Šodien pēdējo dienu Rīgas Zooloģiskajā dārzā skatāmi pingvīni
Šodien pēdējo dienu Rīgas Zooloģiskajā dārzā būs aplūkojami 17 Džentū pingvīni, kas Latvijā īslaicīgi uzturas pa ceļam no dzimtā Edinburgas zoodārza uz Ķīnas okeanāriju.
Kā informēja zoodārza informācijas dienestā, pasaulē trešos lielākos pingvīnus Rīgā līdz šim ir aplūkojuši jau vairāk nekā 35 000 interesentu.
Rīgā pingvīni būs aplūkojami līdz šodienas vakaram, jo rīt viņi no Rīgas lidostas tiks transportēti uz Ķīnu.
Visaktīvāk pingvīni rosās priekšpusdienā līdz plkst.12, kad notiek mītnes sakopšana un putnu barošana. Šie putni ir labi iejutušies Rīgas zoodārza Flamingu mājā. Tie ir jau pieraduši pie jaunajiem kopējiem un labprāt mielojas ar siļķēm. Lai zoodārza apmeklētājiem nodrošinātu ērtāku šo amizanto putnu apskati, pie pingvīnu pagaidu mītnes ārējiem logiem steigšus uzbūvēta papildu skatu platforma.
Džentū pingvīni ir trešie lielākie no pasaulē sastopamajām 17 pingvīnu sugām. Augumā tie sasniedz 75 līdz 90 centimetrus, bet svars ir aptuveni 5,5 kilogrami. Savvaļā Džentū pingvīni izplatīti Antarktīdas reģiona salās. Lielākās šīs sugas kolonijas ir Folklenda, Dienviddžordžijas un Kergelēnu salās.
Lai pingvīniem Rīgas zooloģiskajā dārzā nodrošinātu piemērotus apstākļus, viena no zoodārza Flamingu mājas telpām tika rūpīgi dezinficēta un pārbūvēta. Tajā arī uzstādīja jaudīgus kondicionierus, kas ļauj telpā uzturēt pastāvīgu plus 8 līdz plus 10 grādu temperatūru.
Visi Rīgas zoodārzā nonākušie putni ir pilnīgi pieauguši - galvenokārt trīs gadus veci. Viena no pingvīnu meitenēm ir neraksturīgi gaišā krāsā un jau ieguvi iesauku "Blondīne". Visiem pingvīniem ir īpaša atpazīšanas zīme - katram atšķirīgs trīskrāsu gredzens ap spārna pamatni. Tēviņiem ap labo, bet mātītēm ap kreiso spārnu.
Ik dienas pingvīnu grupa apēd 15 kilogramus svaigu siļķu un katru otro dienu siļķēs tiek apslēpta arī nepieciešamā profilaktisko zāļu deva.
Jau ziņots, ka Džentū pingvīnu skaits Antarktīdas pussalā pēdējo gadu laikā ir pieaudzis, taču dažās salās apkārtējās vides piesārņojuma dēļ to skaits turpina ievērojami samazināties. Tie ir aizsargāti ar Antarktīdas līgumu (Antarctic Treaty) kopš 1959.gada, bet 2007.gadā iekļauti Pasaules Sarkanajā grāmatā.