Jevpalovam lielisks sniegums AHL mačā; Girgensonam un "Sabres" vēl viens zaudējums
Latvijas hokeja izlases kandidāts Ņikita Jevpalovs ļoti sekmīgi aizvadījis savus pirmos mačus AHL.
2015. gada 16. oktobris, 10:25

Latvijas jaunais uzbrucējs Ņikita Jevpalovs ceturtdien Amerikas Hokeja līgas (AHL) čempionāta mačā izcēlās ar diviem gūtiem vārtiem, palīdzot viņa pārstāvētajai Sanhosē "Barracuda" komandai izcīnīt pirmo uzvaru šosezon.

"Barracuda" izbraukumā ar 4:1 (0:0, 3:0, 1:1) pārliecinoši pārspēja Stoktonas "Heat" spēlētājus.

Pirmā trešdaļa noslēdzās neizšķirti 0:0, taču jau nākamajā spēles nogrieznī viesu komanda guva trīs vārtus, 3:0 panākot tieši Jevpalovam. Noslēdzošajā periodā mājinieki vienu ripu atguva, taču trīs vārtu pārsvaru atkal panāca Latvijas hokejists.

Šajā mačā Jevpalovs izdarīja tikai divus metienus pa pretinieku vārtiem, taču abi bija precīzi, dueli noslēdzot ar pozitīvu lietderības koeficientu +2. Tāpat Jevpalovs izpelnījās spēles pirmās zvaigznes godu.

Jau vēstīts, pirms nedēļas 21 gadu vecais hokejists aizvadīja savu debijas maču AHL, kurā izcēlās ar rezultatīvu piespēli. Tiesa, tas nepalīdzēja "Barracuda" vienībai pirmajā sezonas cīņā izvairīties no zaudējuma, ar 2:4 piekāpjoties Rokfordas "IceHogs".

Kā zināms, neilgi pirms jaunās sezonas sākuma Jevpalovs tika atskaitīts no Nacionālās hokeja līgas (NHL) kluba Sanhosē "Sharks", ar ko hokejists šogad parakstīja trīs gadu līgumu.

Vēl pagājušā gada vasarā Jevpalovs tika uzaicināts uz cita NHL kluba Filadelfijas "Flyers" jauno talantu treniņnometni, bet septembrī komanda nolēma viņu atbrīvot no sastāva.

Latviešu uzbrucēja Zemgus Girgensona pārstāvētā Bufalo "Sabres" vienība izbraukumā ar 2:3 (0:2, 1:0, 1:1) piekāpās Floridas "Panthers" komandai, ciešot jau trešo zaudējumu četros mačos jaunajā Nacionālās hokeja līgas (NHL) sezonā.

Pirmajā trešdaļā divus vārtus guva čehu hokeja leģenda Jaromirs Jāgrs. Otrajā periodā Girgensona komandas biedrs Džeiks Makeibs vienus vārtus atguva, tomēr noslēdzošajā trešdaļā mājinieki guva vēl vienus vārtus, izceļoties Aleksandram Barkovam. Turpinājumā "Sabres" realizēja vairākuma izspēli, 2:3 panākot latviešu uzbrucēja maiņas partnerim Taileram Enisam, taču vairāk vārti netika gūti.

Girgensons, spēlējot kā pirmās maiņas centra uzbrucējs, šoreiz laukumā aizvadīja 15 minūtes, kā laikā izdarīja vienu metienu pa pretinieku vārtiem un veica četrus spēka paņēmienus, cīņu noslēdzot ar neitrālu lietderības koeficientu.

Šajā cīņā laukumā atgriezās arī savainojumu izārstējušais "Sabres" kapteinis Braiens Džionta, kurš ķermeņa apakšdaļas traumas dēļ nespēlēja sezonas pirmos trīs mačus.

Kā zināms, sezonu "Sabres" iesāka ar diviem zaudējumiem, bet pirmdien komanda svinēja pirmo panākumu sezonā, ar 4:2 savā laukumā apspēlējot Kolumbusas "Blue Jackets" hokejistus.

Ar diviem punktiem četros mačos "Sabres" komanda pašlaik atrodas sestajā vietā Atlantijas divīzijas kopvērtējumā, kā arī ir 11.pozīcijā starp 16 Austrumu konferences vienībām.

Kā zināms, pēdējos divus gadus "Sabres" komanda bijusi vājākā līgā. Šosezon pie "Sabres" stūres vairs nav Latvijā pazīstamais kanādiešu speciālists Teds Nolans un vārtsargu treneris Artūrs Irbe. Viņu vietā klubs piesaistījis jaunu galveno treneri Denu Bilsmā un viņa palīgus pieredzējušo Teriju Mareju, kurš kā galvenais treneris NHL aizvadījis 15 sezonas, Deivu Bāru un Denu Lambertu, kurš pagājušajā sezonā kā Kelounas "Rockets" vienības galvenais treneris kļuva par Rietumu hokeja līgas (WHL) čempionu.

Iepriekšējā sezona Girgensonam kājas savainojuma dēļ noslēdzās priekšlaicīgi, kas viņam liedza pārstāvēt Latvijas izlasi pasaules čempionātā. Tiesa, savā otrajā NHL sezonā latvietis 61 mačā guva 15 vārtus un veica 15 rezultatīvas piespēles, kas pagaidām ir viņa labākais rādītājs.

LETA / Foto: Edijs Pālens/LETA