Portāls ielādēsies pēc 15 sekundēm
Uz Jauns.lv
Kao Viets Ngujens Latviju uzskata par savu otro dzimteni. Latviešu valodu viņš iemācījies, lasot Andreja Pumpura „Lāčplēsi”.

Vjetnamietis uzdāvina Latvijai jaunu komiksu par Lāčplēsi 22

Sabiedrība
2012. gada 13. novembrī 06:16 2012. gada 13. novembrī 06:16
Vjetnamietis Kao Viets Ngujens, kurš pirms trim gadiem radīja komiksu „Lāčplēša dzimšana”, ir radījis tā turpinājumu – „Lāčplēša hronika”. Autors savu komiksu velta Latvijai – zemei, kuru viņš uzskata par savu otro dzimteni.

2009. gadā latviešu lasītājus pārsteidza neparasts notikums grāmatniecībā: tika izdots vjetnamiešu izcelsmes mākslinieka Kao Vieta Ngujena zīmētais komikss „Lāčplēša dzimšana”. Šogad pirms valsts svētkiem apgāds „Zvaigzne ABC” laidis klajā komiksa turpinājumu „Lāčplēša hronika”.

Komiksā „Lāčplēša hronika” autors turpina stāstīt par zēna, ko uzaudzinājuši lāči, – jaunā Lāčplēša bērnības gaitām. Mākslinieks piedāvā savu versiju Andreja Pumpura eposā aprakstītajai seno baltu dievu sapulcei, kā arī stāsta par pirmo vācu tirgotāju un misionāru kuģošanu uz Baltijas zemēm un krustnešu pirmo sastapšanos ar baltiešiem.

Vjetnamiešu mākslinieks Kao Viets Ngujens radījis turpinājumu savam komiksam par Lāčplēsi – „Lāčplēša hronika”.

Kao Viets Ngujens (1987) ir vjetnamiešu izcelsmes mākslinieks. Būdams pusaudža vecumā, 2003. gadā viņš kopā ar savu tēvu, divām pusmāsām un diviem pusbrāļiem ieradās Latvijā. Jaunietim ļoti patika zīmēt, tāpēc viņš iestājās Ogres mākslas skolas studijā, bet vēlāk – Jaņa Rozentāla Rīgas mākslas vidusskolā. Latviešu valodu Kao iemācījās, izmantojot Andreja Pumpura eposu „Lāčplēsis”. Eposa sižets un vēsturiskā noskaņa kļuva par ierosmes avotu viņa veidotajam komiksam. Pēc konsultācijām ar pazīstamo latviešu vēsturiskā žanra mākslinieku Agri Liepiņu, skolas pedagogiem, kā arī pēc kursiem Beļģijā, kur iepazīti dažādi komiksu stili, viņš atradis optimālo veidu savas ieceres īstenošanai. Komikss par Lāčplēša dzimšanu ir Kao Vieta Ngujena diplomdarbs Jaņa Rozentāla Rīgas mākslas vidusskolā un novērtēts ar atzīmi „izcili”.

Kao Viets Ngujens saka: „Man šķiet, ka mākslas izglītība Latvijā ir daudz labāka nekā citur, tikai žēl, ka komiksu žanrs neattīstās. Komikss arī ir māksla, kas atspoguļo valsts kultūru. Turpināšu komiksa kā mākslas žanra studijas Amerikā un ilustrēšu arī eposa „Lāčplēsis” pārējās daļas.”


Elmārs Barkāns/Foto: Rojs Maizītis, publicitātes foto

Citi šobrīd lasa

Daudz basketbola un daudz sieviešu: leģendārajam Kasparam Kambalam aprit 40
Jāpērk jauni ziemas zābaki. 6 ieteikumi, kā "neiegrābties" sliktā precē 17
Ar ilgstošu sveču dedzināšanu pārāk aizrauties nevajadzētu, izrādās - tās var kaitēt veselībai 2
Skatīt visus komentārus

Ищут человека, готового на год отказаться от смартфона за 100 000 долларов 1

Голая правда: абсолютно обнаженная Виталина Цымбалюк-Романовская появилась в эфире шоу Малахова 1