Šoferis Aivars, kurš apšaubīja policijas radara mērījumus, pierāda savu taisnību un atgūst vadītāja apliecību
foto: ekrānuzņēmums no video
Sabiedrība

Šoferis Aivars, kurš apšaubīja policijas radara mērījumus, pierāda savu taisnību un atgūst vadītāja apliecību

Jauns.lv

Marta izskaņā sociālajā tīklā” Facebook” plašu ievērību guva autovadītāja Aivara Beizaka video, kurā redzamais radīja šaubas par policijas radara rādījumu precizitāti. Policija autovadītājam fiksēja ātrumu 151 km/h, kas nozīmētu tiesību zaudēšanu, ja vien neatlaidīgajam šoferim nebūtu izdevies pierādīt, ka taisnība šoreiz bijusi viņa videoreģistratoram, nevis policijas radaram.

Šoferis Aivars, kurš apšaubīja policijas radara mē...

Kā redzams video, Valsts policijas Ceļu policijas darbinieki apturējuši autovadītāju uz Liepājas šosejas, apgalvojot, ka viņa mašīna traukusies ar ātrumu 151 kilometrs stundā, savukārt auto uzstādītais videoreģistrators fiksējis, ka mašīna pārvietojusies vidēji ar ātrumu 93 kilometri stundā. Autovadītājs pēc kāda laika vērsās policijā ar sūdzību, taču policija noraidīja apgalvojumus, ka radars varētu būt uzrādījis neprecīzu ātrumu.

Policija atzīst kļūmi, vadītājs patur tiesības

Portāls Jauns.lv šodien sazinājās ar incidentā iesaistīto šoferi, kurš informēja, ka savas tiesības ir atguvis, liekot secināt, ka policija atzinusi kļūdu. To telefonsarunā apstiprināja arī policija. Pavisam drīz likumsargu “Facebook” profilā publicēts paziņojums, kurā teikts, ka pēc ilgākām pārbaudēm Valsts policija atzīst, ka šoreiz tik tiešām kļūdījusies policistu rīcībā esošā ierīce, nevis autovadītāja videoreģistrators. Šoferim izteikta arī atvainošanās.

“Likumsargiem, izvērtējot visus lietā esošos pierādījumus, tostarp arī šī autovadītāja iesniegto videomateriālu, radās pamatotas šaubas, ka todien konkrētajam policijas netrafarētās automašīnas radaram, iespējams, ir radusies tehniska kļūme un tas ir neprecīzi fiksējis tieši šo pārkāpumu,” raksta Valsts policija.

Šādās situācijās jebkuras pamatotas šaubas vērtē par labu pārkāpējam, tāpēc šajā gadījumā ticis pieņemts lēmums atcelt sodu un izbeigt administratīvo lietvedību.

Kļūme neesot pamats apstrīdēt citu radaru kvalitāti

“Facebook ierakstā Valsts policija gan norāda, ka viena kļūme neesot pamats apšaubīt pārējo policijas rīcībā esošo radaru kvalitāti: “Atvainojamies par radušos situāciju un sagādātajām neērtībām. Diemžēl nevar izslēgt, ka arī kāda ierīce kādreiz sabojājas un rodas tehniskas kļūmes – kā šajā gadījumā. Šobrīd šī konkrētā mērierīce ir atkārtoti pārbaudīta un verificēta – tā ir darba kārtībā. Tāpat jāpiebilst, ka vienas ierīces tehniskā kļūme nav pamats, lai apšaubītu pārējo Valsts policijas mērierīču darbības kvalitāti.”

Administratīvo pārkāpumu kodekss paredz, ka par atļautā braukšanas ātruma pārsniegšanu līdz 10 kilometriem stundā ārpus apdzīvotām vietām piemēro brīdinājumu, savukārt par atļautā braukšanas ātruma pārsniegšanu vairāk nekā par 60 kilometriem stundā jau uzliek naudas sodu no 360 līdz 480 eiro un atņem transportlīdzekļu vadīšanas tiesības uz sešiem mēnešiem.