Bļugeram rezultatīva piespēle "Penguins" uzvarā
Teodors Bļugers (pa kreisi) un Eriks Gudbransons priecājas par vārtu guvumu.
2019. gada 24. marts, 11:03

Latvijas uzbrucējs Teodors Bļugers sestdien veica rezultatīvu piespēli Nacionālās hokeja līgas (NHL) regulārā čempionāta mačā, kamēr viņa pārstāvētā Pitsburgas "Penguins" izbraukumā ar rezultātu 3:2 (1:0, 1:2, 1:0) pieveica Dalasas "Stars", kamēr cita uzbrucēja Zemgus Girgensona pārstāvētā Bufalo "Sabres" zaudējusi izredzes sasniegt Stenlija kausa izcīņu.

Bļugers šajā mačā laukumā pavadīja 16 minūtes un 58 sekundes, kuru laikā metienus pa vārtiem neveica, bet izpildīja vienu spēka paņēmienu, bloķēja divus pretinieku raidījumus, uzvarēja 55% iemetienu un nopelnīja pozitīvu lietderības koeficientu +2.

Šīs spēles rezultātu 16.minūtē atklāja "Penguins" hokejists Džeiks Gencels, tomēr otrā perioda ievadā Tailers Segins panāca neizšķirtu. Viesi vēlreiz vadībā izvirzījās dueļa 35. minūtē, kad ar precīzu metienu atzīmējās Džerets Makens, bet dažas minūtes vēlāk izlīdzinājumu panāca Endrū Kogliāno.

Tomēr 45. minūtē "Penguins" guva uzvaru nesošos vārtus, kad mazākumā uz vārtiem izrāvās tieši Bļugers, kurš piespēlēja ripu Makenam, viņam gūstot skaistus vārtus.

Bļugers savā NHL debijas sezonā 22 spēlēs guvis četrus vārtus, veicis četras rezultatīvas piespēles un iekrājis pozitīvu lietderības koeficientu +6.

"Penguins" ar 93 punktiem 76 spēlēs Austrumu konferencē ieņem sesto vietu, kamēr "Stars" ar 82 punktiem 75 cīņās ir septītā Rietumos.

Nākamo maču "Penguins" aizvadīs pirmdien, kad viesosies pie Ņujorkas "Rangers".

Savukārt citā sestdienas mačā Girgensona pārstāvētā Bufalo "Sabres" izbraukumā ar 4:7 (1:0, 2:4, 1:3) atzina Monreālas "Canadiens" pārākumu, zaudējot izredzes iekļūt Stenlija kausa izcīņā.

Girgensons šajā spēlē laukumā pavadīja 14 minūtes un 13 sekundes, kuru laikā veica vienu metienu pa vārtiem, pielietoja četrus spēka paņēmienus, bloķēja vienu pretinieku raidījumu, nopelnīja divas soda minūtes un ieguva pozitīvu lietderības koeficientu +1.

"Canadiens" labā divus vārtus iemeta Brendans Galahers.

"Sabres" komandai šis bija devītais zaudējums pēdējo desmit maču laikā.

Girgensons šosezon 65 spēlēs guvis četrus vārtus un veicis 12 rezultatīvas piespēles, kā arī iekrājis lietderības koeficientu -8.

Bufalo vienība ar 71 punktu 74 spēlēs ieņem 12.vietu Austrumu konferencē, kamēr "Canadiens" ar 87 punktiem 75 mačos ir astotā.