Kivleniekam un Mitenam zaudējumi AHL spēlēs; Ķēniņa piespēle palīdz "Lausanne" turpināt sezonu
Latviešu vārtsargs Matīss Kivlenieks.
2021. gada 22. aprīlis, 10:23

Latvijas vārtsargi Mareks Mitens un Matīss Kivlenieks trešdien Amerikas Hokeja līgas (AHL) spēlēs nespēja glābt savas komandas no neveiksmes.

Mitena pārstāvētā Bingemtonas "Devils" viesos ar 0:3 (0:0, 0:1, 0:2) zaudēja Jūtikas "Comets".

Mitens atvairīja 15 no 18 metieniem. Šī Mitenam bija tikai otrā spēle AHL čempionātā.

Uzvarētāju rindās vārti un rezultatīva piespēle Mičam Reinkem.

Mitens marta beigās noslēdza karjeru Nacionālās koledžu sporta asociācijas (NCAA) čempionātā, bet šomēnes parakstīja savu pirmo profesionālo līgumu, pievienojoties "Devils" komandai.

Tikmēr Klīvlendas "Monsters" viesos ar 1:2 (0:0, 1:0, 0:2) zaudēja Griffinas "Grand Rapids".

Kivlenieks atvairīja 28 no 30 metieniem. Otro reizi spēlē viņš kapitulēja 12 minūtes pirms pamatlaika beigām.

"Devils" ar 16 punktiem 22 spēlēs Ziemeļu divīzijā ieņem pēdējo jeb septīto vietu, bet "Monsters" ar 23 punktiem 19 mačos Centrālajā divīzijā ir trešā.

AHL sezona sākās 5. februārī un tajā 28 vienības sadalītas pa piecām divīzijām, kurās nav vienāds komandu skaits. Komandas regulārajā čempionātā aizvadīs arī nevienādu spēļu skaitu.

Ronalds Ķēniņš Šveices augstākās līgas (NL) ceturtdaļfināla piektajā spēlē izcēlās ar rezultatīvu piespēli, palīdzēdams savai komandai "Lausanne" izvairīties no zaudējuma sērijā.

"Lausanne" mājās ar 5:2 (1:1, 1:1, 3:0) uzvarēja Cīrihes "Lions", sērijā līdz četrām uzvarām panākot 2-3.

Ķēniņš rezultatīvi piespēlēja trešā perioda pirmajā minūtē, kad Kristofs Berči guva uzvaru nesošos vārtus.

Latvijas izlases uzbrucējs šajā spēlē laukumā pavadīja 20 minūtes un 22 sekundes, no kurām četras ar pusi minūtes nospēlētas vairākumā, bet vēl trīs minūtes un trīs sekundes mazākumā. Viņš divreiz meta pa vārtiem, reizi bloķēja metienu, zaudēja vienīgajā iemetienā un spēli noslēdza ar pozitīvu lietderības koeficientu +1.

Uzvarētāju rindās vārti un divas rezultatīvas piespēles Korijam Emertonam.

Tikmēr Denisa Smirnova un Sanda Smona pārstāvētā Ženēvas "Servette" viesos ar 5:0 (1:0, 1:0, 3:0) pārliecinoši uzvarēja "Fribourg-Gotteron" un sasniedza pusfinālu. Sērijā līdz četrām uzvarām "Servette" bija pārāka ar 4-1.

Smirnovs šajā spēlē nepiedalījās, bet Smons laukumā pavadīja septiņas minūtes un 34 sekundes, no kurām 14 sekundes nospēlētas mazākumā. Viņš reizi meta pa vārtiem un spēli noslēdza ar pozitīvu lietderības koeficientu +1.

Ričardam Taneram Ženēvas klubā trīs rezultatīvas piespēles, bet ar diviem vārtiem izcēlās Metjū Vujamuzs.

Ivara Punnenova, Toma Andersona un Riharda Melnalkšņa pārstāvētā Langnavas "Tigers" izslēgšanas turnīram nekvalificējās.

Iepriekšējā sezonā NL turnīrs noslēdzās pēc regulārā čempionāta, tādējādi otro reizi vēsturē un pirmo reizi kopš 1940.gada netika kronēts Šveices čempions hokejā.