Svētdien noslīkuši trīs cilvēki, divi no tiem mazi bērni
112

Svētdien noslīkuši trīs cilvēki, divi no tiem mazi bērni

Jauns.lv

Svētdien Latvijā noslīkuši trīs cilvēki, no kuriem divi bija mazi bērni, informēja Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienestā (VUGD).

Svētdien noslīkuši trīs cilvēki, divi no tiem mazi...

Noslīkušo skaitu VUGD raksturo kā lielu un piebilst, ka acīmredzot tas ir vasaras sākums. Aizvadītās brīvdienas lielākajā daļā Latvijas bija ļoti siltas un vasarīgas.

"Atpūta pie ūdens traģiski beigusies trijiem cilvēkiem, tostarp diviem maziem bērniem," norādīja VUGD preses sekretāre Viktorija Šembele.

Četrus gadus vecu bērnu mediķiem neizdevās atdzīvināt pēc iekrišanas dīķī Dārziņos. VUGD pastāstīja, ka līdz glābēju atbraukšanai meitenīte jau bija izvilkta no ūdens, taču bez dzīvības pazīmēm. Mediķiem viņu reanimēt neizdevās.

Vēl viens mazs bērns zaudēja dzīvību Aģes ezerā, apgāžoties laivai. Ap pulksten pieciem pēcpusdienā VUGD saņēma informāciju, ka ezerā Krimuldas novadā ir apgāzusies laiva un pazudis bērns un vīrietis.

Glābēji ar laivas palīdzību atrada noslīkušo apmēram sešus gadus veco meitenīti septiņus metrus no krasta ezera ūdenszālēs. Pazudušo vīrieti pēc četru stundu ūdenslīdēju darba neizdevās atrast, jo nebija iespējams precīzi noteikt laivas apgāšanās vietu. Pēc klātesošo stāstītā, pieci cilvēki laivā bija braukuši pa ezeru, un tā apgāzās. Pārējiem cilvēkiem izdevās izpeldēt krastā.

Savukārt ap pulksten septiņiem vakarā VUGD saņēma informāciju, ka Riebiņu novadā apmēram 57 gadus vecs vīrietis aizgājis peldēties un nav atgriezies. VUGD ūdenslīdēji noslīkušo vīrieti atrada un nogādāja krastā.

Šembele uzsvēra, ka VUGD aicina vecākus apzināties, ka atrašanās ar bērnu pie ūdens nav atpūta, bet gan divkāršs darbs, jo, pat uz sekundi novēršot uzmanību no bērna, var notikt liela nelaime.

Jaunās peldsezonas sākumā vecākiem vajadzētu vispirms pārbaudīt izvēlētās peldvietas gultni – vai tā nav bedraina vai dūņaina. Šādi jārīkojas arī zināmās peldvietās, jo ūdenstilpņu gultne mainās, īpaši pēc ziemas.

Bērniem drīkst ļaut rotaļāties ar piepūšamajiem peldlīdzekļiem, plunčāties un peldēties tik tālu, cik pieaugušais var labi redzēt un nepieciešamības gadījumā ātri piesteigties palīgā. Visdrošāk, ja pieaugušais atradīsies ūdenī starp krastu un dziļumu.

Bērnam, kurš neprot vai mācās peldēt, atrodoties ūdenī, jāvelk speciāla peldveste. Piepūšamie peldlīdzekļi bērniem noder tikai rotaļām, turklāt pieaugušo uzraudzībā.

Bērni jāuzmana no viļņiem, kas var nogāzt no kājām vai radīt negaidītu izbīli.

Piemājas baseinos nevajadzētu atstāt peldošas rotaļlietas, kas piesaista mazuļa uzmanību.

Piemājas dīķi bieži kļūst par traģēdijas iemeslu, tāpēc bērnu nedrīkst atstāt pagalmā bez pieskatīšanas, ja tajā ir izveidots dīķis, norādīja VUGD.

Atrodoties pie ūdens, rotaļājoties ūdens tuvumā vai peldoties, pieaugušajam vienmēr jāpaliek bērna tuvumā.

Ūdenī jāpieskata arī bērni, kuri jau labi prot peldēt, jo bērns var pārvērtēt savas peldēšanas spējas, aizpeldēt par tālu vai pēkšņi nobīties.

Ja bērns kopā ar pieaugušajiem dodas līdzi izbraukumā ar laivu vai plostu, obligāti jāvelk drošības veste, jo tā vislabāk pasargās bērnu, ja viņš iekritīs ūdenī, atgādināja glābēji.

BNS/Foto: shutterstock

Tēmas