Portāls ielādēsies pēc 15 sekundēm
Uz Jauns.lv
Policija rīkojusies, pamatojoties uz apgāda "Zvaigzne ABC" valdes priekšsēdētājas Vijas Kilblokas iesniegumu policijā par skolotāja Pāvela Jura (attēlā) izveidoto mājaslapu "www.pavelsjurs.lv", kurā bija ieskenēta izdevniecības izdotā grāmata "Vēsture vidusskolai".

Cik tālu iesim? Liepājas skolotājam draud cietumsods, jo viņš internetā publicējis mācību grāmatu 256

Sabiedrība
2013. gada 16. maijā 22:27 2013. gada 16. maijā 22:27
Valsts policija ceturtdien veikusi kratīšanu Liepājas 15.vidusskolas vēstures skolotāja, Liepājas Universitātes doktoranta Pāvela Jura dzīvesvietā un atzinusi viņu par aizdomās turēto saisībā ar vēstures grāmatas neatļautu publicēšanu internetā.

Jurs aģentūrai LETA pastāstīja, ka šodien iznācis no mājas, lai dotos uz skolu pie bērniem, taču pie viņa pienākuši četri policisti no Ekonomisko noziegumu apkarošanas pārvaldes. Viņi veikuši kratīšanu mājā, paņēmuši datoru un divas stundas pedagogu pratinājuši. Skolotājam piemēroti dažādi drošības līdzekļi, un viņš atzīts par aizdomās turēto pēc Krimināllikuma panta par autortiesību vai blakustiesību pārkāpšanu, ja ar to radīts būtisks kaitējums ar likumu aizsargātām personas interesēm. Par šādu noziegumu viņam draud brīvības atņemšana līdz diviem gadiem vai piespiedu darbs, vai naudas sods.

Šādas policijas darbības notikušas, pamatojoties uz SIA "Apgāda Zvaigzne ABC" valdes priekšsēdētājas Vijas Kilblokas 5.februāra iesniegumu policijā par Jura izveidoto mājaslapu "www.pavelsjurs.lv", kurā bija ieskenēta izdevniecības izdotā Valda Klišāna grāmata "Vēsture vidusskolai". Jurs apgalvo, ka bijusi ievietota atsauce uz izdevniecību "Apgādu Zvaigzne ABC", "taču diemžēl saskaņojuma nebija".

Kā skaidro skolotājs, mājaslapa "www.pavelsjurs.lv" ir pirmā Latvijā, kurā bērni par velti varēja apgūt dažādas vēstures tēmas. Tajā bija Jura sagatavota audiolekcija, prezentācijas un citi metodiskie materiāli. Mājaslapu skolotājs izveidojis, jo daudziem bērniem nav nepieciešamo līdzekļu, lai iegādātos mācību materiālus. Par mājaslapas izveidošanu skolotājs bija saņēmis pat atzinību no Izglītības un zinātnes ministrijas.

Policija mājaslapu patlaban bloķējusi, un par to Jurs arī pauž neapmierinātību, jo uzskata to par savu intelektuālo īpašumu, turklāt tieši patlaban tā ir nepieciešama, jo bērniem ir eksāmenu laiks.

"Man ir atņemts dators, kurā bija svarīgas publikācijas. Jautājums ir - vai tiešām ar šādām represīvām metodēm jāvēršas pret pedagogu, kurš no mājaslapas uzturēšanas nav guvis nekādu materiālu labumu, bet, gluži pretēji, es pats no savas algas maksāju par tās uzturēšanu. Es saprotu, ka esmu pārkāpis autortiesību likumu, bet vai tiešām šādā veidā jārīkojas?" norādīja pedagogs un piebilda, ka šo situāciju varēja atrisināt civiltiesiskā kārtībā.

"Šāda policijas rīcība laikam nozīmē to, ka turpmāk mācību procesa laikā darba burtnīcas un grāmatas kopēt nevarēsim. Cik tālu aiziesim? Tad jātiesā visi. Kamēr visa valsts mudž no ofšoriem, tikmēr atrod skolotāju Liepājā," ironizē Jurs.

Ņemot vērā iepriekšminēto, skolotājs vēstulē Kilblokai lūdzis rast iespēju panākt mierizlīgumu šajā krimināllietā.

LETA/ Foto: no Pāvela Jura privātā arhīva

Citi šobrīd lasa

Divas dīvas - Sandra Kļaviņa un viņas meita Žanete: "Mēs nekad nezinām, ko dzīve izspēlēs"
7 lietas, kurām nav jāatrodas virtuvē uz darba virsmas
Evija Sloka atklāti pastāsta par savām likstām: "Vēl joprojām katra diena ir kā jautājuma zīme" 4
Skatīt visus komentārus

Почему Гарри носит обручальное кольцо, а Уильям нет: комментарий дворца

«Мисс Москва-2015» Оксана Воеводина рассказала, как начался ее роман с королем Малайзии