Portāls ielādēsies pēc 15 sekundēm
Uz Jauns.lv
Jānis Jansons stāsta, ka ar trases celtniecību cenšas palīdzēt nelabvēlīgā vidē augošiem bērniem. (Foto: Publicitātes foto)

Latvijas uzņēmums Āfrikas bērniem labdarības projektā uzceļ velotrasi 3

Citi sporta veidi
10. martā 08:55 2020. gada 10. martā 08:55 | Papildināts, 10. martā 12:05
  Jauns.lv
Latvijas uzņēmuma "We Build Parks" darbinieki piedalījušies labdarības velotrases būvniecībā Āfrikas valstī Lesoto, informēja uzņēmumā.

Divu nedēļu garumā asociācijas "Pump For Peace" projekta ietvaros tika veikta velotrases izbūve Lesoto sadarbībā ar vietējo organizāciju "Sepheo", kas rūpējas par vietējo ielu bērnu izglītību un labklājību. Labdarības velotrašu izbūve maznodrošinātās pilsētās katru gadu organizē Šveices velo nozares uzņēmuma "Velosolutions".

Uz Lesoto galvaspilsētu Maseru devās desmit valstu pārstāvji, kas iesaistījās projekta realizēšanā. No Latvijas devās uzņēmuma "We Build Parks" vadītājs Jānis Jansons kopā ar pieciem komandas biedriem no Baltijas un Skandināvijas.

Kā stāsta Jānis Jansons, no visām pusēm Dienvidāfrikas Republikas ieskautajā valstī Lesoto, kurā kopumā pašlaik mitinās vairāk nekā divi miljoni iedzīvotāji, konkrētā trase atrodas rajonā, kurā mitinās aptuveni 30 tūkstoši iedzīvotāju. Atšķirībā no mums pierastās infrastruktūras un bērnu, jauniešu izklaides un aktivitiāšu iespējām, viņiem nekā tāda nav, tāpēc arī radies šāds projekts, lai palīdzētu cilvēkiem.

Projekta autori ir pāris no Austrālijas, kuru mērķis ir palīdzēt bērniem no nelabvēlīgas vides un tieši par tādu uzskatām arī šis Maseras rajons. Šeit daudziem bērniem nav iespējas turpināt mācības vidusskolā, tāpēc šis projekts viņiem cenšas palīdzēt, radot sporta un izglītības iespējas.

 “Lūgt ir grūti, dot ir viegli. Esmu laimīgs, ka spējam dot neko neprasot pretim. Un tieši tur, kur tas radīs vislielāko vērtību. Kopīgiem spēkiem radījām vienīgo sporta infrastruktūru rajonā, kur dzīvo neskaitāmi bērni. Tas iedvesmo iet un radīt vēl un vēl,” pēc projekta ar pārdomām dalās Jānis, kurš Latvijas vārdu ir nesis pasaulē ne reizi vien, piedaloties dažādos pasaules līmeņa projektos, ieskaitot Olimpiskās spēles.

Šāda tipa projekts Lesoto tika realizēts otro gadu, kopā izbūvējot jau trīs velotrases šajā nelielajā valstī. Izbūves procesā ne reizi vien komandām nācies saskarties ar dažādiem sarežģījumiem, ierobežoto iespēju un apstākļu dēļ. Tomēr atrodoties tur uz vietas, šīs problēmas šķiet mazas un viss ticis uztverts ar smaidu. “Galu galā paveiktajam darbam ir neizmērojama vērtība. Pabeidzot projektu, redzētie simtiem bērnu smaidi un sajūsmas momenti ikvienam no mums spēcīgi palikuši atmiņā. Noteikti vēl atgriezīsimies,” komentē Jānis.

"Pump For Peace" ir asociācija, kas izveidota pēc Šveices uzņēmuma "Velosolutions" iniciatīvas. Tās mērķis ir bērniem, kas atrodas mazāk attīstītās kopienās, dot iespēju aktīvi pavadīt laiku, padarīt riteņbraukšanu pieejamāku. Lielu ieguldījumu sniedz vietējā organizācija "Sepheo", kas rūpējas, lai trūcīgiem bērniem tiktu nodrošināta izglītība un sportiskas aktivitātes.

"We Build Parks" 2018.gadā strādāja ar 1,241 miljona eiro apgrozījumu un guva 108 821 eiro peļņu, liecina "Firmas.lv" informācija. Finanšu dati par pagājušo gadu vēl nav pieejami. Uzņēmuma vienīgais īpašnieks ir Jansons.

"We Build Parks" projektē un būvē snovborda un veikborda parkus, veloparkus, skeitparkus citus aktīvās atpūtas parkus. Viņi bija arī Phjončhanas olimpisko spēļu snovparka autori.

Citi šobrīd lasa

Bažas rada „otrais vilnis”. Pekinā dzīvojošais latvietis Kristians stāsta par pašreizējo situāciju 17
Kas notiek ar ādu, ilgstoši dzīvojot mājās? Padomi sejas kopšanai
Nepielūdzami augošā statistika: ko Amerika izdarīja nepareizi 11
Skatīt visus komentārus

"Она была помешана на мытье рук": совершенно здоровая мать двоих детей умерла от Covid-19, несмотря на самоизоляцию

«Только для избранных»: Лопез во время карантина добилась для себя незаконной привилегии