Portāls ielādēsies pēc 15 sekundēm
Uz Jauns.lv
LETA

Austrumu slimnīcā ārsti šogad saņem par 20% vairāk, māsiņas - par 18% 6

Ziņas
14. martā 19:50 2019. gada 14. martā 19:50
Jauns.lv / LETA
Rīgas Austrumu klīniskajā universitātes slimnīcā šogad ārsta amata alga pieaugusi par vidēji 20%, bet māsas - vidēji 18%, informēja slimnīcas pārstāve Inguna Potetinova.

Tikmēr māsu palīgiem amata alga pieaugusi par vidēji 17%.

Kā ziņots, ārstu atalgojuma pieaugums Veselības ministrijas (VM) kapitālsabiedrībās svārstīsies no 9% līdz 20%, trešdien Saeimas Sociālo un darba lietu komisijas un Publisko izdevumu un revīzijas komisijas kopsēdē sacīja veselības ministre Ilze Viņķele (AP).

Viņa skaidroja, ka par vidēji 20% tika palielinātas mediķu algu minimālās likmes, tomēr faktiskais algas pieaugums mediķiem ir mazāks, jo vairumā ārstniecības iestāžu nemaz nav cilvēki, kuri strādā par minimālo likmi. Ministre norādīja, ka šī iemesla dēļ "nolasītais" atalgojuma palielinājums par 20% nav noticis.

Viņķele sacīja, ka patlaban mediķiem ir ļoti neviendabīga un sadrumstalota atalgojuma sistēma, kas arī būs viens no VM turpmākajiem darbiem. Viņķele iecerējusi esošo atalgojuma sistēmu padarīt saprotamāku un vieglāk izsekojamu.

Šogad atlīdzības palielināšanai tiks atvēlēti kopumā 103,6 miljoni eiro, tostarp 70,7 miljoni eiro novirzīti atalgojuma palielināšanai veselības aprūpes pakalpojumu tarifā, 19,33 miljoni eiro - virsstundu apmaksai, 2,22 miljoni eiro - rezidentu atalgojuma palielināšanai, 9,27 miljoni eiro - atalgojuma palielināšanai VM padotības iestādēs strādājošajiem mediķiem, tostarp Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienestā strādājošajiem, bet vēl 2,05 miljoni eiro - atalgojuma palielināšanai citu resoru mediķiem.

Citi šobrīd lasa

Vegāniska ēšana samazina sirds slimību risku, bet - var izraisīt insultu 5
Māte par bērnu vidū tik populāro sejas apgleznošanu: "Mūsu taurenis pārvērtās pumpās" 1
Bejonses stils. Cik reāli maksā viņas tērpi? 6
Skatīt visus komentārus

"Надо молиться": Анастасия Заворотнюк впала в глубокую кому - ее близкие отказались от помощи

Виновата Меган? Принц Уильям и герцогиня Кэтрин сухо поздравили принца Гарри с днем рождения