foto: AFP/Scanpix
Ostapenko zaudējums Romas turnīra dubultspēļu ceturtdaļfinālā
Aļona Ostapenko uz Romas māla.
Citi sporta veidi
2024. gada 14. maijs, 18:05

Ostapenko zaudējums Romas turnīra dubultspēļu ceturtdaļfinālā

Jauns.lv/LETA

Latvijas tenisa pirmā rakete Aļona Ostapenko duetā ar ukrainieti Ludmilu Kičenoku otrdien cieta zaudējumu Romas "WTA 1000" sērijas turnīra dubultspēļu sacensību ceturtdaļfinālā.

Ostapenko un Kičenoka, kuras turnīrā ir izsētas ar sesto numuru, ar 3-6, 7-5, 5:10 piekāpās Itālijas duetam Sāra Errāni/Jasmīne Paolīni.

Pirmo setu ar servi sāka Latvijas/Ukrainas pāris, uzvarot ceturtajā geimā, kad servēja pretinieces, un panākot 3-1, taču zaudēja nākamos sešus geimus. Otrā seta, ko ar servi sāka itālietes, trešajā un ceturtajā geimā dueti apmainījās ar zaudētiem savas serves geimiem. Tāpat notika arī no septītā līdz desmitajam geimam. Pēdējos divos seta geimos gan uzvarēja Ostapenko ar Kičenoku, realizējot otro no trim setbumbām. Supertaibreikā Latvijas/Ukrainas duets nonāca iedzinējos ar 0:2, bet pēc 2:3 zaudēja sešus punktus pēc kārtas, dodot pretiniecēm septiņas mačbumbas, no kurām atspēlēt izdevās vien trīs.

Latvijas/Ukrainas duets divreiz netverami servēja un pretiniecēm neļāva izpildīt nevienu tādu servi, taču arī pieļāva vairāk dubultkļūdu (3:1). Uzvarētājas gan precīzāk servēja, trāpot laukumā 79,7% servju pret 68,5% Ostapenko un Kičenokai, gan arī procentuāli guva vairāk punktu ar pirmo (54,9%:48,0%) un otro (53,8%:43,5%) servi. Uzvarētājas punktā pārvērta sešas no deviņām breikbumbām, bet Latvijas/Ukrainas pāris - piecas no astoņām breikbumbām. Visā spēlē Ostapenko/Kičenoka uzvarēja 63 no 137 izspēlēm.

Iekļūstot ceturtdaļfinālā, Ostapenko nopelnīja 215 pasaules dubultspēļu ranga punktus.

Pirmās kārtas mačā Latvijas un Ukrainas duets ar 6-1, 6-0 apspēlēja ungārieti Annu Bondaru un spānieti Kristinu Bukšu, bet otrajā kārtā ar 6-1, 6-2 - kanādieti Leilu Fernandesu un Nīderlandes tenisisti Aranču Rusu. Vienspēļu sacensībās Ostapenko pirmdien sasniedza ceturtdaļfinālu, nopelnot 215 pasaules ranga punktus. Turnīrs Romā norisinās māla seguma kortos