Šlesera priekšnesums oligarhu lietas izmeklētājus tomēr neapmierina
foto: LETA
Bijušais politiķis Ainārs Šlesers ierodas uz Saeimas Parlamentārās izmeklēšanas komisijas par valsts nozagšanas pazīmēm sēdi.
Politika

Šlesera priekšnesums oligarhu lietas izmeklētājus tomēr neapmierina

Kasjauns.lv/LETA

Tā dēvētās oligarhu lietas parlamentārās izmeklēšanas komisijas loceklis Andrejs Judins (Par!/V) prokuratūrai nosūtījis iesniegumu, lūdzot izvērtēt bijušā politiķa Aināra Šlesera vairīšanos atbildēt uz viņam uzdotajiem jautājumiem šonedēļ notikušajā parlamentārās izmeklēšanas komisijas sēdē, vēstīja Latvijas Televīzijas raidījums "De facto".

Šlesera priekšnesums oligarhu lietas izmeklētājus ...

Parlamentārās izmeklēšanas komisiju likums paredz, ka uz sēdi uzaicinātajai personai ir tiesības atteikties sniegt paskaidrojumus par sevi un saviem ģimenes locekļiem, taču par atteikšanos sniegt paskaidrojumu vai atzinumu parlamentārās izmeklēšanas komisijai, kā arī par apzināti nepatiesu paskaidrojumu persona ir saucama pie kriminālatbildības. Krimināllikums kā sodu par šo nodarījumu paredz īslaicīgu brīvības atņemšanu, piespiedu darbu vai naudas sodu.

Ņemot vērā minēto, Judins lūdzis prokuratūru izvērtēt Šlesera atbildes komisijas sēdē. Viņš lūdzis vērtēt, piemēram, to, ka ekspolitiķis atteicies vispār runāt par kriminālprocesu, lai gan Judins esot gribējis uzdot jautājumus nevis par Šleseru pašu, bet par citām procesā iesaistītām personām.

Parlamentārās izmeklēšanas komisijas sēdē, kurā tika iztaujāts Šlesers, piedalījās arī Ģenerālprokuratūras Sevišķi svarīgu lietu izmeklēšanas nodaļas prokurors Māris Leja, kurš bija "oligarhu lietas" uzraugošais prokurors. Viņš raidījumam "De facto" pauda viedokli, ka, vērtējot parlamentārās izmeklēšanas komisijas uzaicinātās personas atteikšanās atbildēt uz jautājumiem pamatotību, pieejai vajadzētu būt tādai pašai kā vērtējot nepatiesu ziņu sniegšanu.

"Tā persona, kura saprot vai domā, ka šis atteikums patiešām ir bijis nepamatots, tātad norāda uz to. (..) Uzklausot paskaidrojumus pēc būtības, ne katrs uzreiz var uzķert un saprast, un zināt arī to pārējo informāciju, lai saprastu, vai tā ir patiesa vai nepatiesa... Tāpat arī šeit: ja persona pasaka, ka viņa neatbildēs uz vienu vai otru jautājumu, ne uzreiz jebkurš var pateikt, vai šis atteikums ir pamatots vai nepamatots," raidījumam savu viedokli prokurors Leja.

Bijušais politiķis Ainārs Šlesers (no kreisās) un advokāts Viktors Tihonovs piedalās Saeimas Parlamentārās izmeklēšanas komisijas par valsts nozagšanas pazīmēm un pirmstiesas izmeklēšanas kvalitāti kriminālprocesā Nr.16870000911 jeb tā dēvētajā "oligarhu sarunu" parlamentārās izmeklēšanas komisijas sēdē.

Ainārs Šlesers oligarhu lietas parlamentārās izmeklēšanas komisijas sēdē

Bijušais politiķis Ainārs Šlesers uzskata, ka Korupcijas novēršanas un apkarošanas biroja (KNAB) vadības pārstāvju apgalvojumi 2011.gadā par "oligarhu lietā" notikušajiem ...

Kā ziņots, Šlesers šonedēļ bija uzaicināts uz "oligarhu lietas" parlamentārās izmeklēšanas komisijas sēdi, kur viņam viskarstākā diskusija raisījās tieši ar Judinu, kurš vēlējās saņemt skaidras atbildes par konkrētiem darījumiem, kas minēti "oligarhu lietā". No tiešu atbilžu sniegšanas Šlesers lielākoties izvairījās, bieži novirzoties no tēmas.