2010. gada 10. maijs, 19:51

Šveice un Dānija izcīna savas otrās uzvaras

Šveices hokeja izlase Manheimā ar 3:0 pārspēja Itālijas valstsvienību, gūstot otro uzvaru divās spēlēs pasaules čempionāta (PČ) grupas turnīrā, liecina rīkotāju informācija.

Rezultātu šveiciešiem izdevās atklāt otrās trešdaļas 2. minūtē pēc Tibo Monē metiena, bet trešā perioda pirmajā pusē Damjēns Brunners panāca 2:0. Trešos vārtus uzvarētāji guva jau mača izskaņā, kad Martins Pluss ripu raidīja tukšos Itālijas vārtos.

Šveices izlase pirmajā spēlē B grupā ar 3:1 pārspēja Latviju, un ar panākumu pret itāliešiem garantēja vietu nākamajā grupu kārtā. Latvijas hokejisti vēlāk pirmdien spēlēs ar Kanādas izlasi.

Pretēji prognozēm par spēku samēru pasaules čempionāta (PČ) D grupā Dānijas izlase pirmdien Ķelnē ar 2:1 pagarinājumā uzvarēja arī ASV hokejistus un garantēja iespēju nākamajā grupu kārtā cīnīties par vietu ceturtdaļfinālā. Otrajā trešdaļā abas komandas apmainījās vārtu guvumiem, spēlējot skaitliskajā vairākumā, liecina rīkotāju informācija. Vispirms dāņus vadībā izvirzīja Larss Ellers, bet Keits Jandls panāca izlīdzinājumu. Rezultāts vairs nemainījās līdz pagarinājuma 3. minūtei, kad uzvaras vārtus iemeta Stefans Lasens. ASV izlase nonāca nepatīkamā situācijā, jo pēdējā spēlē grupā pret Somiju tai visdrīzāk būs jācīnās par nepalikšanu pēdējā vietā, kas nozīmētu PČ turpināt cīņas par vietas saglabāšanu elitē. Pirmajā spēlē ASV pagarinājumā zaudēja mājiniekiem vāciešiem.

Dienas otrajā spēlē D grupā vēlāk vakarā Vācijas izlase tiksies ar Somijas hokejistiem.