VL-TB/LNNK plāno prasīt Kozlovska demisiju; ministrs policistu darbu vērtē atzinīgi
Leģionāru atceres pasākuma un viņu pretinieku piketa laikā pie Brīvības pieminekļa šodien aizturēti četri cilvēki.
Politika

VL-TB/LNNK plāno prasīt Kozlovska demisiju; ministrs policistu darbu vērtē atzinīgi

Jauns.lv

Nacionālā apvienība "Visu Latvijai"-"Tēvzemei un brīvībai"/LNNK (NA) pirmdien plāno prasīt iekšlietu ministra Riharda Kozlovska (RP) demisiju, jo policija pieļāvusi, ka pie Brīvības pieminekļa vairākus simtus leģionāru atceres gājiena dalībnieku pretējās nometnes pārstāvji - biedrības "Apvienība pret nacismu" aktīvisti - sagaidīja ar skaļām sirēnām un ausīs griezošu mūziku krievu valodā.

VL-TB/LNNK plāno prasīt Kozlovska demisiju; minist...
(ziņa papildināta 16.03. pl. 13.31)

Savukārt iekšlietu ministrs uzskata, ka policija leģionāru piemiņas pasākumā bijusi savu uzdevumu augstumos.

Saeimas deputāts Jānis Dombrava (NA) aģentūrai LETA pauda viedokli, ka no iekšlietu ministra puses ir nolaidība pieļaut, ka pie Brīvības pieminekļa notiek "šāda griezīga krievu marša skaļa skandināšana", uz ko policija nereaģē, bet rīkojas pat pretēji. Ja ministrs nav ticis galā, acīmredzot amats būs jāatstāj, sprieda Dombrava.

Vaicāts, vai politiskais spēks neplāno vērsties pret Rīgas domi, kas saskaņoja pasākumus, un mēru Nilu Ušakovu (SC), politiķis teica, ka to arī var darīt, taču svarīgāks ir uzdevums Ušakovu nomainīt. Dombrava norādīja, ka pagaidām to nevar izdarīt, ja vien Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrija viņu neatlaiž, bet līdz pilnīgai nomaiņai esot jāpagaida apmēram 2,5 mēneši. Dombrava atzina, ka liela daļa atbildība jāuzņemas arī Rīgas domei, bet iekšlietu ministram - par situāciju ar kārtību.

Vaicāts, vai policijai vajadzēja liegt mūzikas un tekstu atskaņošanu, politiķis norādīja, ka pie lielākā svētuma - Brīvības pieminekļa - šādas lietas nav pieļaujamas.

Kozlovskis savukārt aģentūrai LETA vērtēja, ka policija pasākumā ir bijusi savu uzdevumu augstumos un nodrošinājusi sabiedrisko kārtību. Ministrs atzīmēja, ka visi pasākumi bija pieteikti un saskaņoti, un to organizētāji nekādus pārkāpumus nepieļāva.

Ministrs gan atzina, ka "Apvienības pret nacismu" atskaņotā mūzika un teksti raisīja klātesošajos sakāpinātas emocijas. Viņš teica, ka arī pagājušajā gadā leģionāru pretinieki bija plānojuši atskaņot skaļu mūziku, taču, iespējams, tehnisku iemeslu dēļ tā nebija tik labi dzirdama.

Policija izdarīja to, kas tai bija jāizdara, neatkarīgi no savas politiskās pārliecības vai emocijām, teica ministrs un norādīja, ka tā rezultātā neviens cilvēks necieta un fiziski konflikti netika pieļauti.

Jau ziņots, ka pretēji iepriekšējos gados novērotajai klaigāšanai un dažādiem savstarpējiem apvainojumiem, leģionāru atceres pasākumi un to pretinieku aktivitātes šorīt pie Brīvības pieminekļa sākās klusi. Tomēr brīdī, kad piemineklim tuvojās vairāki simti leģionāru atceres gājiena dalībnieku, pretējās nometnes pārstāvji skaļruņos sāka atskaņot sirēnu skaņu, ļoti skaļu, ausīs griezošu mūziku krievu valodā, kā arī uzrunas.

Vairāki VL-TB/LNNK politiķi mēģināja nokļūt pie biedrības aktīvistiem, kas atradās aiz barjeras, taču policija viņus apturēja.

Leģionāru atceres diena pie Brīvības pieminekļa 2013. gada 16. martā

Leģionāru atceres diena pie Brīvības pieminekļa 2013. gada 16. martā

LETA/ Foto: Jānis Skruzis/ LETA, Evija Trifanova/ LETA