Divus VID finanšu policistus aiztur kukuļa dalīšanas brīdī
Valsts ieņēmumu dienests (VID) februāra sākumā 5000 latu saņemtā kukuļa dalīšanas laikā aizturējis divus Finanšu policijas pārvaldes (FPP) izmeklētājus, no kuriem viens šobrīd no amata atstādināts, bet otrs - atbrīvots no amata.
VID Komunikācijas nodaļā aģentūru LETA informēja, ka FPP Iekšējās drošības daļas izmeklētājiem radās aizdomas, ka citas šīs pašas pārvaldes amatpersonas, iespējams, veic nelikumības un FPP 9.februārī tika sākts kriminālprocess pēc Krimināllikuma (KL) 24.nodaļas par noziedzīgiem nodarījumiem valsts institūciju dienestā.
FPP arī 9.februārī īstenoja operatīvu eksperimentu un konstatēja, ka viena no FPP Izmeklēšanas daļas amatpersonām, izmantojot savu dienesta stāvokli, pieņēma 5000 latu kukuli un tai pašā dienā lielākā daļa naudas summas - 4000 latu - tika nodota kādai citai FPP Izmeklēšanas daļas amatpersonai.
FPP konstatēja, ka kukulis tika pieņemts par drošības līdzekļa - apcietinājuma - nepiemērošanu personām, kas iesaistītas kādā no FPP lietvedībā esošajiem kriminālprocesiem.
Patlaban abiem aizdomās turētajiem kā drošības līdzeklis piemērota nodošana policijas uzraudzībā. Kā papildus drošības līdzeklis noteikts pilnīgs saskarsmes aizliegums ar personām, kuras ieņem amatus VID FPP, kā arī aizliegums ieņemt amatus VID.
Viena no aizdomās turētajām personām šī gada 11.februārī pārtraukusi darba attiecības ar VID pēc pašas vēlēšanās, bet otra atstādināta no darba pienākumu veikšanas.
KL 320.pants par kukuļņemšanu kā sodu paredz piemērot brīvības atņemšanu uz laiku līdz pieciem gadiem, ar arestu, ar piespiedu darbu vai ar naudas sodu līdz 120 minimālajām mēnešalgām, atņemot tiesības uz noteiktu nodarbošanos vai tiesības ieņemt noteiktu amatu uz laiku līdz diviem gadiem vai bez tā.
Tā paša KL panta 2.daļa par kukuļa vai tā piedāvājuma pieņemšanu, ko izdarījusi valsts amatpersona pati vai ar starpnieku pirms kādas likumīgas vai nelikumīgas darbības izdarīšanas kukuļdevēja, kukuļa piedāvātāja vai citas personas interesēs, izmantojot savu dienesta stāvokli, kā sodu paredz piemērot brīvības atņemšanu uz laiku līdz astoņiem gadiem, konfiscējot mantu vai bez mantas konfiskācijas.