Makšķernieku āķu dēļ mokošā nāvē iet bojā simtiem putnu. VIDEO
Simtiem ūdensputnu katru pavasari smagi savainojas un pat zaudē dzīvību makšķernieku upju un ezeru krastos pamesto āķu un makšķerauklu dēļ.
Putni sapinas makšķerauklās un norauj pleznas. Gulbim kaklā ieķeras āķis, viņš no tā nevar atbrīvoties un mirst lēnā un mokošā nāvē. Kaijas norij bļitkotāju pamestos svina atsvarus. Tās ir tikai dažas nelaimes, ko sagādātā makšķernieku krastā nevērīgi pamestie zvejas rīki.
Aiz muguras tūkstošiem kilometru un bīstami pārlidojumi, un beidzot klāt dzimtā upe vai ezers. Mājās atgriežas gājputni, tostarp arī ūdensputni. Taču putni nevar mierīgi atpūsties pēc garā ceļa, jo nereti nonāk jaunās nāves briesmās. Upju malas pilnas ar makšķernieku neapdomīgi pamestiem āķiem un auklām, kas savaino lidoņus.
Ornitologi aicina zvejotājus savākt atstātos zvejas rīkus un stiklus, tāpat tos, kuri, dodas pastaigā, neatstāt uz zemes pamanītās makšķerauklu paliekas vai āķus. Ornitologs Ruslans Matrozis lēš, ka katrs simtais Latvijas gulbis ir savainojies ar makšķernieku pamestajiem zvejas rīkiem. Sīkāk skatieties videosižetā.
Cilvēku pamestie āķi un makšķerauklas savaino simtiem putnu (LTV Panorāma)