Pēc vērienīgas rekonstrukcijas atklāta Skrundas muiža
Skrundā pēc vairākus gadus ilgušas vērienīgas rekonstrukcijas šomēnes apmeklētājiem atvērta Skrundas muiža, kurā izveidots tūrisma un atpūtas centrs, pavēstīja uzņēmuma "Skrundas muiža" valdes loceklis Edgars Vizulis.
Viņš norādīja, ka līdz ar to ir noslēdzies pēdējo triju gadu laikā viens no vērienīgākajiem vēsturiskā objekta rekonstrukcijas projektiem Latvijā. Skrundas muižas projektēšanas un rekonstrukcijas darbos ieguldīti vairāk nekā 1,3 miljoni latu, un pašlaik tā atguvusi savu vēsturisko veidolu.
Muižā ierīkoti 12 individuāli iekārtoti viesnīcas numuri ar tematiskiem nosaukumiem, konferenču centrs, vasaras terase, vairākas banketu zāles, kā arī restorāns. Kopumā Skrundas muižā iespējams izguldīt līdz pat 80 viesiem, savukārt banketu un semināru telpās var uzņemt līdz 200 cilvēkiem. Skrundas muižā radītas jaunas darbavietas, kopumā nodarbinot aptuveni 20 vietējo iedzīvotāju.
Skrundas muižā un tās teritorijā plānots organizēt arī koncertus, gadatirgus un citus sabiedriskus pasākumus. Patlaban Skrundas muižas kompleksā labiekārto arī parku, kur divi ievērojami ozoli vecuma un izmēra dēļ pretendē uz dižkoka statusu.
Muiža slejas augstā Ventas krastā, un tā celta klasicisma stilā 19. gadsimta pirmajā pusē. Hronikās un pašvaldības nekustamā īpašuma sarakstos Skrundas muiža minēta arī kā pils.
Gadu gaitā muiža vairākkārt pārbūvēta, tā kalpojusi arī kā cietums, nabagmāja, aptieka, skola un internāts.
Skrundas muižas rekonstrukcijā līdzekļus investējis un projektu realizējis uzņēmums "Anderson Baltic", kurš īpašumu iegādājās Skrundas pašvaldības rīkotajā izsolē 2006. gadā par 93 tūkstošiem latu. Rekonstrukcijas process ilga piecus gadus. Skrundas muižas rekonstrukcijas projekta autori ir uzņēmuma "Lauku dzīve" arhitekti Ulvis un Karīna Ābiķi. Galvenais būvuzņēmējs ir uzņēmums "Armostil".
Daļa no rekonstrukcijā ieguldītajām investīcijām piesaistīta arī no Eiropas Savienības programmas tūrisma attīstībai.
BNS