Portāls ielādēsies pēc 15 sekundēm
Uz Jauns.lv
Partijas "KPV LV" valdes loceklis Atis Zakatistovs (no kreisās), partijas valdes priekšsēdētājs, Saeimas deputāts Artuss Kaimiņš, partijas premjera amata kandidāts Aldis Gobzems. (Foto: LETA)

KPV LV iekšienē pirmdien pārrunās valdības veidošanu 24

Politika
2018. gada 7. decembrī 17:51 2018. gada 7. decembrī 17:51 | Papildināts, 2018. gada 7. decembrī 18:11
Jauns.lv / LETA
"KPV LV" pirmdien, 10.decembrī, plkst.11 pulcēsies frakcijas un valdes kopsēdē, lai pārrunātu jautājumus saistībā ar valdības veidošanu.

"KPV LV" līderis Artuss Kaimiņš mudinājis valdes sēdi sasaukt šodien, tomēr vēlāk politiķi vienojušies par pirmdienu. Valdes sēdē plānots uzklausīt premjera kandidāta Alda Gobzema (KPV LV) redzējumu un skaidrojumu par viņa piedāvājumu.

Taujāts, vai sanāksmē varētu pārrunāt jautājumu par Gobzema izslēgšanu no "KPV LV", Kaimiņš norādīja, ka šo jautājumu nekomentēs.

Iepriekš Kaimiņš pauda, ka piedāvājums par valdības modeli ar bezpartejiskiem ministriem nebūtu atbalstāms, jo palielinātu "Saskaņas" lomu lēmumu pieņemšanā. Kaimiņš uzsvēra, ka pauž personīgo viedokli un "KPV LV" Saeimas frakcijā šis jautājums nav pārrunāts. Kaimiņš teica, ka par šo piedāvājumu uzzinājis no medijiem, jo Gobzems šo ieceri iepriekš ar frakciju neesot apspriedis.

"Es personīgi esmu saviem vēlētājiem solījis, ka valdības ar "Saskaņu" nebūs. Es personīgi šādu modeli neatbalstu, bet frakcijā par šo nav runāts," teica Kaimiņš.

Tikmēr Gobzems sociālajos tīklos raksta, ka pirmdien plkst.10 notiks preses konference par notikumiem valdības veidošanā. "Es saprotu, stresa un spriedzes līmenis pieaug, intrigu skaits palielinās, taču Latvija ir pelnījusi labākos no labākajiem ministru posteņos. Latvija ir pelnījusi ieraudzīt balsojumu, vai parlaments vēlas pateikt jā vai nē valsts gudrākajiem prātiem, labākajam, kas mums valstī ir," pauž politiķis.

Gobzems teica, "KPV LV" iepriekš bija saruna par Satversmē noteikto, ka valdību veido premjers un viņam savi lēmumi nav jāsaskaņo. Savukārt, kad ir izveidots valdības sastāvs, tad jāiepazīstina frakcija un jāpārliecina tā par atbalstu. Viņš uzsvēra, ka "KPV LV" ir demokrātiska organizācija.

Pirmdien plkst.15 Gobzems tiksies ar Valsts prezidentu Raimondu Vējoni.

Kā ziņots, Gobzems piektdien ir atsaucis sākotnējo piedāvājumu par iespējamo Ministru kabineta sastāvu un tuvākajās dienās piedāvās partijām atbalstīt "bezpartejisku profesionāļu veidotu valdību".

Līdz ar šādu soli Gobzems Ministru kabinetā piedāvā samazināt ministru skaitu. Tādējādi viņš atgriežoties pie priekšvēlēšanu laikā dotajiem solījumiem, atsakoties no pēc vēlēšanu laikā īstenotajiem kompromisiem, skaidroja Gobzems. "KPV LV" pirms vēlēšanām solīja ministriju skaitu samazināt līdz sešām.

Vairums Saeimā pārstāvēto politisko spēku pauduši, ka neatbalstītu šādu ieceri.

Citi šobrīd lasa

FOTO: Kivičs un Skulme uz nebēdu līksmo un mīļojas Valentīndienas koncertā 135
VIDEO: vīrietis sarīko ballīti, lai publiski visiem paziņotu, ka draudzene viņu krāpj 10
"Ryanair" ievieš jaunumus, lai mazinātu pasažieru aizkaitinājumu 15
Skatīt visus komentārus

Михаэль Шумахер отметил свое 50-летие в кругу семьи на Майорке

Мальчиков из затопленной пещеры в Таиланде на самом деле усыпили и связали перед спасением 1