13 gados ar olimpisko medaļu un mācot jauniešus visā pasaulē: Skaja Brauna atklāj, kā pārvar bailes braukt ar skrituļdēli
foto: TheImageDirect.com/ Vida Press
13 gadus vecajai skeitborda zvaigznei Skajai Braunai "Instagram" ir vairāk nekā 1,4 miljoni sekotāju.
Citi sporta veidi

13 gados ar olimpisko medaļu un mācot jauniešus visā pasaulē: Skaja Brauna atklāj, kā pārvar bailes braukt ar skrituļdēli

Jauns.lv

Tokijas olimpisko spēļu bronzas medaļniece skeitbordā parka disciplīnā Lielbritānijas sportiste Skaja Brauna ir tikai 13 gadus veca. Viņa šovasar Japānā kļuva par visu laiku jaunāko britu olimpisko medaļnieci, tomēr viņa joprojām bieži spiesta pārvarēt bailes braukt ar skrituļdēli.

13 gados ar olimpisko medaļu un mācot jauniešus vi...

Skeitbords Tokijā uz citu sporta fona izcēlās ar ļoti jaunu dalībnieku sastāvu. Parka disciplīnā pie sudraba tika arī Braunas vienaudze japāniete Kokona Hiraki, bet pie zelta - 19 gadus vecā japāniete Sukura Josozumi. Tikmēr ielas disciplīna godalgotās vietas ieguva vēl jaunākas sportistes – 14 gadus vecajai (tobrīd vēl 13) japānietei Momoji Nišijai zelts, gadu jaunākajai brazīlietei Raisai Leālai sudrabs, bet 16 gadus vecajai japānietei Fujai Nakajamai bronza.

Ar skeitbordu brīnumbērns sāka nodarboties jau četru gadu vecumā un pēc Lielbritānijas izlases treneres domām, Skajai ir visas iespējas kvalificēties olimpiskajām spēlēm. Viņas meistarība to atļauj, tomēr nav izslēgts, ka pēc sacensību iekļaušanas olimpisko spēļu programmā, konkurence varētu strauji pieaugt.

10 gadus vecais brīnumbērns Skaja Brauna

10 gadus vecā talantīgā Skaja Brauna iekļauta piecu cilvēku sastāvā, kas pretendē uz dalību Tokijas olimpiskajās spēlēs Lielbritānijas skeitborda izlases ...

Sarunā ar izdevumu “Insider” Skaja Brauna norāda, ka skeitborda burvība slēpjas tajā, ka ar to var nodarboties gan ikviens neatkarīgi no dzimuma, vecuma vai auguma, tomēr fakti liecina, ka olimpiskā līmenī vislielākos panākumus guvušas vēl pavisam jaunas un neliela auguma sportistes.

Brauna savus pirmos soļus uz skeitborda neatceras, tomēr zina, ka tas bijis divu gadu vecumā. Tieši tēta skrituļdēlis viņai tajā laikā un tuvākajos gados bija mīļākā bērnības rotaļlieta, ko pa kluso ņēmusi un braukājusies, kur vien varējusi.

Neraugoties uz 11 gadu pieredzi ar skrituļdēli, viņai joprojām bieži ir bail, ar ko viņa cīnās, iedomājoties, kā izdodas veiksmīgi piezemēties pēc kāda sarežģīta trika. “Man patīk izdarīt to, kā paveikšanai esmu smagi strādājusi. Es iestāstu sev, kā tas izskatīsies, kad veiksmīgi spēšu piezemēties. Kad beidzot tas izdodas, rodas sajūta, ka tu spētu paveikt pilnīgi jebko,” savu motivāciju skaidro olimpiskā medaļniece.

Brauna noteikti cer piedalīties arī vēl citās olimpiskajās spēlēs un nākamās viņas plānos noteikti ir 2024. gadā Parīzē. Pašlaik paralēli saviem treniņiem Skaja apmāca skeitbordistus daudzviet pasaulē – sākot no Japānas līdz pat Kambodžai. Viņa ar savu metodi arī citiem palīdz pārvarēt bailes pēc uzkāpšanas uz skrituļdēļa. Skaja gan norāda, ka pirmajās nodarbībās uz dēļa noteikti nevajadzētu forsēt un vienīgi sajust to, mazliet pabraukāties, bet lēcienus labāk atstāt vēlākam.