdz ar to ir svarīgi, kāds Latvijas politiķis ievēlēts Parlamentā, aicinot iet vēlēt, norādīja Eiropas Komisijas viceprezidents Valdis Dombrovskis (JV).

Viņš pozitīvi vērtē to, ka neraugoties uz tehniskajām grūtībām, kas bija iepriekšējās balsošanas dienās, vēlētāju aktivitāte bijusi augstāka nekā pirms pieciem gadiem. Politiķis pauda cerību, ka arī šodien kopumā nobalsos vairāk vēlētāju nekā iepriekšējās EP vēlēšanās.

Tikmēr savas pārstāvētās partijas izredzes viņš vērtē pozitīvi, norādot, ka tā ir viens no reitinga līderiem un pārliecinoši uzvarējusi arī iepriekšējās EP vēlēšanās.

  Starp reģioniem līdz pusdienlaikam aktīvākie vēlētāji ir Rīgā 12:55

Eiropas Parlamenta (EP) vēlēšanās līdz sestdienas plkst.12 kopumā aktīvākie vēlētāji bijuši Rīgā, bet neaktīvākie - Latgalē, liecina Centrālās vēlēšanu komisijas apkopotie dati.

 

  Eiropas Parlamenta vēlēšanu norisei seko 23 brīvprātīgie novērotāji 12:47

Eiropas Parlamenta vēlēšanu norisei seko 23 brīvprātīgie novērotāji, informēja Centrālās vēlēšanu komisijas (CVK) vadītāja Kristīne Bērziņa.

Viņa stāstīja, ka visvairāk brīvprātīgo novērotāju ir Rīgas vēlēšanu apgabalā.

Pa vienam novērotājam ir arī vēlēšanu iecirkņos, kas atrodas Latvijas vēstniecībā Maskavā un Telavivā.

  Līdz pusdienlaikam nobalsojuši 20,23% vēlētāju 12:39

Eiropas Parlamenta (EP) vēlēšanās līdz sestdienas plkst.12 Latvijā nobalsojuši kopumā 285,7 tūkstoši vēlētāju jeb 20,23% no kopējā vēlētāju skaita, liecina Centrālās vēlēšanu komisijas apkopotie dati.

 

  Saņemts viens signāls par iespējamo balsu pirkšanu EP vēlēšanās 12:27

Valsts drošības dienests (VDD) ir saņēmis vienu signālu par iespējamo balsu pirkšanu Eiropas Parlamenta (EP) vēlēšanās, iinformēja VDD.

  Daži vēlētāji attapušies ar nederīgām pasēm 12:23

Daļa vēlētāju Ādažu novada domē esošajā 777.vēlēšanu iecirknī attapušies ar nederīgiem dokumentiem - pasi vai personas apliecību. Ir arī tādi, kas vēlas mainīt iecirkni, bet viņiem tiek paskaidrots, ka tas šodien nav iespējams.

  Ādažu novadā iedzīvotāji samulsuši par mainītiem iecirkņiem 12:11

Ādažu novada domē esošajā 777.vēlēšanu iecirknī daudzi vēlētāji pēc atnākšanas informēti, ka šis nav viņu iecirknis.

  Vīrietis vēlējies balsot vienā kabīnē ar līdzgājēju 12:01

Emīla Dārziņa vidusskolas vēlēšanu iecirknī kāds kungs vēlējies balsot vienā kabīnē ar līdzgājēju, tomēr iecirkņa pārstāvji to neļāva.

Vīrietis tika aicināts doties uz blakus kabīni, ko arī izdarīja.

Tāpat šis kungs vēlējās iemest vēlēšanu biļetenu balsošanas kastē bez aploksnes. Iecirkņa vadītāja vērsa uzmanību, ka derīgs ir tikai aploksnē ielikts vēlēšanu biļetens, attiecīgi vēlētājs izdarīja savu izvēli korekti.

  VDD saņēmis mazāk nekā desmit signālus par iespējamiem pārkāpumiem 11:49

Valsts drošības dienests (VDD) ir saņēmis mazāk nekā desmit signālus par iespējamiem pārkāpumiem Eiropas Parlamenta (EP) vēlēšanu norisē, paziņoja VDD.

VDD pašlaik veic saņemtās informācijas pārbaudi. Tā dēvētie signāli ir saistīti ar vēlēšanu norises organizēšanu, un neviens no tiem nav saistīts ar iespējamu balsu pirkšanu. Precīzu signālu skaitu VDD nenorādīja.

  Likumsargi reģistrējuši vienu konfliktu iecirknī un septiņus iespējamus aģitācijas pārkāpumus 11:37

Pēdējās trīs dienās Valsts policija (VP) Latvijā reģistrējusi vienu konfliktu iecirknī un vairākus notikumus saistībā ar priekšvēlēšanas aģitācijas iespējamiem pārkāpumiem, paziņoja VP.

Septiņi pārkāpumi saistīti ar vēlēšanu aģitācijas materiālu izvietošanu. Tāpat ir reģistrēta viena konfliktsituācija kādā Rīgas vēlēšanu iecirknī, kas atrisināta uz vietas.

  Vecākais vēlētājs pēdējās dienās Rīgā ir bijis 1926.gadā dzimis iedzīvotājs 11:29

Rīgas 21. vidusskolā izvietotā vēlēšanu iecirkņa vadītāja Ligita Petrova pastāstīja, ka iedzīvotāji lielākoties jau ir izvēlējušies, par ko balsot un ilgi neaizkavējas balsošanas kabīnē. Vecākais vēlētājs pēdējās dienās ir bijis 1926.gadā dzimis iedzīvotājs.

  Nevarot izvēlēties, kāds vēlētājs aploksnē gribējis ievietot vairākus sarakstus 11:20

Nespējot izvēlēties atbalstāmos kandidātus, kāds iedzīvotājs vēlēšanu aploksnē gribējis ievietot vairākus sarakstus,  pastāstīja Rīgas 21. vidusskolā izvietotā vēlēšanu iecirkņa vadītāja Ligita Petrova.

Pēc viņas teiktā, vēlētājs nebija pārliecināts, ka aploksnē var ievietot tikai vienu sarakstu.

  Sociologs Freimanis prognozē, ka EP vēlēšanās Latvijā aktivitāte varētu sasniegt 45% 11:04

Ņemot vērā lielo aktivitāti iepriekšējā balsošanā un, salīdzinot to ar iepriekšējām Eiropas Parlamenta (EP) vēlēšanām 2014.gadā, šoreiz vēlētāju aktivitāte varētu sasniegt 45%, prognozēja sociologs Aigars Freimans.

Viņš norādīja, ka 2014.gadā iepriekšējā balsošanā piedalījās ap 7% iedzīvotāju, bet šogad vairāk nekā 11%, kas ir vērā ņemams pieaugums. Freimanis to skaidroja ar to, ka iepriekšējai balsošanai bija liela publicitāte. Tāpat viņš piebilda, ka sociālajos tīklos var novērot, ka cilvēki ir aktīvāki, un plāno iet un balsot.

"Ja salīdzina iepriekšējās balsošanas aktivitāti 2019. un 2014.gadā, ir pieaugums par vairāk nekā 55 000 cilvēku. Salīdzinoši kopējam nobalsojušo skaitam šoreiz vajadzētu būt ap 45%, bet prognoze ir ļoti vulgāra un tā neietver virkni citu aspektu," pauda Freimanis.

  Talsos daži iedzīvotāji pie iecirkņiem gaidījuši jau pusstundu pirms to atvēršanas 10:50

Talsu novadā pirmie vēlētāji gaidījuši iecirkņa atvēršanu jau no plkst.6.30, lai nobalsotu un dotos savās ikdienas gaitās, pastāstīja Talsu novada vēlēšanu komisijas priekšsēdētājs Agris Purkalns.

Viņš teica, ka vēlēšanu rīts novadā sācies mierīgi.

Tāpat viņš pastāstīja, ka vakar, kad atjaunoja datu apmaiņas sistēmu, cilvēki ātri viens otram padevuši ziņu par balsošanas iespēju un jau piecas minūtes pēc sistēmas atjaunošanas mums iecirknī bija pirmais vēlētājs. Kāda sieviete uz iecirkni nāca pat vairākas reizes, lai pārliecinātos vai iespējams nobalsot, sacīja Purkalns.

Viņš atzinīgi vērtē iespēju apmainīties ar vēlētāju datiem, uzsverot, ka cilvēki realitātē dzīvo gana tālu no deklarētajām dzīvesvietām. Tālākais datu pieprasījums bijis no Jēkabpils novada.

  Ķekavas novadā viena augstākajām vēlētāju aktivitātēm Latvijā 10:33

Ķekavas novada vēlēšanu komisijas priekšsēdētāja Aija Videniece, skaidrojot augsto vēlētāju aktivitāti novadā, atzina, ka novada iedzīvotāji vienmēr bijuši atsaucīgi un atbildīgi. Viņa stāstīja, ka rindas iecirkņos neveidojas, vēlētāji nāk mierīgā plūsmā. Nobalsojošo skaits kopā sestdien līdz plkst.8 ir 16,73%, kas ir viens no augtākajiem valstī.

Pēc Videnieces novērotā, rīta stundā nāk balsot dažādi cilvēki - gan pensionāri, kas "ir agrie putniņi", gan pārējie, kas jau laikus saplānojuši savu dienu. Piemēram, uz vēlēšanu iecirkni Baložos kāds mazdēls atvedis savu vecmammu. Šodien Ķekavā notiek arī velobrauciens, kura dēļ būs ierobežota satiksme, tāpēc iedzīvotāji steidz balsot, kamēr ceļi vēl ir vaļā.

Videniece neslēpa, ka dienās, kad bijušas problēmas ar datu apmaiņas sistēmu, iecirkņu darbiniekiem nācies uzklausīt daudzus, arī aizvainojošus, komentārus, un vēlētājiem nācies skaidrot, ka sistēma ir tikai pilotprojekts.

  Zemu vēlētāju aktivitāti Dagdas novadā saista ar cilvēku pārcelšanos uz citām pilsētām 10:22

Zema vēlētāju aktivitāte Dagdas novadā varētu būt saistīta ar to, ka deklarēto skaits novadā ir daudz lielāks nekā patiesībā dzīvojošo, atzina novada vēlēšanu komisijas priekšsēdētāja Lūcija Kolesnikova.

Saskaņā ar Centrālās vēlēšanu komisijas (CVK) datiem iepriekšējās balsošanas dienās un pirmajā sestdienas stundā novadā nobalsojuši 5,17% no balsstiesīgajiem, kas ir zemākais rādītājs valstī. Kolesnikova stāstīja, ka sestdien līdz plkst.8 desmit novada iecirkņos reģistrēti vien 20 vēlētāji, bet lielāku pieplūdumu iecirkņos gaida ap pusdienlaiku.

Vēlēšanu komisijas vadītāja atzina, ka novads nekad neizceļas ar augstu vēlētāju aktivitāti. Viņasprāt, tas ir saistīts ar vietējo pārcelšanos uz citām pilsētām - daļa novadā deklarēto reāli dzīvo, piemēram, Daugavpilī vai Rīgā -, kas arī ietekmē aktivitātes datus. Turklāt daudzi neesot saņēmuši arī Pilsonības un migrācijas lietu pārvaldes (PMLP) sūtītos paziņojumus par vēlēšanu iecirkņiem.

  Vējonim izvēle šajās vēlēšanās neesot bijusi sarežģīta 10:16

Valsts prezidentam Raimondam Vējonim izvēle šajās velēšanās nebija sarežģīta, šorīt dodoties balsot, sanākušajiem žurnālistiem norādīja prezidents.

 

  Starp lielākajām pilsētām līdz šim lielākā vēlētāju aktivitāte Valmierā, bet mazākā - Daugavpilī 09:32

Eiropas Parlamenta (EP) vēlēšanās līdz šim starp lielākajām pilsētām lielākā vēlētāju aktivitāte bijusi Valmierā, bet mazākā - Daugavpilī, liecina Centrālās vēlēšanu komisijas apkopotie dati.

  Ogres 678.iecirknī pie vēlēšanu urnas devies Vējonis ar kundzi 09:13
Valsts prezidents Raimonds Vējonis ar kundzi Ivetu, preses padomnieka un miesassarga pavadībā, dodas nodot savas balsis pašvaldību vēlēšanās 678. pašvaldību vēlēšanu iecirknī Ogrē. (Foto: Edijs Pālens/LETA)

Prezidents balsot devās ap plkst.8.30. Iecirknī gan novērota liela vēlētāju aktivitāte jau no paša rīta. Ap plkst.9 veidojās arī neliela rinda.

  Rīgas Centra daiļamatniecības pamatskolā līdz plkst.8 nobalsojuši vien četri vēlētāji 09:11

Vēlēšanu komisijas priekšsēdētāja Maira Abricka stāstīja, ka lielākais pieplūdums bijis pirmajā iepriekšējās balsošanas dienā, kad cilvēki pie iecirkņa drūzmējušies vēl pirms tā darba laika.

  Vecrīgas vēlēšanu iecirkņos sagaidīti arī jaunieši, kuri vēlēšanās piedalās pirmo reizi 09:04

Vecrīgā izvietotajos vēlēšanu iecirkņos nobalsojuši vien daži cilvēki - kāda iecirkņa vadītāja priecājas, ka sagaidīti jaunieši, kuri vēlēšanās piedalījušies pirmo reizi.

  Vēlēšanu dienā pirmajā stundā aktīvākie vēlētāji Latgalē; neaktīvākie - Kurzemē 08:51

Eiropas Parlamenta (EP) vēlēšanu dienā sestdien pirmajā stundā, proti, līdz plkst.8 aktīvākie vēlētāji bijuši Latgalē, bet neaktīvākie - Kurzemē, liecina Centrālās vēlēšanu komisijas apkopotie dati.

Sestdien pirmajā stundā pēc vēlēšanu iecirkņu atvēršanas Latgalē nobalsojuši 0,56% no šī reģiona kopējā vēlētāju skaita. Seko Vidzeme, kur nobalsojuši 0,52%, Zemgale - 0,51%, Rīga (neiekļaujot iecirkņus ārzemēs) - 0,45%, bet Kurzemē balsot devušies 0,39% no kopējā šīs reģiona vēlētāju skaita.

 

  Eiropas Parlamenta vēlēšanu dienā pirmajā stundā nobalsojuši 0,49% vēlētāju 08:35

Eiropas Parlamenta (EP) vēlēšanu dienā sestdien pirmajā stundā, proti, līdz plkst.8 Latvijā nobalsojuši apmēram septiņi tūkstoši vēlētāju jeb 0,49% no kopējā vēlētāju skaita, liecina Centrālās vēlēšanu komisijas apkopotie dati.

Tādējādi, ņemot vērā arī tos iedzīvotājus, kuri devās vēlēt iepriekšējās dienās, nobalsojuši 164,8 tūkstoši vēlētāji jeb 11,67% no kopējā vēlētāju skaita.

Salīdzinājumā ar iepriekšējām EP vēlēšanām, kas notika 2014.gadā, vēlētāju aktivitāte līdz šim kopumā bijusi lielāka, taču tāpēc, ka šogad lielāka iedzīvotāju aktivitāte bija iepriekšējā balsošanā. Šogad iepriekšējā balsošanā bija nobalsojuši 157,8 tūkstoši iedzīvotāju jeb 11,18% no kopējā vēlētāju skaita, kamēr 2014.gada vēlēšanās - 100,8 tūkstoši jeb 6,84%.

  Rīgas Avotu pamatskolas iecirknī priecājas par lielo aktivitāti iepriekšējā balsošanā 08:32

Rīgas Avotu pamatskolā esošajā 40.iecirknī priecājas par iedzīvotāju lielo aktivitāti iepriekšējā balsošanā.

Kā pastāstīja iecirkņa vadītājs Dāvis Dimants, iepriekšējā balsošanā aktivitāte bijusi liela. Viņš neprognozēja, kāda būs aktivitāte šodien.

Skolā izvietots arī 39.vēlēšanu iecirknis. Pašreiz aktivitāte abos nav liela un līdz plkst.8 katrā nobalsojuši ap desmit cilvēkiem.

Nekādu problēmu patlaban nav bijis.

Aģentūra LETA gan manīja vienu cilvēku, kurš bija atnācis uz nepareizo iecirkni, nezinot, ka balsot var tikai konkrētā iecirknī.

  Iecirknī Rīgas 15.vidusskolā rīta agrumā sagaidīti padsmit vēlētāji 08:08

Rīgas 15.vidusskolā izvietotajā iecirknī rīta agrumā sagaidīti padsmit balsotāji, pastāstīja iecirkņa komisijas pārstāvji.

Nekāds problēmas arī pašreiz nav bijušas. Tāpat pagaidām nav centušies nobalsot iecirknī nereģistrēti vēlētāji.

Arī iecirknī Ogres Mūzikas skolā jau īsi pēc plkst.7 ienāca pirmie vēlētāji.

  Visi vēlēšanu iecirkņi darbu sākuši bez problēmām 07:33

Visi Eiropas Parlamenta (EP) vēlēšanu iecirkņi sestdien darbu sākuši bez problēmām, apliecināja Centrālās vēlēšanu komisijas (CVK) vadītāja Kristīne Bērziņa.

Viņa stāstīja, ka no iecirkņiem nav saņemtas ziņas par kādām tehniskām problēmām, piemēram, elektrības traucējumiem.

CVK vadītāja aicina vēlētājus šodien būt aktīviem.

Jau vēstīts, ka sestdien Latvijā notika EP vēlēšanas. Kopumā EP vēlēšanās varēja piedalīties 1 411 955 Latvijas iedzīvotāju.

Eiropas Parlamenta (EP) vēlēšanās līdz sestdienas plkst.16 bija nobalsojis kopumā 389 391 vēlētājs jeb 27,58% no kopējā vēlētāju skaita, liecināja Centrālās vēlēšanu komisijas apkopotie dati par 999 no 1000 vēlēšanu iecirkņiem.

Citi šobrīd lasa

Politiķu padomniece Sandra Sondore: "Kopš man ir atklājies Dievs, esmu daudz laimīgāka"
Ralfs Eilands: "Ar mūziku brīžiem jau sāk palikt par īsu"
Pēc bērnu smagās saslimšanas ar līdzīgiem simptomiem pie mediķiem vērsušies vēl 24 siguldieši 9
Skatīt visus komentārus

«Пусть к Насте поднесут ребенка»: отец Фриске дал совет родным Заворотнюк 1

«У мамы будет еще одна девочка»: дочь герцогини Кэтрин рассказала о ее беременности