Vai pilnmēness ietekmē pēdējā laika baisos notikumus?
Piedzēries autobusa šoferis brauc kā nenormāls un avarē, līdzi paraujot nevainīgu cilvēku dzīvības. Kontrolieris trolejbusā biļetes pārbauda, turot azotē šaujamieroci. Kad bezbiļetnieks nepakļaujas, viņš to liek lietā. Kāds tēvs, lai nomierinātu divgadīgu meitiņu, savā prāta aptumsumā dod viņai dzert alkoholu. Liepājā cilvēki redz NLO, savukārt Jēkabpilī pilsētā ieredzēts paraugtēvs nodur savu septiņus gadus veco meitu.Kas vieno šos savstarpēji nesaistītos atgadījumus? Tie visi notikuši, tuvojoties pilnmēnesim vai arī tā laikā.
Nervi uzdod
Jau no viduslaikiem cilvēku dīvaino uzvedību mēģināja skaidrot ar pilnmēnesi. Ikviens būs pamanījis, ka pilnmēness laikā gaudo suņi, notiek avārijas, cilvēki sajūk prātā, saasinās psihiskās slimības un pat visnotaļ stabiliem un mierīgiem cilvēkiem „nervi uzdod”.
Par Saeimā pilnmēnesī pieņemtajiem likumiem smejas, ka tie ir pārsteidzoši muļķīgi. Toties šajā laikā varot laimēt kazino.
Pirms gadiem, strādājot reģionālā laikrakstā, ar kolēģiem ievērojām, ka līdzko pie debesīm parādījās apaļā Mēness ripa, redakcijā sāka atskanēt zvani. Ieradās lasītāji, kuri sūdzējās par kaimiņu ļaundarībām, pazudušām mēteļu pogām, spiegiem un citplanētiešiem.
Reiz „Kurzemes Radio” pilnmēness laikā ielauzās kāds vīrietis ar nazi rokā un teica, ka tiešajā ēterā pārgriezīs sev vēnas. Tikai pēc tam, kad radio direktore uzklausīja atraktīvā pašnāvnieka bēdu stāstu, viņš nomierinājās un devās prom.
Tie, kas ik mēnesi uz savas ādas izjūt debesu spīdekļa iedarbību, apgalvo, ka atliek vien paskatīties uz paisumu un bēgumu, lai saprastu cik spēcīga ir Mēness iedarbība. Ņemot vērā, ka cilvēka ķermenis lielā mērā sastāv no ūdens, nebūtu brīnums, ka jūtamies savādi.
Arī matemātika runā par labu Mēnesim. Pilnmēness laikā negadījumu skaits pieaug par 0,033 procentiem. Tas, protams, nav nozīmīgs cipars, bet par tendenci liecina.
Redzam un zinām gaužām maz
Lai gan Mēness ir 27 miljonus reižu mazāks par Sauli, tas atrodas 374 reizes tuvāk Zemei, būtiski ietekmējot gan dabas parādības, gan dzīvniekus un cilvēkus. Mēnesim riņķojot ap Zemi, tas iziet četras fāzes un katrai no tām ir savs spēks.
Divas reizes mēnesī Mēnesim ir divas augošas un dilstošas fāzes. Pilns fāžu maiņas periods ir 29,5 dienas. Ar neapbruņotu aci skatoties uz Mēnesi, nevar precīzi noteikt, kad iestājas pilnmēness.
Starp citu, senos laikos uzskatīja, ka jauna diena sākas vakarā, kad parādās Mēness, nevis pusnaktī. Visās Visuma sistēmās notiek enerģijas apmaiņa un mēs esam šīs sistēmas daļa. Zeme ir vienīgā planēta Saules sistēmā, uz kuras ir ūdens un gaiss, tāpēc senās civilizācijas savu dzīvi veidoja, pamatojoties uz Saules un Mēness iedarbību.
Savukārt Rūdolfs Šteiners, pamatojoties uz zināšanām, ka viss cikliski mainās, iedibināja biodinamiskās metodes lauksaimniecībā, cenšoties noteikt, kāda ir Mēness fāžu nozīme jaunās ražas veidošanā.
Dziednieki ir vienisprātis, ka jūtīgus cilvēkus pilnmēness noteikti ietekmē.
Zigfrīds Liede saka, ka pilnmēness laikā Mēness izplešas un līdzīgi procesi notiek arī cilvēkos. Jebkuras izmaiņas dabā, arī gadalaiku maiņa iespaido cilvēka pašsajūtu. Turklāt katrā cilvēkā ir gan pozitīvais, gan negatīvais. Pilnmēnesī nakts jeb tumšās enerģijas ir spēcīgākas.
Ārsts, Austrumu medicīnas speciālists Juris Vecvagars skaidro: „Materiālisti saka, ka tas viss ir muļķības, bet atcerēsimies, ka cilvēce simtiem un tūkstošiem gadu krājusi zināšanas, kas liecina par debesu ķermeņu ietekmi uz cilvēkiem.
Mēness ir pavērsts pret Zemi un tā starojums iedarbojas uz visiem planētas dzīvības procesiem. Gudri dakteri zina, ka pilnmēness laikā nevajag operēt, jo cilvēkā ir uzkrājies liekais šķidrums. Labāks rezultāts ir, ja operē dilstošā Mēnesī, savukārt brūces labāk dzīst jaunā Mēnesī. Zināms, ka organisms strādā ritmos, brīžiem dzīvības procesi ir aktīvāki, brīžiem tādi kā iesnaudušies.
Tas ir pilnīgi objektīvi, ka Mēness ietekmē cilvēka psihi, emocijas un ķermeni. Pieņemts uzskatīt, ka ir tikai tas, ko saredzam, bet patiesībā mēs redzam gaužām maz.”