Portāls ielādēsies pēc 15 sekundēm
Uz Jauns.lv

Zatleram politiskā partija būs jādibina mēneša laikā 17

Politika
2011. gada 6. jūnijā 07:05 2011. gada 6. jūnijā 07:05
Ja referendumā vēlētāji nobalsos par 10. Saeimas atlaišanu, ārkārtas vēlēšanas notiks 17. septembrī, līdz ar to partijas savus deputātu kandidātu sarakstus varēs iesniegt no 29. jūlija līdz 18. augustam, svētdien vēsta Latvijas Televīzijas (LTV) raidījums „De facto”, atsaucoties uz Centrālās vēlēšanu komisijas (CVK) sniegto informāciju.

Ja Valdis Zatlers domā, par iespējām turpināt politisko karjeru, tad Vaira Vīķe-Freiberga šādu iespēju ir atmetusi.

Saskaņā ar Uzņēmumu reģistra sniegto informāciju, ja partija ir nodibināta un ar nepieciešamajiem dokumentiem viss ir kārtībā, to piereģistrē sešās darba dienās, neskaitot iesnieguma pieņemšanas dienu. Pēc raidījuma aprēķiniem pēdējā faktiski iespējamā diena partijas dibināšanai ir 9. augusts.

Līdz ar to, ja Valsts prezidents Valdis Zatlers dibinātu partiju, pēc prezidentūras beigām viņam būtu vairs tikai viens mēnesis laika. Vēl gan iespējams izmantot arī kādas aizmirstas, neaptraipītas un vēl nelikvidētas sīkpartijas nosaukumu, kas gan maz ticams, norāda raidījums.

Zatlers pagaidām nav devis skaidru atbildi, vai un kādā veidā varētu startēt politikā. Savukārt eksprezidente Vaira Vīķe-Freiberga apliecina, ka viņa aktīvajā politikā neatgriezīsies, jo redz, ka ir nesamērīgi cīnīties ar tiem, kuriem aiz muguras ir liela nauda.

Socioloģe Ieva Strode uzsver, ka pieprasījums pēc jauna politiska spēka ir jau kopš pērnā rudens. Pagājušajās vēlēšanās tie, kuri gribēja ko jaunu, bet nesagaidīja, nobalsoja par "Vienotību" un Zaļo un zemnieku savienību, tādēļ šiem politiskajiem spēkiem jauns, spēcīgs konkurents arī atņemtu visvairāk balsu.

Pētījumu centra "SKDS" dati liecina, ka maija sākumā 10. Saeimu atbalstīja 12,2% aptaujāto, un uzticības rādītājs parlamentam jau ilgstoši ir ļoti zems, bet to celt var tikai ar ļoti kvalitatīvu piedāvājumu – jauniem ētikas kodeksiem un būtiskām pārmaiņām.

BNS/Foto: Lita Krone/LETA

Citi šobrīd lasa

Jūlijs Krūmiņš sagādā pārsteigumu savas jubilejas ballītes viesiem - uz skatuves kāpj pats Maksims Galkins 94
Ārstu kļūda sabojā dzīvi 37 gadus vecajam Jānim – viņš ticēja, ka slimo ar HIV, kaut bija pilnībā vesels 25
Šausmīgas dzīves beigas: pie Slāvu apļa fūre notriec vīrieti un ilgi viņu velk pa ceļu
Skatīt visus komentārus

На каблуках и с огромным животом: герцогиня Меган посетила дом престарелых в Лондоне

Гигантское землетрясение в США и III мировая. Что предсказал Нострадамус на 2019 1