Portāls ielādēsies pēc 15 sekundēm
Uz Jauns.lv

VIDEO: 150 vīri viens otram kāpj uz galvas, sper un grūstās: ekstrēms japāņu sporta veids, par kuru dzirdējis vien retais

Citi sporta veidi
25. augustā 04:25 2020. gada 25. augustā 04:25
  Jauns.lv
Netradicionālo sporta veidu sarakstā atrodams arī Japānas ekstrēmais sports, ko dēvē par "Bo-taoshi". Tā ir daudz brutālāka klasiskā pagalmu rotaļa, kurā bērni cenšas iegūt pretinieku komandas karogu. Japāņu versijā tajā piedalās aizsardzības akadēmijas absolventi, kuri sadalās divas komandās, kas cīnās par to, lai savā kontrolē iegūtu garu mastu.

Spēles pamatideja ir ieņemt pretinieka teritoriju, bet viss nav tik vienkārši. "Bo-taoshi" tulkojumā nozīmē "Gāz zemē mastu".

Šo spēli spēlē skolās, bet savu kulmināciju ik gadu tā sasniedz Nacionālās aizsardzības akadēmijas absolventu izlaiduma laikā, kad kopā sanāk 150 spēlētāju, kuri sadalās divās komandās, katrā pa 75 dalībniekiem. Viena komanda ir uzbrucēji, bet otra aizstāvji, kuru uzdevums ir sargāt mastu. Savukārt uzbrucēji cenšas apgāzt pretinieku sargāto stabu.

"Bo-taoshi" pamatideja ir ieņemt pretinieka teritoriju, bet viss nav tik vienkārši. (Foto: REUTERS/SCANPIX)

Spēle ir diezgan vardarbīga, jo pretinieki cits citu nesaudzē. Dalībniekiem tiek kāpts uz galvas un sperts, grūstīts. Jāatzīmē, ka spēlētāju galvas sedz niecīgas mīkstās aizsargcepures, kas nepasargā no sejas traumām. Tāpat uz kājām ir ceļu sargi.

Saistītās ziņas

Olimpisko spēļu jocīgāko sporta veidu Top 10
Somijā strauju popularitāti piedzīvo dīvains sporta veids
Dīvainākais sporta veids pasaulē? Krievijā noticis pirmais automašīnu kērlinga turnīrs

Uz to noskatīties ir visai sāpīgi, bet tajā pat laikā interesanti. Milzīgs skaits kustīgu ķermeņu cīnās par to, lai iegūtu savā īpašumā mastu. Uzbrucēji kāpj uz biedru mugurām, lai nokļūtu tuvāk virsotnei, kuru sargā aizstāvji. Tas drīzāk atgādina kadrus no šausmu filmas "Pasaules karš Z", kurā Breds Pits attēloja ANO darbinieku, kurš centās apturēt zombiju vīrusa pandēmiju. To visu no malas vēro tiesneši, kuri ar karodziņu fiksē brīdi, kad aizstāvji zaudējuši kontroli pār mastu.

Citi šobrīd lasa

Brižita Makrona pirms viesošanās Latvijā pārsteidz ar negaidītu atzīšanos 9
Rēzija Kalniņa par attiecībām ar vīru: “Mēs neesam tikai divatā”
Amerikāņu aktrise Amanda Seifrīda kļuvusi par māmiņu jau otram bērniņam
Pievienot komentāru

Выяснилось, где Петросян и Брухунова полгода прятали сына

Сын герцогини Кэтрин и принца Уильяма донашивает вещи за старшим братом