2010. gada 1. novembris, 13:29

Latvijas karatists Kalniņš izcīna trešo vietu pasaules čempionātā

Latvijas pārstāvis Kalvis Kalniņš aizvadītajā nedēļas nogalē izcīnīja bronzas medaļu "karate-do" disciplīnā 20.pasaules karatē čempionātā, kas risinājās Serbijas galvaspilsētā Belgradā, informēja Latvijas Karatē federācija.

Kalniņa izcīnītā bronzas medaļa vērtējams kā lielisks sasniegums, jo līdz šim nevienam Latvijas sportistam nebija izdevies izcīnīt jebkādu godalgu pasaules čempionātos. Svara kategorijā līdz 60 kilogramiem Kalniņš sekmīgi aizkļuva līdz pusfinālam, kurā cīnījās neizšķirti 0-0 ar Itālijas pārstāvi. Neizšķirta gadījumā, uzvarētāju balsojot nosaka tiesneši, un šoreiz viņi izšķīrās par labu Kalniņa pretiniekam. Savukārt cīņā par trešo vietu Kalniņš pārliecinoši ar rezultātu 5-0 uzvarēja Ungārijas pārstāvi un pirmo reizi neatkarīgās Latvijas vēsturē izcīnīja Latvijai bronzas medaļu.

Svara kategorijā līdz 76 kilogramiem startēja Latvijas karatists Ruslans Sadikovs, izcīnot augsto devīto vietu.

Savukārt svara kategorijā līdz 84 kilogramiem vēl viens Latvijas sportists Andrejs Ozerovs veiksmīgi cīnījās pirmajā un otrajā sacensību aplī, bet trešajā aplī atzina sava pretinieka pārākumu.

Pasaules čempionātā kopumā piedalījās 1261 sportists no 88 valstīm.

Pasaules "karate-do" čempionāts notiek ne biežāk kā reizi divos gados, un katrā sacensību svara kategorijā atļauts piedalīties tikai vienam pārstāvim no valsts.