Potenciālais NHL drafta pirmais numurs izsit čehus no cīņas par medaļām; Somi neatstāj variantus Dānijai
Krievijā notiekošajā pasaules čempionātā (PČ) ceturtdien ASV hokejisti ceturtdaļfinālā pēcspēles metienos pārspēja Čehiju, savukārt citā duelī Somija pārliecinoši uzvarēja Dāniju.
ASV izlase Maskavā notikušajā cīņā uzvaru guva ar rezultātu 2:1 (0:1, 1:0, 0:0, 0:0, 1:0).
Pirmā perioda beigu daļā Tomāšs Zohorna realizēja soda metienu, izvirzot Čehijas izlasi 1:0 vadībā. ASV hokejistiem neizšķirtu izdevās panākt otrā perioda pašā sākumā, kad vārtus guva 18 gadus vecais Ostons Metjūzs, kurš tiek uzskatīts par šā gada Nacionālās hokeja līgas (NHL) jauno spēlētāju izvēles jeb drafta pirmo numuru.
Abām komandām nesekmējās ar skaitliskā vairākuma realizāciju, tādējādi uzvarētāju pamatlaikā neizdevās noskaidrot un sekoja pagarinājums. Papildlaikā lieliska iespēja bija ASV hokejistiem, kad noraidījumu uz divām minūtēm nopelnīja šī mača pirmo vārtu autors Zohorna, taču amerikāņi neizmantoja skaitlisko vairākumu, spēlējot četratā pret trim pretiniekiem.
Uzvarētājs tika izšķirts pēcspēles metienu sērijā, kur vienīgais sekmīgais metiens izdevās Metjūzam.
Kā zināms, pērn abas komandas tikās cīņā par pasaules čempionāta bronzas medaļām, kad ASV hokejisti uzvarēja ar rezultātu 3:0.
ASV izlase pusfinālā, kas notiks sestdien, spēkosies ar Kanādas un Zviedrijas pāra uzvarētājiem.
Tikmēr Sanktpēterburgā ceturtdaļfināla mačā Somijas hokejisti uzvaru guva ar rezultātu 5:1 (1:0, 2:1, 1:0) un sestdien pusfinālā spēkosies ar Krievijas un Vācijas pāra uzvarētāju.
Somijas izlase spēles pirmajā daļā izvirzījās 2:0 vadībā, kad pa reizei ar precīzu metienu izcēlās Mikaels Granlunds un Jarno Koskiranta. Kaut arī somi kontrolēja spēli, otrā perioda vidū Dānijas izlases labā vārtus guva Larss Ellers, kurš sekmīgi noslēdza komandas uzbrukumu skaitliskajā vairākumā.
Divu vārtu pārsvaru Somijas izlase atguva otrā perioda pašās beigās, kad precīzs bija 18 gadus vecais Patriks Laine, kuram šā gada NHL draftā paredz otro numuru. Mača galotnē Jusi Jokinens ieraidīja ripu jau tukšos Dānijas izlases vārtos, kad vārtsargs bija nomainījies pret laukuma sesto spēlētāju. Savukārt piektos vārtus Somijas valstsvienības labā guva Granlunds, kuram tas bija otrais precīzais metiens šajā mačā.
Somijas hokejisti ir vienīgie šajā turnīrā, kuri cīnās bez zaudējumiem. Pēdējo reizi uz goda pjedestāla pasaules čempionātā somi kāpa pirms diviem gadiem, izcīnot sudraba medaļas.
Savukārt Dānija otro reizi vēsturē bija sasniegusi pasaules čempionāta ceturtdaļfinālu. Iepriekš tas izdevās 2010.gadā, kad komanda ieguva astoto vietu.
Maskavā ceturtdien plkst.20.15 treneru Oļega Znaroka un Harija Vītoliņa vadītā Krievijas izlase spēlēs pret Vācijas hokejistiem, kuri būs Latvijas izlases pretinieki rudenī gaidāmajā olimpiskajā kvalifikācijas turnīrā.
Tikmēr Sanktpēterburgā plkst.20.15 pašreizējie pasaules čempioni Kanādas hokejisti cīnīsies pret Zviedrijas valstsvienību.
Jau ziņots, ka Latvijas izlase otrdien šo pasaules čempionātu noslēdza ar ieņemtu 13.vietu, šajā pozīcijā ierindojoties jau otro turnīru pēc kārtas. Septiņās spēlēs Leonīda Beresņeva vadītā komanda izcīnīja tikai vienu uzvaru, taču vēl trīs mačos tika pie viena punkta, zaudējot vai nu papildlaikā, vai pēcspēles metienos.
Latvijas izlase pasaules čempionāta pirmajā desmitniekā, kas pirms turnīra bija federācijas izvirzītais uzdevums, nav spējusi iekļūt jau četrus gadus pēc kārtas, bet iepriekšējo sešu čempionātu laikā to paveikusi tikai reizi, kad 2012.gadā meistarsacīkstes noslēdza tieši desmitajā pozīcijā.
A apakšgrupas kopvērtējumā Čehija septiņās spēlēs ieguva 18 punktus un izcīnīja pirmo vietu. Pie 18 punktiem tika arī Krievija, bet 13 punktus iekrāja Zviedrija. Dānija ieguva ceturto vietu ar 11 punktiem, tai ar astoņiem punktiem sekoja Norvēģija un Šveice, Latvijas izlase septiņos mačos ieguva sešus punktus, bet kopvērtējumu ar diviem punktiem noslēdza Kazahstāna.
B apakšgrupā ar 21 punktu septiņās spēlēs triumfēja Somija, kurai ar 18 punktiem sekoja Kanāda. Tikmēr trešā ar 13 punktiem septiņās spēlēs palika Vācija, bet par trim punktiem mazāk iekrāja ASV. Piektā ar astoņiem punktiem bija Slovākija, pie sešiem punktiem tika Francija, bet trīs punktus ieguva Ungārija.
Turnīrā startējošās 16 komandas bija sadalītas divās grupās, pa astoņām vienībām katrā, kas izlasēm apakšgrupas sacensībās garantēja pa septiņām spēlēm. Pēc viena apļa grupu spēlēm katras apakšgrupas četras labākās komandas iekļuva ceturtdaļfinālā, kur turpinās cīņu par medaļām. Augstāko divīziju pametīs grupu vājākās komandas Kazahstāna un Ungārija, kuru vietā nāks Slovēnija un Itālija. Iepriekš bija zināms, ka no augstākās divīzijas nevar izkrist Vācija un Francija, kas uzņems nākamā gada meistarsacīkstes.