Portāls ielādēsies pēc 15 sekundēm
Uz Jauns.lv

Lietuviešu pāris otro reizi uzvar "sievu nešanas" čempionātā, balvā saņemot alu sievas smagumā 9

Sports
10. jūlijā 16:10 2019. gada 10. jūlijā 16:10
Jauns.lv
Pagājušajā nedēļas nogalē Somijas Sonkajervi pilsētā norisinājās tradicionālais sievu nešanas čempionāts, kurā jau otro gadu pēc kārtas uzvarējis pāris no Lietuvas, ziņo "Fox News".

253,5 metru garo trasi lietuvietis Vitautas Kirkliauskas ar sievu Neringu pār pleciem pievārēja 66,72 sekundēs. Pagājušajā gadā viņš bijis par sekundi ātrāks.

Pasaules čempioni sievu nešanā - lietuvieši Vitautas un Neringa Kirkliauskieši. (Foto: AP/Scanpix)

"Pēc otrā šķēršļa man šķita, ka nespēšu to, tomēr rezultāts ir lielisks," stāsta Vitautas. "Mana sieva ir vislabākā!"

Pasaules čempioni sievu nešanā - lietuvieši Vitautas un Neringa Kirkliauskieši. (Foto: REUTERS/SCANPIX)

Kirkliausku ģimene jau otro reizi tikai par sekundes desmitdaļu pieveikusi seškārtējos sievu nešanas čempionus no Somijas - Taisto Mietinenu un viņa mīļoto Katju. Dalībnieki trasē nedodas visi reizē, lai netraucētu viens otram, bet sacensību beigās tiek pasludināts veiklākais pāris.

Somijas ātrākais "sievu nešanas" pāris Taisto Mietinens un Katja Kovanena. (Foto: EPA/Scanpix)

Sestdien savadbīgajās sacīkstēs Somijā sapulcējās dalībnieki no vairākām pasaules valstīm, tai skaitā Austrālijas, Francijas un Vācijas. Čempionāta vienīgie noteikumi paredz, ka sievietei ir jābūt vismaz 17 gadus vecai un jāsver vismaz 49 kilogramus, turklāt nesamās sievietes svaram ir ļoti liela nozīme - uzvarētājpāris balvā saņem tik daudz alus, cik sver sieva. Pārim nav jābūt obligāti precētam. Kā stāsta organizatori, ja vīrietim nav draudzenes, viņš sacensībām var mēģināt aizņemties kaimiņa sievu.

Vien 4000 cilvēku apdzīvotājā Sonkajervi, kas atrodas aptuveni 480 kilometrus no Somijas galvaspilsētas Helsinkiem, čempionāts norisinājies jau 24.reizi. 

Šis čempionāts Somijā radies, iedvesmojoties no somu leģendas par kādu bandu, kas iekaroja vietējos ciemus, nolaupot sievas. Čempionāta tradīcija aizsākusies 1992.gadā, un kopš tā laika kļuvusi populāra vairākās paaules valstīs. Visbiežāk sievas tiek nestas, kājām gaisā karājoties vīram aiz muguras, apliekot kājas ap viņa kaklu.

Izņemot Somiju, šādas sacensības tiek rīkotas arī Austrālijā, Polijā, Lielbritānijā un ASV. Par pirmā čempionāta rīkošanu šī gada augustā paziņojusi arī Ķīna.

Citi šobrīd lasa

FOTO: Aleksandra Vasiļjeva krāšņā jūgendstila kolekcija Rotko centrā 1
FOTO: aplūko Pārdaugavā uzslieto Z-torņu biroju un dzīvokļu interjeru 4
VIDEO: rūjienieši sagaida Pūci ar kilometriem garu lauksaimniecības tehnikas rindu 7
Tēmas: Lietuva, Somija
Skatīt visus komentārus

Стало известно, какие подарки на Рождество получат дети принца Уильяма и герцогини Кэтрин

Мать Брэда Питта заявила, что Анджелина Джоли его «беспощадно оклеветала»