Portāls ielādēsies pēc 15 sekundēm
Uz Jauns.lv

Darba devējs sola dāvanu, ja parakstīsies par krievu valodu

Sabiedrība
2011. gada 14. decembrī 06:40 2011. gada 14. decembrī 06:40
 
Speciālu Jaungada dāvanu kāds Rīgas autoservisa priekšnieks piedāvājis visiem tiem saviem darbiniekiem, kuri būs parakstījušies par krievu valodu kā otro valsts valodu. CVK šādā rīcībā likuma pārkāpumu nesaredz.

Kāds autoservisa priekšnieks saviem darbiniekiem piesolījis speciālu Jaungada dāvanu, ja viņi būs parakstījušies par krievu valodu.

Joprojām nerimst skandāli ap nule kā notikušo parakstu vākšanu referenduma ierosināšanai, kurā būtu jāizlemj jautājums, vai krievu valodai būtu piešķirams otras valsts valodas statuss.

Kāds Rīgas autoservisa darbinieks Kārlis (vārds mainīts) LNT raidījumam „Tautas balss” pastāstījis, ka parakstu vākšanas pēdējās dienās viņu un viņa kolēģus darba devējs mudinājis doties parakstīties par krievu valodu pat darba laikā, pretī piesolīdams speciālu Jaungada dāvanas.

Kārlis atklāja, ka saņēmis sava priekšnieka e-pasta vēstuli, ka katrs darbinieks, kurš parakstīsies par krievu valodu, var rēķināties ar „speciālu Jaungada dāvanu”. Kārlis savu vārdu neatklāja, bet norādīja autoservisa adresi – tajā, Jūrmalas gatvē, līdzās atrodas trīs autoservisi („Frank”, „Latbema” un „Skaj”), kuriem, pēc visa spriežot, ir viens īpašnieks.

„Tautas balss” sastaptie autoservisu darbinieki izvairījās runāt par „speciālo dāvanu”, pēc visa spriežot, baidoties zaudēt darbu. Savukārt pats autoservisa priekšnieks, aizbildinoties ar aizņemtību, nebija sastopams.

Centrālās vēlēšanu komisijas priekšsēdētājs Arnis Cimdars sacīja, ka šajā gadījumā nesaredz tiešu likuma pārkāpumu, tas drīzāk esot ētiskas dabas pārkāpums. Par balsu pirkšanu varētu runāt tikai tādā gadījumā, ja līdzīgs gadījums notiktu referenduma vai vēlēšanu laikā.

Kasjauns.lv jau rakstīja, ka šis nav pirmais gadījums, kad krievu valodas aizstāvji tiem, kas parakstījās par krievu valodu, piesolīja dažādus labumus. Tā, piemēram, pavisam nesen Daugavpils krievu laikraksts „Naša Gazeta” visiem tiem, kuri parakstījās par krievu valodu, piedāvāja abonēt izdevumu par puscenu.

Kasjauns.lv/ Foto: Bulls Press

Citi šobrīd lasa

Vakcinēta Norvēģijā, bet Latvijā atzīta par nevakcinētu: "Stress ir liels, un tas veselībai nenāk par labu" 24
Bailēs no atriebības vecāki neaizrāda darbiniecei, kura dara pāri bērniņam 6
Kartupeļu recepšu izlase no bērnības: kartupeļi podiņā, sacepumā, ar biezpienu un mērcēm
Pievienot komentāru

Сыгравшая Гюльчатай актриса ушла в секту и живет в глухой деревне

А мы думали - свое: пластические операции звезд, которые мы не заметили