Pitsburgas "Penguins" hokejisti izcīna Stenlija kausu
Maksima Talbota gūtie vārti nodrošināja Pitsburgai Stenlija kausu
2009. gada 13. jūnijs, 10:23

Pitsburgas "Penguins" piektdien ar 2:1 viesos uzvarēja Detroitas "Red Wings" vienību finālsērijas izšķirošajā spēlē un izcīnīja Nacionālās hokeja līgas (NHL) galveno trofeju Stenlija kausu.

Cīņā līdz četrām uzvarām "Penguins" hokejisti bija pārāki ar 4:3.

Pērn abu komandu duelī Stenlija kausu ieguva "Red Wings". Pirms Pitsburgas kluba tikai Toronto (1945. gadā) un Monreāla (1971. gadā) spēja pēc finālsērijā zaudētajām pirmajām divām izbraukuma spēlēm vēlāk atgūties un kļūt par Stenlija kausa ieguvēju.

Izšķirošajā cīņā abus vārtus Pitsburgas komandai otrajā trešdaļā guva Marks Talbots, bet Marks Andrē Flerī vārtos atvairīja 22 metienus. Mājiniekiem cerības uz izglābšanos vairoja Jonatana Eriksona vārti sešas minūtes pirms spēles beigām, taču neko vairāk Detroitas klubs nepanāca, vienīgi nepilnas trīs minūtes pirms beigu signāla Niklass Kronvals trāpīja pa pārliktni. "Penguins" spēlēja bez traumu guvušā kapteiņa Sidnija Krosbija.

Kluba vēsturē "Penguins" Stenlija kausu izcīnīja trešo reizi - iepriekš komandai tas izdevās 1991. un 1992. gadā.