Policija ar iepirktām ierīcēm varēs pārbaudīt datu nesējus un tajos izdzēstos failus
Kibernoziegumu apkarošanai Valsts policija iegādājusies 60 ierīces, ar kurām policisti varēs pārbaudīt dažādas datu nesēju ierīces un atgūt no tām iepriekš dzēstos failus, informēja Valsts policija.
Kibernoziegumu apkarošanas kapacitāte aug līdz ar iespējām, ko sniedz specifiskās zināšanas un tehnoloģiskais atbalsts, tādēļ jo īpaši nozīmīgi, ka projekta laikā iegādāti vairāki desmiti modernu ierīču komplekti, kuri turpmāk būs policijas ikdienas darba sastāvdaļa vēl efektīvākai cīņai ar noziegumiem, kuru pierādījumi meklējami elektroniskajā vidē.
Jaunās ierīces likumsargiem sniegs iespēju pārbaudīt dažādas datu nesēju ierīces, tās leģitīmi apskatot jau iecirknī uz vietas, tādējādi pēc iespējas samazinot laika patēriņu, ar ko bija jārēķinās līdz šim. Savukārt reģionu pārvalžu līmenī un Galvenās kriminālpolicijas pārvaldes līmenī varēs tikt veiktas sarežģītākas pierādījumu apskates, tostarp, atgūstot no ierīcēm iepriekš dzēstos failus.
Pirmā apmācība darbā ar jaunajām iekārtām, projekta ietvaros jau veikta šī gada februārī, kad ar tām tika iepazīstināti 40 policijas iecirkņu pārstāvji, kuri šīs zināšanās nesīs tālāk kolēģiem. Šodien, otrās apmācības laikā, ar jauniegūtās tehnoloģijas ieguvumiem tiek iepazīstināti Valsts policijas reģionu pārvalžu pārstāvji un Galvenās Kriminālpolicijas pārvalžu pārstāvji - kopumā vēl 100 likumsargi.
Valsts policijas un Eiropas Savienības Iekšējā drošības fonda līdzfinansētais projekts sniedz iespējas būtiski stiprināt policijas kapacitāti kibernoziedzības apkarošanas un tā prevencijas jomā. Projekta realizācijas laikā ne tikai papildināta policijas materiāltehniskā bāze un nodrošināta likumsargu apmācība darbā ar mūsdienīgo tehnoloģiju, bet arī stiprināta prevencija drošībai internetā, izstrādājot policijas aplikācijas sadaļu šajā jomā.
Aplikāciju policijas inspektori pielietos, mācot skolēnus par rīcību interneta vidē, kā arī par rīcību, ja jaunietis kļuvis par iespējama noziedzīga nodarījuma upuri vai saskāries ar citiem pārkāpumiem internetā. Tā paredz arī iespēju tiešsaistē ziņot par šādiem pārkāpumiem, nosūtot ekrānšāviņus un saiti uz aizdomīgo internetā redzēto saturu un citas iespējas.