Vēlreiz par to, kāpēc no simfoniskā orķestra atlaida Andri Ērgli
Sabiedrība

Vēlreiz par to, kāpēc no simfoniskā orķestra atlaida Andri Ērgli

Jauns.lv

Pazīstamais dziedātājs Andris Ērglis ir zaudējis „pamatu zem kājām” – darbu Liepājas simfoniskajā orķestrī. Ērglis esot negatīvi iespaidojis orķestra darbību. Vai tiešām tā ir?

Vēlreiz par to, kāpēc no simfoniskā orķestra atlai...

­

Pagājušā nedēļā publicētais raksts par ziņu, ka Andris Ērglis ir atbrīvots no darba orķestrī, ļoti daudzos mūziķa talanta cienītājos izraisīja pārdomas ne tikai par Liepājas simfoniskā orķestra darbību mūzikas lauciņā, bet galvenokārt par orķestra pārstāvju iekšējo problēmu atklātu publicēšanu presē.

Radās tik daudz jautājumu – vai tiešām viena paša Andra Ērgļa dēļ cieta orķestra kvalitāte? Negribas ticēt, ka dažu pēdējo gadu laikā orķestris šķīrās tikai no viņa. Kādēļ tad publiski nepaziņoja arī par citiem mūziķiem, kuri dažādu apstākļu dēļ ir atbrīvoti no darba orķestrī? Domājam, ka bija vairāki mūziķi, ar kuriem netika parakstīts līgums, bet publiski paziņots tiek tikai par Andri Ērgli. Tas nav ētiski no orķestru pārstāvju puses. Skumji, ka latviešos mīt tik nelāga īpašība kā naidīgums pret otru, kas ir izpaudies arī šajā gadījumā. Dažkārt tik smaga ir popularitātes nasta. Ko mums visiem dod šāda fakta afišēšana? Atbilde – tikai nevajadzīgu negatīvismu. Dzimst negodprātīga devīze – es jums uzticējos, bet jūs par mani....

Publikācijā kā viens no atbrīvošanas kritērijiem tika minēts, ka Andris Ērglis neceļ savu kvalifikācijas latiņu, proti, neturpina tālāk izglītošanos. Vai izglītības papildināšana ir tik būtiska mūziķim, kurš ir tik muzikāli apdāvināts un jau astoņus gadus ar saviem panākumiem orķestrī ir pierādījis savas talanta spējas.

Šaubos, ka tik talantīgs mūziķis, kā Andris varētu graut orķestra snieguma kvalitāti. Manuprāt, drīzāk šobrīd cietīs orķestra kvalitāte, jo Andris Ērglis ir īpaši talantīgs, apdāvināts mūziķis, kuram ne vienmēr pirms koncerta ir nepieciešami daudz mēģinājumi. Viņš ļoti ātri spēj iejusties jebkurā skaņdarbā. Pēc būtības talantīgi cilvēki ir jāžēlo.

Dzīvē ir jāmaksā par visu, arī par talantu. Sabiedrībai par talantiem zināmā mērā jāmaksā, jo tā barojas no šiem cilvēkiem. Orķestra kolēģiem ir jāpalīdz sniegt Andrim Ērglim stabilitāti, ko dod viņa pamatdarbs orķestrī un jāsaprot, ka jāļauj izpausties arī Andra otram talantam - priecēt klausītājus ar tik perfekto un aizkustinošo dziedāšanu.

Esam pārliecināti, ka ikviens profesionāls mūziķis novērtē Andra talantu un necieš no tā, ka Andris ne vienmēr ierodas uz kādu mēģinājumu. Tas ir pārspīlēti un tie ir tikai kāda administrācijas pārstāvja vārdi, kurš, visticamāk, pats stāv tālu no profesionālās mūzikas.

Žēl, ka TIK populāru un talantīgu mākslinieku – mūziķi un dziedātāju Andri Ērgli noniecina pašu kolēģi! Neviļus rodas iekšējā vēlēšanās uzaicināt orķestra administrāciju uz sirdsapziņas salabošanas kursiem!

Guna Avota/Foto: Izdevniecības „Rīgas Viļņi” arhīvs

­