Sanktpēterburgā veiksmīgi aizritējušas Latgales dienas
Pagājušās nedēļas nogalē Sanktpēterburgas centrālajā atpūtas parkā valdīja latgaliska gaisotne.
Novadu ziņas

Sanktpēterburgā veiksmīgi aizritējušas Latgales dienas

Jauns.lv

Krievijas kultūras galvaspilsētā Sanktpēterburgā pagājušās nedēļas nogalē pirmo reizi notika Latgales kultūras dienas. Pilsētas vadība izteica vēlmi, lai Latgales dienas Sanktpēterburgā notiktu vismaz reizi gadā.

Sanktpēterburgā veiksmīgi aizritējušas Latgales di...
Sanktpēterburgā veiksmīgi aizritējušas Latgales dienas

Latgales kultūras diena Sanktpēterburgas Kirova parkā uz Jelagina salas

Kasjauns.lv jau rakstīja, ka 8. un 9. jūnijā Sanktpēterburgā rīkos Latgales dienas, kuras bija iespējams sarīkot pateicoties veiksmīgai Latgales reģiona attīstības aģentūras un Latgales plānošanas reģiona sadarbībai ar Latvijas ģenerālo konsulātu Sanktpēterburgā, kā arī Latgales reģiona amatnieku un folkloras kolektīvu atsaucībai. Pēc organizatoru teiktā, tās ir noritējušas veiksmīgi.

8. jūnijā svinīgs pasākums notika Latvijas ģenerālajā konsulātā Sanktpēterburgā. Ar Latgales kultūru tika iepazīstināti ap 200 viesi – tūroperatori, masu mediji, diplomātiskā korpusa pārstāvji, Sanktpēterburgas administrācijas vadība. Savu sajūsmu par veiksmīgi aizritējušo pasākumu neslēpa arī ģenerālais konsuls Aivars Groza, kurš, kā izrādās, ir no Latgales, un uzņemot Latgales delegāciju, labprāt runāja latgaliešu valodā.

9. jūnijā Latgales kultūras festivāls notika uz Jelagina salas Kirova vārdā nosauktajā centrālajā kultūras un atpūtas parkā. Neskatoties uz to, ka sestdien Krievijā bija darba diena, interese par festivālu bija ļoti liela. Sanktpēterburgas iedzīvotāji izrādīja pastiprinātu interesi par Latgales senajiem amatiem, piedalījās mūsu amatnieku radošajās darbnīcās, ar prieku garšoja sarūpētos gardumus no Latgales un piedalījās dančos un rotaļās. Par to, lai pēc iespējas labāk iepazīstinātu festivāla apmeklētājus ar Latgales kultūras mantojumu rūpējās 50 festivāla dalībnieki – kalēji, podnieki, pinēji, kokgriezēji, audējas, maizes cepēji, kā arī folkloras kolektīvu „Sovvaļnīki” un „Ceiruļeits” dalībnieki.

Kasjauns.lv/Foto: publicitātes foto