Īrijā pieaug prostitūcijā piespiedu kārtā iesaistīto sieviešu skaits
Sabiedrība

Īrijā pieaug prostitūcijā piespiedu kārtā iesaistīto sieviešu skaits

Jauns.lv

Īrijā pagājušā gada laikā pieaudzis prostitūcijā piespiedu kārtā iesaistīto sieviešu skaits, kā arī no vardarbīgiem uzbrukumiem cietušo prostitūtu skaits, vēsta laikraksts "Irish Times".

Īrijā pieaug prostitūcijā piespiedu kārtā iesaistī...

Labdarības organizācija "Ruhama", kas sniedz palīdzību prostitūtām, pagājušā gadā palīdzējusi 196 prostitūcijā iesaistītām sievietēm, kas ir par 22% vairāk nekā iepriekšējā gadā. Trīs no sievietēm, kurām palīdzību sniegusi organizācija, bijušas Latvijas valstspiederīgās, turklāt viena no viņām kļuvusi par cilvēku tirdzniecības upuri.

­

No šīm sievietēm 66 prostitūcijā iesaistītas ar varu, kļūstot par cilvēku tirdzniecības upuriem. 40 sievietes organizācijā pēc palīdzības vērsušās jau iepriekš un turpina saņemt "Ruhama" palīdzību, bet 26 sievietes, tostarp viena nepilngadīga meitene, identificētas kā jauni cilvēku tirdzniecības upuri. Starp šīm 26 sievietēm bijusi arī viena Latvijas valstspiederīgā.

Kā laikrakstam "Irish Times" stāstīja izglābtā Latvijas valstspiederīgā, Īrijā viņai solīts auklītes darbs. Īrijā viņa ieradusies kopā ar kādu vīrieti, kurš solījis iekārtot auklītes darbā, taču tūlīt pēc ierašanās viņa ar varu iesaistīta prostitūcijā.

"Viņš sacīja, ka man jāatmaksā visa nauda, ko es esmu viņam parādā par transporta izdevumiem. Man bija ļoti niecīgas angļu valodas zināšanas, un es pat nezināju, kur es atrodos," stāstīja Latvijas valstspiederīgā.

Lielāko daļu piespiedu kārtā prostitūcijā iesaistīto sieviešu veido nigērietes (45%), kam seko rumānietes (15%) un kenijietes (8%).

2009.gadā arī ievērojami pastiprinājusies pret prostitūtām vērstā seksuālā, fiziskā un emocionālā vardarbība.

Gandrīz visas sievietes, kas vērsušās pēc palīdzības organizācijā "Ruhama", pārcietušas izvarošanu un seksuālus uzbrukumus. Daudzas sievietes prostitūcijā iesaistījuši viņu pašu ģimenes locekļi vai partneri.

Sievietes saņēmušas sitienus pa seju, pa vēderu, tikušas nogrūstas pa kāpnēm, piekautas, ja atteikušās no seksa ar vīriešiem, tikušas ieslēgtas un turētas badā, dedzinātas, teikts "Ruhama" ziņojumā.

Ekonomiskās krīzes iespaidā prostitūtas bieži ir spiestas uzņemties lielākus riskus nekā iepriekš. Gan bordeļos, gan ielās strādājošās prostitūtas bieži piespiestas apkalpot savus klientus bez prezervatīviem, kā arī regulāri cietušas no fiziskas un emocionālas vardarbības.

"Ruhama" nodrošina prostitūtām konsultācijas, dzīves vietu, izglītību un dažādus pakalpojumus, lai palīdzētu viņām atteikties no prostitūcijas un atgriezties normālā dzīvē.

Neskatoties uz darba apjoma pieaugumu, valdības piešķirtais finansējums organizācijai "Ruhama" pērn samazināts par 20%.

Kā jau iepriekš ziņots, Īrijas policijas dati liecina, ka 90% prostitūcijā Īrijā strādājošo sieviešu ir ārzemnieces, turklāt nav šaubu, ka liela daļa no viņām Īrijā nonākušas cilvēku tirdzniecības rezultātā.

Īrijas policija šā gada sākumā atklāja, ka no Īru Republikāņu armijas (ĪRA) atšķēlušās grupējuma locekļi sadarbojas ar noziedzniekiem no Latvijas, kuri piegādā jaunas sievietes darbam bordeļos. Jau sen atklāts, ka gan šis grupējums, gan arī citu Austrumeiropas valstu mafiju pārstāvji pārdod jaunas sievietes, apsolot viņām godīgu un labi atalgotu darbu Īrijā, bet pēc tam piespiežot nodarboties ar prostitūciju.

Iepriekš izmeklēšanā konstatēts, ka Latvijas noziedznieki īru nacionālistu grupējumus "Pēctecības ĪRA" un "Īstā ĪRA" apgādājuši arī ar kontrabandas cigaretēm. Grupējuma "Pēctecības ĪRA" līderis meiteņu pakalpojumus bez maksas piedāvājis republikāņiem un saviem kriminālajiem sabiedrotajiem. Pat ja šie vīri tiktu pieķerti, maz ticams, ka tiesā tie saņemtu kādus būtiskus sodus, vēsta "Independent".

LETA

­