Brigmanis, piedzīvojot Āboltiņas likteni, apgalvo, ka netur ļaunu prātu uz partijas biedru Valaini
foto: LETA
Augusts Brigmanis.
Politika

Brigmanis, piedzīvojot Āboltiņas likteni, apgalvo, ka netur ļaunu prātu uz partijas biedru Valaini

Jauns.lv

"Jā,es esmu bijis komunists, un no tā nekaunos," saka Zaļo un zemnieku savienības Saeimas deputāts Augusts Brigmanis, kuru vēlētāji atstājuši uzreiz aiz svītras iekļūšanai parlamentā. Brigmanis, kurš Saeimā ienāca līdz ar "Jauno laiku", tikai no cita politiskā spēka, tagad piedzīvojis bijušās "Jaunā laika" līderes Solvitas Āboltiņas likteni - viņus abus vēlēšanu sarakstā apsteidza agrākais Reformu partijas deputāts. 

Brigmanis, piedzīvojot Āboltiņas likteni, apgalvo,...

Brigmani, kurš kandidēja ar pirmo numuru Zemgales vēlēšanu apgabalā, apsteidza bijušais Zatlera Reformu partijas un "Vienotības" frakcijas deputāts Viktors Valainis. 

Zaļo un zemnieku savienības pārstāvji sagaida 13. Saeimas vēlēšanu rezultātus Zemkopības ministrijas telpās.

ZZS sagaida 13. Saeimas vēlēšanu rezultātus

Brigmanis uz Valaini ļaunu prātu netur un uzskata, ka politikā ir jāienāk jaunajiem. "Es jau redzēju, kā viņš, cilvēks, strādāja. Viņš strādāja daudz vairāk nekā dažs mūsu komandas cilvēks, varbūt pat vairāk nekā es," par Valaiņa darbu pie savas kampaņas Latvijas Televīzijas raidījumam "Panorāma" sacīja Brigmanis, kurš vēlēšanu biļetenos saņēma 2701 plusu un tika 2620 reizes izsvītrots. 

"Šajā brīdī esmu saņēmis dažādus signālus: ir cilvēki, kas priecājas, ka es neesmu iekšā uzreiz ticis, un ir signāli, kas izsaka atbalstu, tā kā tiem, kas domā, ka es no politikas aiziešu, es gribu pateikt - neceriet, tā nebūs!" izteicās Brigmanis. 

Saeimā iekļuvušo partiju rezultātu sagaidīšanas ballītes

13. Saeimā iekļuvušo partiju rezultātu sagaidīšanas ballītes.

Brigmanis Saeimā tika ievēlēts 2002. gadā. Politiķim ne reizi vien nācies taisnoties par savu agrāko politisko karjeru, proti, no 1985. līdz 1987. gadam viņš bija Saldus rajona komitejas pirmais sekretārs. "Tiem, kam es esmu nepieņemams un kas mani varbūt svītrojuši, es neliekuļošu viņu priekšā un neliegšu - es palikšu tāds pats, kāds es esmu, un es savu viedokli un savu domu nemainīšu, es savu pagātni nenožēloju ne par ko. Es varu droši skatīties sev acīs spogulī un pateikt - jā, to, ko es esmu pagātnē darījis, tas viss ir vērsts tautas labad un mūsu cilvēku labā," viņš sacīja. 

Junkurs pret Āboltiņu

Jāatgādina, ka līdzīga situācija bija izveidojusies pirms četriem gadiem, kad Kurzemes vēlēšanu apgabalā aiz strīpas palika Solvita Āboltiņa, tāpēc no "Vienotības" saraksta toreiz ievēlētais Jānis Junkurs nolika deputāta mandātu, lai ļautu parlamentā darboties savai pieredzējušajai partijas biedrei.

Tolaik daudz izskanēja, ka uz Junkuru tika izdarīts spiediens un šis solis netika sperts gluži no brīvas gribas. 

"Rēķinoties ar mazo varbūtību tikt ievēlētam 12.Saeimā, jau vasarā sāku apzināt citas darba iespējas un šobrīd esmu nolēmis pieņemt man izteikto darba piedāvājumu ārpus Latvijas," toreiz skaidroja politiķis, vēlāk atklājot, ka dosies uz Honkongu. 

Arī Āboltiņai, kura šogad pameta politiku un atgriezās diplomātiskajā dienestā, šis gadījums netika piedots, cilvēkiem uzskatot, ka politiķe izdarīja spiedienu uz gados un pieredzē krietni jaunāko censoni. 

Solvita Āboltiņa dzīvē un uz politiskās skatuves

Solvita Āboltiņa dzīvē un uz politiskās skatuves