Tiesībsargs par mācību gada pagarināšanu: jābeidz eksperimentēt ar bērniem
Izglītības sistēmā būtu jābeidz eksperimentēt ar bērniem, tā, komentējot ieceri pagarināt mācību gadu, intervijā uzsver tiesībsargs Juris Jansons.
"Katru gadu izglītības sistēmā kaut kas mainās, katru gadu jauni paziņojumi par gaidāmajām izmaiņām. Izglītības politikai nav ilgtermiņa attīstības programmas," laikrakstam "Neatkarīgā" saka tiesībsargs.
Jansons norāda, ka būtu jārunā par to, vai ar deviņu klašu pamatizglītību kā obligāto izglītību nav par maz. "Ja vienīgā vērtība un galvenais resurss šai valstī ir cilvēks, tad bērnu izglītībā jāinvestē tādā apjomā, lai mēs būtu konkurētspējīgi," akcentē tiesībsargs.
Pāc viņa teiktā, viens no virzieniem bērnu tiesību aizsardzības jomā arī ir jautājums par izglītības pieejamību atbilstīgi Satversmes 112.pantam. Tas ir jautājums par to, kas ietilpst bezmaksas vidējā izglītībā un kā tiek nodrošināts Satversmē noteiktais pamatizglītības obligātums.
"Par šo tēmu ir izveidota izglītības pieejamības konsultatīvā padome, kurā ir iesaistīti dažādu nevalstisko organizāciju pārstāvji, juristi, par to ir daudz spriests. Ar apkopoto informāciju tuvākajās dienās vērsīsimies Saeimas Izglītības, kultūras un zinātnes komisijā, prezentēsim mūsu redzējumu, kam vajadzētu būt šajā bezmaksas izglītības grozā. Labā ziņa, ka arī Izglītības un zinātnes ministrijā pie šiem jautājumiem sākuši strādāt," saka Jansons.
LETA / Foto: Evija Trifanova / LETA