Reemigrācijas pilotprojekta gaitā Latvijā atgriezušies 330 cilvēki
Līdz oktobra beigām reemigrācijas pilotprojekta gaitā Latvijā atgriezušies 330 cilvēki, šodien konferencē "Aizbraukt vai atgriezties Latvijā - Zemgalē" paziņoja vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministra padomnieks Dainis Rijkurs.
Ministrijas pārstāvis klāstīja, ka projekta laikā reģionālie reemigrācijas koordinatori ir komunicējuši apmēram ar 1300 ģimenēm ārzemēs, un 130 ģimenes jeb 330 cilvēki ir atgriezušies Latvijā. Projektā apkopotie dati liecina, ka tuvākajā laikā atsākt dzīvi Latvijā plānojot vēl 353 cilvēki.
"Jā, šis varbūt nav pārāk liels skaitlis, taču tie ir tikai astoņi projekta mēneši, tāpēc ir pamats teikt, ka projekts ir veiksmīgs un nepieciešams," uzskata Rijkurs.
Viņaprāt, viens no reģionālo koordinatoru galvenajiem darbiem ir pastāstīt aizbraukušajiem, kāda ir Latvija pašlaik, jo daudziem ir priekšstats par tādu valsti, kas ir bijusi pirms pieciem, astoņiem vai desmit gadiem.
Savukārt ministrijas Reģionālās politikas departamenta pārstāvis Varis Putniņš informēja, ka deviņi no reemigrantiem saņēmuši valsts atbalstu saimnieciskās darbības sākšanai. Putniņš neslēpa, ka ministrija bija paredzējusi atbalstīt 20 projektus, taču lielai daļai klupšanas akmens izrādījās ārvalsts dzīvesvietas nenorādīšana Iedzīvotāju reģistrā, kas bija viena no projekta prasībām.
Jau vēstīts, ka šogad Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrija īstenojusi pilotprojektu pašvaldībās reemigrācijas veicināšanai "Reģionālās reemigrācijas koordinators".
Tāpat ziņots, ka šodien konferencē Jelgavā paredzēta iepazīšanās ar 2018.gadā īstenoto reemigrācijas pilotprojektu un tā aktivitātēm Zemgalē, Diasporas likumu un piederību Latvijai, veiktajiem pētījumiem par Latvijas darba migrantu Lielbritānijā adaptāciju un nākotnes plāniem, kā arī ar pieredzes stāstiem par atgriešanos Latvijā. Savukārt pasākuma otrajā daļā norisināsies paneļdiskusija par darbaspēka emigrāciju un reemigrāciju Latvijā un Eiropā.