Portāls ielādēsies pēc 15 sekundēm
Uz Jauns.lv
Valsts policija

Dobeles novadā vīrieši demonstrē varenību, uzspridzinot vecu "Opel" automašīnu; aizturētas 6 personas 39

112
23. februārī 22:29 2019. gada 23. februārī 22:29
Jauns.lv / LETA
Šī gada 19.februārī, Valsts policijas (VP) Zemgales reģiona pārvaldes (ZRP) Dobeles iecirknī tika uzsākts kriminālprocess, sakarā ar raidījumā “Degpunkts” rādīto video, kurā redzams, kā vairākas personas, riskējot ar savu un apkārtējo dzīvību, demonstrējot varenību, nofilmēja video, kā uzspridzina vecu automašīnu „Opel”, ar spridzināšanas ietaisi.

Kriminālprocesa ietvaros, policisti nekavējoši veica visas nepieciešamās izmeklēšanas darbības, kā rezultātā, operatīvi noskaidroja notikuma vietu – Dobeles novada Penkules pagastā, kur izņēma lietiskos pierādījumus, kā arī visas sešas iesaistītās personas, kas izrādījās bijušie un esošie Penkules pagasta iedzīvotāji – četri 1985.gadā un divi 1988.gadā dzimuši vīrieši.

Sadarbībā ar VP ZRP Kriminālpolicijas biroja un VP Galvenās Kriminālpolicijas pārvaldes darbiniekiem, viena aizturētā vīrieša dzīvesvietā, tika veikta sankcionēta kratīšana. Visi izņemtie lietiskie pierādījumi nosūtīti uz ekspertīzi, lai noskaidrotu spridzināšanas ietaises izcelsmi.
No sešām aizturētām personām, 1985.gadā dzimušajam vīrietim ir piemērots aizdomās turētā statuss un ar brīvības atņemšanu nesaistīts drošības līdzeklis. Vīrietis jau iepriekš bija nonācis policijas redzeslokā par citu likumpārkāpumu izdarīšanu. Savukārt pārējām piecām personām – piemērots liecinieka statuss.

Uzsākts kriminālprocess pēc Krimināllikuma 233.pnata 2.daļas „Par šaujamieroča, šaujamieroča būtisko sastāvdaļu, šaujamieroča munīcijas, lielas enerģijas pneimatiskā ieroča, sprāgstvielas vai spridzināšanas ietaises izgatavošanu, remontēšanu, iegādāšanos, glabāšanu, nēsāšanu, pārvadāšanu, pārsūtīšanu vai realizēšanu bez attiecīgas atļaujas”, kas paredz sodu ar brīvības atņemšanu uz laiku līdz trim gadiem vai ar īslaicīgu brīvības atņemšanu, vai ar piespiedu darbu, vai ar naudas sodu.

Šobrīd kriminālprocesā turpinās pirmstiesas izmeklēšana.

Policija atgādina, ka uzņemtajā video redzamā personas rīcība nav nekāds joks, bet gan bīstama nodarbe ne tikai pašiem, bet arī apkārtējiem, kas var beigties ar traģiskām sekām.

Citi šobrīd lasa

Vīru rokdarbi: āķīgais motocikls 1
Vīrietis Kuldīgas parkā gūst miesas bojājumus, no kuriem vēlāk mājās nomirst 27
FOTO: putojošās dziras baudītāji Vērmanes dārzā veldzējas alus svētkos 20
Skatīt visus komentārus

Татьяна Кравченко: "Помню, когда закончилась работа в "Сватах", у меня случилась настоящая депрессия"

Стало известно о новом дорогостоящем капризе герцогини Меган