Portāls ielādēsies pēc 15 sekundēm
Uz Jauns.lv
Eiropas vecākā iedzīvotāja dzīvo Daugavpils novadā

Eiropas vecākā iedzīvotāja dzīvo Daugavpils novadā

Sabiedrība
2011. gada 11. februārī 18:35 2011. gada 11. februārī 18:35
 
Eiropas vecākā iedzīvotāja Aksenija Mitušova 10. februārī nosvinēja savu 112. dzimšanas dienu. Kā pārsteigums jubilejā bija paziņojums, ka viņa ir kontinenta ilgdzīvošanas rekordiste.

• Eiropas vecākā iedzīvotāja – Naujenes pagastā dzīvojošā Aksenija Mitušova šonedēļ nosvinēja savu 112. dzimšanas dienu.

Aksenijas  Mitušovas dzīvesvieta ir Daugavpils novada Naujenes pagasts. Līdz šim viņu uzskatīja par Latvijas vecāko iedzīvotāju, bet ceturtdien, 10. februārī, kad viņu dzīves jubilejā ieradās apsveikt Daugavpils novada domes pārstāvji, atklājās, ka Ksenijas tante ir vecākā Eiropas iedzīvotāja. Viņas personas koda pirmie skaitļi gan ir visai dīvaini – 100299, kas varētu liecināt arī par to, ka viņa ir sprigana 12 gadus veca tīne.

Tomēr Ksenijas tante joprojām ir moža, vēsta Daugavpils laikraksts „Naša Gazeta”.

Viņa ir dzimusi Lietuvā – Vabelišku ciemā, netālu no Ignalinas, bet vēlāk pārcēlusies uz dzīvi Latvijā. Sarunā ar „Naša Gazeta” žurnālistu viņa teic, ka „viņai viss ir labi”, par dzīvi nesūdzas. Jāteic, ka viņa nelieto medikamentus un no ārstiem turas pa gabalu, tāpat kā no alkohola glāzītes. Sirmā kundze izaudzinājusi trīs dēlus – Savēliju, Ivanu un Aņisimu, kuri arī klāja svinību galdu, kas jāteic ar īpašām delikatesēm gan neizcēlās. Par savu lielāko bagātību Ksenijas tante uzskata savus sešus mazbērnus un septiņus mazmazbērnus.

„Naša Gazeta” raksta, ka pirmais, kas pārsteidz, tiekoties ar Ksenijas tanti, ir viņas miers un sirdsmīļums. Par savas ilgās dzīves recepti Ksenija nosauc ticību Dievam, ļaunā nepieminēšanu un cieņu vienam pret otru. Viņa ir uzaugusi stiprā vecticībnieku ģimenē, kurā bija 11 bērni. Ne lasīt, ne rakstīt Ksenijas tante nav iemācījusies, bet dziedāt gan viņai padotas itin labi. Jau kopš bērnības kuplās vecticībnieku ģimenes visas astoņas māsas pirms gulētiešanas uzdziedāja, lai ātrāk iemigtu un būtu saldāks miegs.

Stāstot par sava garā mūža recepti, Aksenija Mitušova savā 111. dzimšanas dienā pirms gada teica, ka tā ir iedzimtību - ilgdzīvotāji esot bijuši gan viņas tēvs, gan vectēvs, nodzīvojot ilgāk par 100 gadiem.

Elmārs Barkāns/Foto: gorod.lv

Citi šobrīd lasa

Brits citādāk paraugās uz Černobiļu, un ir pārsteigts, cik daudz dzīvības tur ir šodien 2
Beigt ēst stilīgi un sākt ēst normāli. Ksenija Andrijanova par veselīga uztura tendencēm 1
Amerikāņi tik naski godina bojāgājušo basketbola leģendu Kobi Braientu un viņa meitu, ka rodas aizdomas par augstākiem spēkiem 4
Tēmas: Daugavpils
Pievienot komentāru

Выяснилось, как Меган и Гарри обидели мужа королевы принца Филиппа

Поклонники усомнились, что Лиза Галкина дочь Пугачевой 1