Latvijas Universitātes fakultāte vienā programmā iekļāvusi divus faktiski vienādus kursus
Lai arī augstskola savu vainu atzinusi, kompensāciju studentei nesola.
Sabiedrība

Latvijas Universitātes fakultāte vienā programmā iekļāvusi divus faktiski vienādus kursus

Jauns.lv

Latvijas Universitātes (LU) Pedagoģijas, psiholoģijas un mākslas fakultātes neklātienes studente Zane Baltgaile augstskolu pieķērusi studiju programmas dublēšanā, vēsta LTV raidījums "De facto". Lai arī augstskola savu vainu atzinusi, kompensāciju studentei nesola.

Latvijas Universitātes fakultāte vienā programmā i...

Baltgaile pirms diviem gadiem izvēlējusies sākumskolas un pirmsskolas pedagoga programmu, kurā studiju maksa ir 800 latu gadā, taču atklājies, ka programma ir nekvalitatīva. "Es konkrēti saskāros ar situāciju, kad man viena studiju gada laikā pārklājās studiju kursi. Es nokārtoju pagājušajā semestrī vienu, tagad man ir cits, ar citu nosaukumu, bet prasības, tēmas, izrādās, ir tās pašas, arī pārbaudes darbs un izmantojamā literatūra," skaidroja Baltgaile.

Radušos problēmu atrisinājusi metodiķe - kurss automātiski atzīts par ieskaitītu, kredītpunkti iedoti un lekcijas viņa varējusi vairs neapmeklēt, taču Baltgaili risinājums īsti neapmierina, jo viņa aprēķinājusi, ka par vienu studiju kursu viņa maksā aptuveni 70 latus, bet šajā gadījumā par šo naudu zināšanas nav ieguvusi.

Baltgailes apgūstamā programma pērn izvērtējumā atzīta par kvalitatīvu. Fakultātes dekāns Andris Grīnfelds neesot slēpis, ka problēmas ar kursu dublēšanos pastāv. Tās radušās, programmas paplašinot, piemēram, ļaujot sākumskolas pedagoģijas studentiem iegūt arī bērnudārza pedagoga kvalifikāciju. "Mēs viņas labojam darba kārtībā," sacījis dekāns.

Jautāts, vai minēto nepilnību dēļ Baltgaile var pretendēt uz naudas kompensāciju, dekāns šaubījies. "Students jau maksā par visu programmu," sacījis Grīnfelds, norādot, ka ir grūti aprēķināt, cik tieši izmaksājis konkrētais studiju kurss.

Izglītības kvalitātes valsts dienests aicina situāciju risināt, balstoties uz līgumu, kam esot jāregulē, kad un kādos gadījumos par nekvalitatīvu studiju saņemšanu var prasīt atmaksāt naudu. Tomēr līgums ar universitāti šādus jautājumus nerisina. Šāda esot vispārpieņemta Latvijas augstskolu prakse, jo programmas kvalitāti garantējot akreditācija, savukārt programmas detaļas lasāmas studiju kursu aprakstos.