Burgosas "San Pablo" Atēnās apspēlē mājniekus un kļūst par FIBA čempionu līgas uzvarētājiem
Spānijas kluba Burgosas "San Pablo" basketbolisti priecājas par uzvaru turnīrā.
2020. gada 4. oktobris, 23:58

Par 2019./20.gada Starptautiskās Basketbola federācijas (FIBA) Čempionu līgas čempioniem Atēnās svētdien ir kļuvuši Spānijas kluba Burgosas "San Pablo" basketbolisti.

Jau ziņots, ka Čempionu līgas 2019./2020.gada sezonas izšķirošās septiņas spēles saistībā ar Covid-19 izplatību tika pārceltas uz septembra beigām un oktobra sākumu, visas aizvadot Atēnās.

Finālā Burgosas "San Pablo" ar 85:74 (14:24, 35:12, 19:13, 17:25) apspēlēja  mājinieku AEK.

Taduss Makfēdens uzvarētāju labā guva 18 punktus, izcīnīja sešas bumbas zem groziem un piecreiz rezultatīvi piespēlēja, bet Omars Kuks pievienoja 15 punktus. Pretiniekiem 17 punkti Tairīsam Raisam, bet lietuvietis Jons Mačulis sakrāja sešus punktus un lielākos mīnusus spēlē +/- rādītājā -17.

Ceturtdaļfinālā spāņu klubs ar 92:65 sagrāva Jeruzalemes "Hapoel", bet pusfinālā ar 81:67 pieveica Dižonas JDA klubu.

AEK ceturtdaļfinālā ar 94:82 uzvarēja Nimburkas ERA no Čehijas, bet pusfinālā ar 99:75 apspēlēja "Casademont".

Cīņā par trešo vietu Dižonas JDA ar 70:65 (21:19, 14:11, 22:14, 13:21) apspēlēja Saragosas "Casademont".

Uzvarētājiem 20 punkti Deividam Holstonam, kuram arī piecas atlēkušās bumbas un sešas rezultatīvas piespēles, bet zaudētājiem 16 punkti un astoņas atlēkušās bumbas Džeisonam Tompsonam.

Pa ceļam uz mazo finālu francūži ceturtdaļfinālā ar 83:82 pieveica Ankaras "Turk Telekom", bet "Casademont" ar 87:81 apspēlēja citu Spānijas komandu Tenerifes "Iberostar".

30.septembrī un 1.oktobrī tika aizvadītas ceturtdaļfināla spēles, 2.oktobrī notika pusfināli, bet 4.oktobrī - bronzas mačs un fināls.

"VEF Rīga" aizvadītajā sezonā debitēja Čempionu līgā, uzvarot pirmo spēli, bet nākamajās 13 ciešot zaudējumus. Pirms tam turnīrā Latviju trīs sezonas pārstāvēja "Ventspils", kas pērn nepārvarēja kvalifikāciju.