112

Jelgavā par ļaunprātīgu trokšņošanu paredz soda naudu līdz 50 latiem

Jauns.lv

Šodien Jelgavas pilsētas domes sēdē deputāti nolēma papildināt pilsētas sabiedriskās kārtības noteikumus ar pantu, kas paredz, ka par ļaunprātīgu trokšņošanu personas sākotnēji var tikt brīdinātas vai saņemt naudas sodu līdz 50 latiem.

Jelgavā par ļaunprātīgu trokšņošanu paredz soda na...

Ja pārkāpums būs izdarīts atkārtoti, sodu varēs palielināt līdz 250 latiem. Sākotnējā redakcijā par pirmoreiz izdarītu pārkāpumu bija paredzēta soda nauda līdz 100 latiem, bet dome apstiprināja labojumu ar samazinātu summu.

Deputāts Saulvedis Šalājevs (Reģionu partija) ierosināja par pirmā pārkāpuma sodu noteikt brīdinājumu, taču tas neguva vairākuma atbalstu. Pēc domes sēdes aģentūrai LETA Šalājevs skaidroja, ka ar to būtu novērsta šā pašvaldības normatīva ļaunprātīga izmantošana, piemēram, savstarpēji konfliktējošiem kaimiņiem apsūdzot vienam otru, kas ir ļoti viegli nedefinētas trokšņošanas gadījumā. Tāpat pirmās reizes naudas sodu būšot ļoti viegli apstrīdēt tiesā, jo pārkāpumu būšot grūti pierādīt.

Šalājeva partijas biedrs deputāts Dainis Liepiņš kritizēja noteikumu papildinājumus, jo tajos nav atrunāts, kas būtu uzskatāms par ļaunprātīgu trokšņošanu, uz kā pamata Administratīvās komisijas amatpersonas varētu balstīt savu lēmumu. Arī šos Liepiņa iebildumus vairākums neņēma vērā.

Jelgavas pilsētas sabiedriskās kārtības noteikumi papildināti ar definējumu trokšņošanai, kas nosaka, ka trokšņošana ir vērojama tad, kad "persona ar savu balsi vai rīcību rada troksni, kā arī pieļauj troksni, ko rada valdījumā esošs trokšņa avots neatkarīgi no tā atrašanās vietas".

Kā ziņots, grozījumi saistošajos noteikumos "Jelgavas pilsētas sabiedriskās kārtības noteikumi" ir vērsti pret ļaunprātīgiem trokšņotājiem un nav domāti raudošu mazuļu vecāku vai strādnieku sodīšanai, aģentūrai LETA skaidroja Jelgavas pilsētas domes priekšsēdētāja vietnieks Vilis Ļevčenoks (ZZS).

"Jelgavas pilsētas Pašvaldības policija regulāri saņem iedzīvotāju sūdzības par skaļu trokšņošanu vēlās vakara un nakts stundās - parasti tā ir iereibušu cilvēku bļaustīšanās vai skaļa mūzikas atskaņošana. Līdz šim pilsētas Sabiedriskās kārtības noteikumi neparedzēja atbildību šādos un līdzīgos gadījumos. Tāpēc Jelgavā, līdzīgi kā tas ir, piemēram, Rīgā, vēlamies papildināt saistošos noteikumus ar punktiem, kas nosaka atbildību ļaunprātīgas trokšņošanas gadījumos," skaidroja Ļevčenoks.

Izvērtējot Pašvaldības policijas izsaukumu pārskatus pēdējā mēneša laikā, aģentūra LETA konstatēja, ka visbiežāk policisti izsaukti gadījumos, kad naktīs trokšņojuši jaunieši, bērni, tāpat traucējuši trokšņotāji alkohola reibumā vai huligāniskas uzvedības personas.

Taču regulāri un bieži Pašvaldības policiju vairāki iedzīvotāji izsaukuši arī tad, kad viņiem traucējusi kaimiņa trokšņošana, dienas laikā dzīvoklī vai mājās veicot remontu, arī tad, kad kaimiņu pagalmā ilgāk vai skaļāk rējis suns, kad darbojusies automašīnas signalizācija, un regulāri policistus izsauc arī tad, kad trokšņojuši kaimiņu bērni, kas rotaļājušies, un kaimiņu zīdaiņi, kas brēkuši.

Tēmas