Miris Ludzā policijas automašīnas notriektais velosipēdists
Neskatoties uz visiem mediķu centieniem glābt cietušā dzīvību, 23 dienas pēc ceļu satiksmes negadījuma miris Ludzā policijas automašīnas notriektais velosipēdists, aģentūrai LETA sacīja Rēzeknes slimnīcas galvenais ārsts Jāzeps Korsaks.
Lai arī astoņas dienas pēc notikušā cietušais bija nācis pie samaņas, viņa stāvoklis visas šīs dienas bija stabili smags. Vīrietim bijušas paralizētas abas kājas un labā roka, ārsti bijuši pārsteigti, ka viņam vispār ir izdevies izdzīvot.
Ja vīrieša stāvoklis būtu stabilizējies, viņš tiktu nosūtīs atlabšanai uz kādu no rehabilitācijas centriem.
10.novembrī Ludzā ceļu satiksmes negadījumā cietušajam velosipēdistam tika konstatēta politrauma, kas apdraud viņa dzīvību. Pēc pārbaudes viņam veikta neiroķirurģijas operācija.
LETA jau ziņoja, ka 10.novembrī ap plkst.17 Ludzā, Latgales ielā, trafarēta policijas automašīna "Hyundai Santa Fe" notrieca tajā pašā virzienā braucošu velosipēdistu, kādu 1962.gadā dzimušu vīrieti, un aizbrauca no notikuma vietas. Vēlāk policijas automašīna bez vadītāja tika atrasta Ludzā.
Policists, kurš, visticamāk, atradies pie automašīnas stūres negadījuma brīdī, ir 1982.gadā dzimis Ludzas iecirkņa inspektors. Policists atteicies iziet pārbaudi par alkohola klātbūtni organismā.
Policists tiek turēts aizdomās pēc KL 260.panta 2.daļas - par ceļu satiksmes noteikumu vai transportlīdzekļu ekspluatācijas noteikumu pārkāpšanu, ja to izdarījusi persona, kas vada transportlīdzekli, un ja tās rezultātā cietušajam nodarīts smags miesas bojājums vai tā izraisījusi cilvēka nāvi. Minētais likuma pants vainīgo personu paredz sodīt ar brīvības atņemšanu uz laiku līdz desmit gadiem, atņemot transportlīdzekļa vadīšanas tiesības uz laiku līdz pieciem gadiem vai bez tā.
Tāpat policists tiek turēts aizdomās pēc KL 141.panta 2.daļas - par tādas personas apzinātu atstāšanu bez palīdzības, kura atrodas dzīvībai vai veselībai bīstamā stāvoklī un kurai nav iespējas saglabāt sevi mazgadības, vecuma, slimības vai savas nevarības dēļ, ja vainīgajam bijusi iespēja sniegt cietušajam palīdzību un bijis pienākums rūpēties par viņu vai arī vainīgais pats viņu nostādījis dzīvībai bīstamā stāvoklī. Šis likuma pants paredz sodu brīvības atņemšanu uz laiku līdz diviem gadiem vai arestu, vai piespiedu darbu, vai naudas sodu līdz 40 minimālajām mēnešalgām.
Policistam kā drošības līdzeklis piemērota uzturēšanās noteiktā dzīvesvietā.
Policists atstādināts no amata.
LETA