2010. gada 4. oktobris, 08:13

ASV basketbolistes kļūst par astoņkārtējām pasaules čempionēm

ASV sieviešu izlases basketbolistes svētdien kļuva par astoņkārtējām pasaules čempionēm, finālā ar 89:69 pārliecinoši pieveicot mājinieces čehietes.

ASV valstsvienība ir uzvarējusi arī četrās pēdējās olimpiskajās spēlēs, bet pasaules čempionātu zeltu tā nebija ieguvusi kopš 2002. gada.

ASV izlase bija vadībā visā finālspēles garumā, tomēr pirmā puslaika beigās čehietes vēl atpalika tikai piecus punktus (35:40). Taču rezultatīvi aizvadīta trešā ceturtdaļa ļāva amerikānietēm līdz pēdējam pārtraukumam iegūt jau vairāk nekā 20 punktu vadību (74:52).

Uzvarētājām rezultatīvākā spēlētāja Eindžela Makkautrija guva 18 punktus, bet Diāna Taurasi izcēlās ar 16 punktiem. Savukārt Čehijas izlases rindās Petra Kulihova guva 14 punktus, bet Hanas Horakovas rēķinā bija 12 punkti.

Amerikāņu galvenais treneris Dženo Oriemma atzina, ka čempionāts izvērties negaidīts un neprognozējams, jo pasaulē līdz šim otrā un trešā spēcīgākā komanda Austrālija un Krievija no cīņas par medaļām izstājās jau ceturtdaļfinālā.

Bronzas medaļas ieguva spānietes, kas spēlē par 3.vietu ar 77:68 uzvarēja Baltkrieviju.

Vietu sadalījums pasaules čempionātā: 1.ASV, 2.Čehija, 3.Spānija, 4.Baltkrievija, 5.Austrālija, 6.Francija, 7.Krievija, 8.Dienvidkoreja, 9.Brazīlija, 10.Japāna, 11.Grieķija, 12.Kanāda, 13.Ķīna, 14.Argentīna, 15.Mali, 16.Senegāla.