FK „Ventspils” viesos zaudē Šveices čempionvienībai
2009. gada 25. augusts, 23:50

Latvijas čempionvienība futbolā FK ''Ventspils'' Sanktgalenā ar 1:2 zaudēja Šveices čempioniem ''Zurich'' UEFA Čempionu līgas ''play-off'' kārtas atbildes spēlē, zaudējot divu spēļu summā ar 1:5.

Eiropas kausu sezonu ''Zurich'' turpinās bagātajā UEFA Čempionu līgā, savukārt FK ''Ventspils'' sezona Eiropā tiks pagarināta līdz decembra vidum UEFA Eiropas līgā, kas ir jauns Latvijas futbola klubu vēsturisks sasniegums. Ar iekļūšanu Čempionu līgas grupu turnīrā FK ''Ventspils'' varēja nopelnīt vismaz 7.1 miljonu eiro. Ar iekļūšanu Eiropas līgas pamatturnīrā FK ''Ventspils''nopelnījis tikai 2,56 miljonus eiro, kas ir relatīvi milzīga summa Latvijas futbolam.

Spēle notika nevis Cīrihē, bet citā Šveices pilsētā Sanktgalenā tāpēc, ka Cīrihes stadions tiek gatavots piektdienas vieglatlētikas sacensībām Zelta līgā.

Otrdienas spēlē, kas sākās lietū, jau līdz astotajai minūtei abas komandas bija apmainījušās vārtu guvumiem. Vispirms sestajā minūtē Johans Fonlantens pārspēja ventspilnieku vārtsargu Pāvelu Česnovski, taču pēc divām minūtēm precīzi vārtu apakšējā stūrī sita Igors Cigirlašs. Pirmajā puslaikā ļoti labu izdevību izvirzīt viesus vadībā palaida garām Grigorijs Čirkins.

Otrajā puslaikā, kas noritēja mierīgāk, tikai kompensācijas laikā Almens Abdi sitot ar galvu guva uzvaras vārtus Šveices klubam.

Savainojumu dēļ Latvijas čempionu rindās nevarēja spēlēt Jurijs Žigajevs un Pāvels Mihadjuks, savukārt diskvalifikāciju - Vitālijs Astafjevs un Saša Cilinšeks. Andreju Pavlovu komandas vārtos nomainīja Baltkrievijas U-21 izlases vārtsargs Česnovskis, aizsardzības labajā malā debitēja kirgīzs Azamats Baimatovs, bet Deniss Kačanovs bija pārcelts uz pretējo - kreiso pusi.

Savus pretiniekus UEFA Eiropas līgā FK ''Ventspils'' uzzinās izlozē, kas piektdien plkst. 14 sāksies Monako. Spēļu dienas sešās pamatturnīra kārtās būs 17. septembrī, 1. un 22. oktobrī, 5. novembrī, 2. vai 3. un 16. vai 17. decembrī.

''Zurich'' - FK ''Ventspils'' 2:1 (1:1)

Pirmā spēle 3:0, divu spēļu summā ar 5:1 uzvarēja ''Zurich''

Vārtus guva: Johans Fonlantens (6.), Almens Abdi (90.+2) - Igors Cigirlašs (8.)

''Zurich'': Džonijs Leoni; Florians Štahels, Hannu Tihinens, Alēns Rošā, Veli Lampi; Onjekači Okonkvo, Silvēns Egerters, Ksavjers Margaraizs (Almens Abdi, 64.); Johans Fonlantens, Dušans Djuričs (Milans Gajičs, 78.); Aleksandrs Alfonss (Eriks Hasli, 84.)

FK ''Ventspils'': Pāvels Česnovskis; Azamats Baimatovs (Ivans Špakovs, 62.), Igors Savčenkovs, Žans-Pols Ndeki, Deniss Kačanovs; Aleksejs Višņakovs (Ritvars Rugins, 55.), Jevgeņijs Kosmačovs, Grigorijs Čirkins, Igors Cigirlašs; Andrejs Butriks (Aleksandru Dedovs, 72.), Vits Rimkus

Brīdināts: Azamats Baimatovs

Tiesnesis: Terje Hauge (Norvēģija)