Rīgas pašvaldība piešķir 650 000 eiro Aldara parka atjaunošanai
Rīgas domes Pilsētas attīstības komiteja pirmdien, 8. aprīlī, nolēma piešķirt no Infrastruktūras fonda vairāk nekā 650 000 eiro Aldara parka atjaunošanai. Par minēto summu līdz nākamā gada vidum parkā plānots izveidot inženiertīklu pieslēgumus, izbūvēt labierīcības un labiekārtot teritoriju ap veloparku, portālu Jauns.lv informēja Rīgas pašvaldībā.
„Mēs esam solījuši katrā apkaimē savest kārtībā kādu no esošajiem parkiem vai arī izveidot tādu pilnīgi no jauna. Turpinām strādāt pie šīs vietas sakārtošanas un Aldara parkā jau nākamgad būs daudz patīkamāka vide,” norādīja Pilsētas attīstības komitejas priekšsēdētājs Aleksejs Rosļikovs.
Aldara parka rekonstrukciju paredzēts veikt vairākās kārtās. Pirmajā kārtā paredzēta veloparka izveide, otrajā kārtā – komunikāciju izbūve un teritorijas labiekārtošana, bet trešajā kārtā – mākslīgo pilsdrupu atjaunošana un pārējās parka teritorijas izbūve.
Aldara parka pārbūves metu konkurss noritēja 2016. gadā, konkursa augstākās vietas ieguvējs veica parka pārbūves būvprojekta izstrādes darbus.
Būvprojekta risinājumi paredz, ka parks tiks veidots kā mūsdienīgs apkaimes parks ar daudzveidīgām atpūtas iespējām dažādām iedzīvotāju vecuma grupām, vienlaikus saglabājot vēsturisko romantisma gaisotni. Pārbūves gaitā paredzēta mākslīgo pilsdrupu un kādreizējās ūdenstilpnes funkcionalitātes risinājumu izstrāde, dārznieka mājas un labierīcību izbūve, brīvdabas amfiteātra un vietas vasaras kafejnīcai izbūve.
Tāpat tiks nodrošināti labiekārtojuma elementi, vides pieejamības risinājumi (visiem sabiedrības locekļiem, tai skaitā iespēju robežās – cilvēkiem ar īpašām vajadzībām un ģimenēm ar maziem bērniem). Īpaša uzmanība tiks pievērsta apstādījumu veidošanai un nodrošināšanai. Paredzēts risināt arī nožogojuma jautājumu, ņemot vērā Latvijas Nacionālā vēstures muzeja „Dauderi” nodaļas teritoriju un dzelzceļa sliedes. Visu parka teritoriju varētu norobežot tumšajās diennakts stundās.
Aldara parks ir viens no vecākajiem parkiem Rīgā, kas veidots 19. gadsimta beigās kā alus darītavas īpašnieka savrupmājas dārzs ar dīķi un mākslīgajām pilsdrupām. 20. gadsimta trīsdesmitajos gados parks tika pārbūvēts un izmantots valsts prezidenta Kārļa Ulmaņa vajadzībām, bet pēc Otrā Pasaules kara parks kļuva par publiski pieejamu teritoriju.